BETA

03.03.2018

13:05

גלאון: "רה"מ הוא 'האיש מבפנים' של אלה ששודדים את ישראל"

יו"ר מרצ תקפה ב"שבתרבות" את התנהלות נתניהו: "לא פגש טייקון שלא מצא חן בעיניו". זנדברג על התיעוד של שוטרי מג"ב זורקים רימון הלם על זוג פלסטיני: "הכיבוש משחית"

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, התייחסה ב"שבתרבות" במודיעין לחקירות ראש הממשלה ותקפה את התנהלותו. "מי שראה את הסרט 'האיש שבפנים' יודע שבשביל שוד מושלם צריך משתף פעולה בארגון שממנו גונבים. כבר עשור שנתניהו הוא 'האיש מבפנים' של אלו ששודדים את מדינת ישראל".

 

עוד הוסיפה גלאון כי "נתניהו עוד לא פגש טייקון שלא מצא חן בעיניו, ושלא יכול לייצר איתו חברות אמיצה שתספק לו מתנות וטובות הנאה. לכן דאג שיסבסדו את גן העדן של האוליגרכיה שהוא הקים, דבר שהביא לחקירות שלו בחשד להתנהלות מושחתת ושיטתית".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

לבנון: בכירה נעצרה לאחר שהעלילה כי שחקן ריגל עבור ישראל

לא נעים: מנתחים בקניה פתחו את ראשו של המטופל הלא נכון

נגד כל הסיכויים: הרוכב שנפצע אנוש בהודו חזר לסגור מעגל

 

שר הביטחון לשעבר משה יעלון התייחס גם הוא באירוע "שבתרבות" בתיאטרון "הבימה" שבתל אביב לתפקודו של רה"מ נתניהו. "המדינה נראית ככה בגלל שהעומדים בראשה מתנדנדים בין נושאים מתוך הישרדות פוליטית", אמר. לגבי פרשת הצוללות הוסיף כי "מבחינתי אין ספק שנתניהו ידע על מה שקורה, אבל צריך לחקור את זה.  כשאני הייתי שר ביטחון הרמתי גבה מכיוון שניסו להגיע לעסקה הזו מאחורי גבי, אבל אני לא חושד בנתניהו. ככל שהזמן עובר אני מבין שהסוגיה הזו היא הרבה יותר מסובכת. מבין התיקים, 1000, 2000, 3000 ו-4000, 3000 היא הפרשה החמורה ביותר".

 

 שר הביטחון משה (בוגי) יעלון באירוע שבתרבות
 

"3000 היא החמורה ביותר". שר הביטחון משה (בוגי) יעלון באירוע שבתרבות (ללא קרדיט)

 

 

בווידאו: בוגי יעלון בשבתרבות "הבימה"

 

בתוך כך, התייחסה ב"שבתרבות" בגבעת שמואל, המועמדת לרשות מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג, לסרטונים של ארגוני בצלם ויש דין, בהם נראה חייל משליך רימון על זוג עם תינוק וחייל יורה על פלסטיני ביריחו.

 

"על רקע כל פרשיות השחיתות המסואבות, הסרטונים של בצלם ויש דין מוכיחים לנו שוב עד כמה הכיבוש הוא איום קיומי ומשחית את החברה הישראלית וצה"ל", אמרה זנדברג, "אין כיבוש נאור וכך נראית מערכת צבאית ששולטת באזרחים. ישראל חייבת להפסיק את השליטה הצבאית על אוכלוסיה אזרחית וללכת לפתרון מדיני".


בהמשך אמרה זנדברג כי "ההתקפות על מי שמדבר על מה שקורה בשטחים נועדו לעקור את הלגיטימציה מסרטונים שכאלה ולהעלים מהחברה הישראלית את שנעשה בשטחים. הדה לגיטימציה משרת קבוצה משיחית וקטנה ששליטה על אדמה חשובה לה יותר מקדושת החיים ובריאותה של החברה הישראלית".

 

 תמר זנדברג באירוע שבתרבות בגבעת שמואל
 

תמר זנדברג באירוע שבתרבות בגבעת שמואל( ללא קרדיט)

 

 

בפעילות של כוח מג"ב בכפר בורין שבשומרון, תועדו אתמול הלוחמים על ידי ארגון "יש דין" כשהם זורקים רימון הלם לעבר זוג פלסטיני עם תינוק. התושבים אמרו ל"יש דין" שהשוטרים זרקו רימוני גז והלם לעבר מספר צעירים שהתקהלו במקום לאחר שהבחינו בשני ישראלים שהתקרבו לאזור מכיוון גבעת רונן. לדבריהם, לפחות רימון גז אחד חדר לאחד הבתים, בו מתגוררת משפחה גדולה, כמה מדיירי הבית נפגעו משאיפת עשן ואמבולנס הגיע למקום ופינה אותם, כאשר החיילים והשוטרים ממשיכים לירות רימונים גם בעת פינוי הדיירים.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: הסרטון מציג תמונה חלקית וערוכה. במהלך הפרות סדר אלימות שהתפתחו במקום וכפי הנראה ירדו ״בעריכה״  עשרות מתפרעים ידו אבנים לעבר הלוחמים בקרבת הבית ובסביבתו. בשלב מסוים ביקש אמבולנס של הסהר האדום ממפקד הכוח לפנות אדם מהבית שבקרבתו התפרעו הפלסטינים, וזה נענה לבקשתו ואפשר את פינויו המידי חרף הפרת הסדר האלימה והפעילה באזור. בזמן הפינוי, הבחין הכוח בשני חשודים שמנסים להימלט מהמקום בו התגודדו עשרות המתפרעים זמן קצר קודם לכן, ובתגובה אחד הלוחמים השליך לעברם רימון הלם יחיד.