BETA

21.02.2018

11:45

פילבר מוסר עדות במשטרה, נתניהו בקבינט: "ממשיכים כרגיל"

מנכ"ל משרד התקשורת החל למסור עדות לאחר שחתם הלילה על הסדר בפרשה שבה עצורים בכירים בקבוצת בזק. רה"מ בישיבת הקבינט: "אני ממשיך לעבוד למען המדינה"

תיק 4000: מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר,  החל להעיד הבוקר (רביעי) במשטרה לאחר שחתם הלילה על הסכם עד מדינה.

 

פילבר חתם הלילה על הסדר עד מדינה שבמסגרתו קיבל חסינות מלאה ולא ירצה עונש מאסר. על פי ההערכות פילבר יפליל את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעבירות חמורות ויחזק את החוקרים ואת הפרקליטות בנוגע לחשדות כי נתניהו היה נגוע בקשרי שוחד עם שאול אלוביץ'. במסגרת ההסכם פילבר יספר על כל ההנחיות הישירות של נתניהו בענייני האינטרסים האישיים של אלוביץ' ובזק, וכן מה שידוע לו שנתניהו קיבל בתמורה. פילבר צפוי להעיד כי נתניהו הורה להעניק הטבות לבזק בתמורה לסיקור אוהד של אתר "וואלה" לו ולבני משפחתו. בהסכם קיים סעיף שבו הצדדים מתחייבים שלא לחשוף את פרטי ההסדר.

 

ראש הממשלה נתניהו התייחס להסדר בפתח ישיבת הקבינט ואמר לנוכחים: "כמו שאתם רואים - ממשיכים כרגיל, אני ממשיך לעבוד למען המדינה". חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הגיבה לדבריו בטוויטר וכתבה: "מעורר חלחלה שבתגובה הם (חברי הקבינט) שתקו כדגים, לא העירו לו שדבריו תלושים מן המציאות, או, לכל הפחות, תבעו ממנו למנות בדחיפות מ"מ קבוע. תפנימו: הקבינט אינו בימה להצגות, העמדות פנים, וספינים של חשוד בעברות פליליות חמורות, ששקוע עד צוואר בהצלת עורו. זה מקום שנקבע בו גורלה של המדינה".

 

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, התייחסה אף היא להתפתחויות: "בנט, כחלון, זה נגמר. זה הקרב של נתניהו, לא של מדינת ישראל. אל תתנו לו לקחת את המדינה הזאת כבת ערובה שלו בדרך למטה - שלחו אותו הביתה. אל תשמשו בלוני חמצן לממשלת השחיתות".

 

בד בבד, עורך אתר וואלה, אבירם אלעד, הגיע למסור עדות ברשות לניירות ערך.

 

 שלמה פילבר בבית המשפט
 

שלמה פילבר בבית המשפט(חדשות עשר )

 

 

העדות שפילבר צפוי לתת קשורה ככל הנראה בעסקת מכירת וואלה NEWS לאחד האנשים הקרובים לראש הממשלה. כאשר במשטרה ניסו לשכנע את פילבר לחתום על עסקת עד מדינה, הם נתנו כדוגמה את המקרה של ארי הרו. נאמר לפילבר שגם הרו היה מסובך לפני שהוא חתם על הסדר עד מדינה כאשר על פי הערכות הוא סיפק מידע בתיק 1000 ותיק 2000.

 

ההתפתחויות השונות בחקירות שבהן מעורב נתניהו, גרמו לתכונה בקרב מפלגות האופוזיציה. ההערכה היא כי יתגבר הלחץ על השרים נפתלי בנט ומשה כחלון לפרק את הקואליציה. בד בבד, רה"מ נתניהו טען בעמוד הפייסבוק שלו כי הפרסומים השונים דווקא מחזקים את הליכוד בראשותו.  "וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ", כתב נתניהו וצירף סקר מהעיתון "ישראל היום" שנערך שלשום לפיו הליכוד זוכה ל-34 מנדטים.

 

בתוך כך, יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, תקף בכאן רשת ב' את ההסדר: "מי זה עד מדינה? בדרך כלל זה עבריין. בדרך כלל העבריין הכי נחות. אתה לא תפתח חנות מכולת עם עד מדינה. יש לעד מדינה שתי מעלות: אחת שהוא עבריין, שתיים שהוא מלשין על חברים שלו. נשמע לך סביר שרה"מ יבוא, ישלח מישהו, יגיד לו ללכת למי שהייתה נשיאת המחוזי ולהציע הצעה כזאת? וכל זה על מה? אני בשוק מכל מה שקורה. אזרחי מדינת ישראל חשים לא נוח מכל מה שקורה פה. על סיגרים לא חוקרים ראש ממשלה בשום מקום. הייתה להם קונספציה בראש", אמר ח"כ אמסלם.