26.02.2018

22:11

שר החינוך נפתלי בנט בוועדת החינוך בכנסת
שר החינוך נפתלי בנט בוועדת החינוך בכנסת,
ערוץ הכנסת

"חוק שוברים שתיקה" אושר בכנסת בקריאה ראשונה

החוק, שאותו יזמו השר בנט וח"כ מועלם בעקבות פעילותו של ארגון השמאל, מקנה לשר החינוך את הסמכות לאסור על ארגונים הפועלים נגד צה"ל להיכנס לבתי הספר

הכנסת אישרה הערב (שני) את "חוק שוברים שתיקה", המקנה לשר החינוך את הסמכות לאסור על ארגונים הפועלים נגד צה"ל להיכנס לבתי הספר.

 

החוק הינו יוזמה של שר החינוך, נפתלי בנט, ויושבת ראש סיעת הבית היהודי, חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי, ובא בעקבות הפעילות של ארגון השמאל שוברים שתיקה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

סוכן סמוי הקליט את בנו של דומרני - והביא לכתב אישום נגדו

פרסום ראשון: ניר חפץ חשוד שמחק מסרונים מפלילים

חשד: אב רצח את בנו בן ה-4 - והתאבד

 

 ארגון שוברים שתיקה בהרצאה בבית ספר (ארכיון)
 

ארגון שוברים שתיקה בהרצאה בבית ספר( חדשות עשר)

 

 

מארגון שוברים שתיקה נמסר: "כבר שנה וחצי בנט מתברבר באינסוף ניסיונות כושלים לסתום לנו את הפה ולמנוע מאיתנו לפגוש בני נוער מרחבי הארץ. מי שפוגע בחיילי צה"ל הם פוליטיקאים כמו בנט, שמצד אחד ממשיכים לשלוח אותנו לשלוט במיליוני פלסטינים ולהגן על מאחזים וגבעות, ומצד שני שותקים כשמתנחלים תוקפים חיילים, שוטרים ופלסטינים כעניין בשגרה. אנחנו ממליצים לבנט ונעריו לרדת מהגבעות ולהתחיל להפנים - הדרך היחידה לעצור אותנו היא לסיים את הכיבוש".

 

בחודש דצמבר 2016 פורסם בחדשות עשר כי לפי בכירים במשרד החינוך, חוזר המנכ"ל שפורסם בנושא כניסת הארגונים לבתי הספר השיג למעשה את המטרה ההפוכה ואיפשר את כניסת אנשי הארגון למערכת החינוך. "כל עוד המנהלים מקפידים על איזון ומזמינים גופים נוספים, אין כל מניעה להזמין גם את 'שוברים שתיקה'. למעשה, אין לנו דרך למנוע את כניסת 'שוברים שתיקה' למערכת החינוך", הודה אז גורם בכיר במשרד החינוך.

 

השר בנט אמר אז כי "גוף שמסית כנגד חיילי צהל ופוגע במדינה לא יכנס לבתי ספר. לא אאפשר לשוברים שתיקה להכנס". הוא היה נחוש לממש את ההבטחה הזו, אבל נתקל בקושי משפטי.