BETA

27.02.2018

12:23

תיעוד: לאחר שלושה הרוגים - עיריית ב"ש מציבה שלטים בצד הדרך

רק לאחר ששניים נהרגו בתוך כשבועיים מהתנגשות באותה משאית חונה, ו-4 שנים אחרי שהמשטרה המליצה להציב שילוט עקב תאונה קשה, העירייה, בפעולה של דקה, אסרה כעת על החניה

רק אחרי שלושה הרוגים: צוותים של עיריית באר שבע הגיעו היום (שלישי) לרחוב מוטה גור בעיר והציבו שילוט האוסר על חניה בצד הדרך - כפי שתועד במצלמות חדשות עשר. זאת, לאחר התרחשותן של שלוש תאונות דרכים קטלניות, באותו הכביש בדיוק, באותן נסיבות, ובתוך ארבע שנים. בשתי התאונות האחרונות, שאירעו הלילה ולפני כשבועיים, התנגשו הנהגים באותה המשאית. 

 

בתוך דקה, לא יותר מכך, פקחי העירייה שהגיעו לזירה הציבו את התמרור האוסר על חניה במקום. פעולה כל כך מהירה, שמגיעה רק לאחר ששלושה אנשים קיפחו את חייהם בכביש. חשוב לציין שעד היום, בעלי המשאיות שהציבו את רכבם לאורך רחוב מוטה גור לא פעלו בצורה לא חוקית. לטענתם, אין להם חלופה אחרת באזור, השטח מאפשר להם לחנות, ועד כה לא הוצב תמרור שאוסר זאת.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

עימות על רקע גיוס החרדים: גפני מאיים להכשיל חוקי הקואליציה

וונדר וומן וכלבים מחופשים: צפו במיטב תחפושות חג הפורים

כשהוויכוח על נחיצותו הוזז הצידה, הערוץ הראשון עלה לאוויר

 

 תאונה קטלנית בבאר שבע
 

זירת התאונה הקטלנית ברחוב מוטה גור בב"ש, הלילה (דוברות מד"א)

 

 

הלילה נהרגה צעירה כבת 20, כשהתנגשה עם רכבה במשאית חונה ברחוב מוטה גור בבאר שבע. צוות מגן דוד אדום מצא את האישה לכודה ברכבה וקבע את מותה במקום. מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי מה שהוביל את הצעירה לסטות ממסלולה ולהתנגש במשאית היה רגע של היסח הדעת.

 

לפני שבועיים נהרג באותו הכביש אמיר מדזונסקי, תושב העיר בן 31, כשהתנגש באותה המשאית בעת שרכב על אופנוע. לפני ארבע שנים נהרג במקום אלמוג פרג, צעיר בן עשרים, גם הוא התנגש במשאית חונה כשרכב על אופנוע. בסמוך למקום התאונה הוקמה אנדרטה לזכרו של אלמוג.

 

לחדשות עשר נודע כי בעקבות התאונה הראשונה, נערכה פגישה בין גורמים בעירייה למשטרה ובמהלכה המליצה האחרונה להציב במקום תמרור שאוסר חניה של משאיות במקום. מאז הוצב עמוד, אבל ללא תמרור, והתוצאה היא שני הרוגים נוספים. בשעות האחרונות כאמור, הגיעו צוותי העיריה למקום והציבו את השילוט במקום.

 

הצבת התמרורים בבאר שבע
 

הצבת התמרורים בבאר שבע (ללא קרדיט)

 

 

בשיחה עם חדשות עשר, גלעד פרג, אחיו של אלמוג שנהרג בכביש, סיפר כי העירייה והמשטרה לא פעלו למניעת הסכנה. "לפני שבועיים כתבנו לעירייה, איך מאפשרים לחנות שם", אמר, "אבא שלי פגש את ראש העיר רוביק דנילוביץ' והסביר לו הכל, הם מודעים לחלוטין מהעניין והיום שוב ילדה נקטפה. אני משתתף בצער המשפחה ומקווה שזו ההרוגה האחרונה".

 

גלעד הסביר שהמשאית חנתה למעשה על הכביש, וחסמה נתיב שלם, כאשר אבני השפה לאורך הרחוב בצבע אפור. "תמוה בעינינו שמשאית חונה כך על כביש עירוני", אמר, "עם מגיעים שני רכבים במקביל אין לאן לפנות כדי להתחמק. 

 

הוא הוסיף כי לאחר מותו של אחיו, בני המשפחה פנו למשטרה לקבלת תשובות. "ביקשנו לבחון לעומק את נסיבות  התאונה, הם ענו שאין מספיק משאבים ואין עניין לציבור", סיפר, "לטענתם מדובר בחוסר מזל והתיק נסגר בשל חוסר ראיות. יכלו למנוע שני הרוגים ולהציל שתי משפחות". עוד הסבירו במשטרה שלמשאית אין מניעה לחנות שם.

 

 אחיו של אלמוג פרג ליד האנדרטה שהוקמה סמוך למקום התאונה
 

אחיו של אלמוג פרג ליד האנדרטה שהוקמה סמוך למקום התאונה( באדיבות עיתון שבע)

 

 

חובש בכיר במד"א, בוריס גרינשפיין, ופרמדיק מד"א ג'ורג' ישייביץ סיפרו על התאונה הלילה: "ראינו רכב פרטי שנמחץ מתחת למשאית, ברכב נלכדה הנהגת אישה כבת 30, היא הייתה מחוסרת הכרה.לאחר שחולצה מהרכב על ידי הכבאים, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

 

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. בעקבות תאונת הדרכים הקטלנית שארעה בתחילת חודש פברואר 2018 ברחוב מוטה גור, אגף התנועה הכין תכנית להסדרי תנועה הכוללים תמרורים למניעת חניה ועצירת רכבים מעל 4 טון, בקטע טוביהו ועד לרחוב המלכים, בהתאם להמלצת ובקשת משטרת ישראל. התוכנית אושרה על ידי כל הגורמים הרלוונטיים. בעקבות התאונה הקטלנית שארעה הלילה, סוכם עם משטרת ישראל כי העירייה תפעל להכין תכנית המסדירה מניעת חניה ועצירת רכבים כבדים לכל אורכו של רחוב מוטה גור. יש לציין, כי מבדיקה ראשונית  לא נמצאו ליקויים הנדסיים במקום, תשתית הכביש תקינה וגם התאורה לאורך הרחוב פעלה. בשלב זה חוקרת משטרת ישראל את התרחשות לתאונה והנסיבות לגרימתה".

 

 תאיר חכמון, נהרגה בתאונה בבאר שבע
 

נהרגה בתאונה בב"ש. תאיר חכמון (ללא קרדיט)

 

 

 אמיר מדזונסקי, נהרג בתאונה הקטלנית בבאר שבע
 

אמיר מדזונסקי, נהרג בתאונה הקטלנית בבאר שבע( באדיבות עיתון שבע)

 

 

 אלמוג פרג, נהרג בתאונה הקטלנית בבאר שבע
 

אלמוג פרג, נהרג בתאונה הקטלנית בבאר שבע( באדיבות עיתון שבע)