BETA

20.02.2018

19:37

עוברים על פרטים אחרונים: פילבר יחתום בקרוב על הסדר עד מדינה

שלמה פילבר, שצפוי להפוך לעד בתיק 4000, מבקש חסינות מלאה ובלי עונש מאסר. הערכה: יפליל את נתניהו בעבירות חמורות. ראש הממשלה: "מה שקורה פה זה טירוף מערכות"

התפתחויות משמעותיות בתיק 4000. מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, צפוי לחתום היום (שלישי) על הסכם עד מדינה. החתימה תתבצע תוך שעות.

 

פילבר מבקש חסינות מלאה ובלי עונש מאסר. על פי הערכות, הוא יפליל את נתניהו בעבירות חמורות ויחזק את החוקרים ואת הפרקליטות בנוגע לחשדות כי נתניהו היה נגוע בקשרי שוחד עם שאול אלוביץ'. פילבר חשוד בלקיחת שוחד, שיבוש הליכי חקירה, וקבלת דבר במרמה. 

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

סוריה: צבא טורקיה הפציץ את כוחות צבא אסד בעפרין

טרגדיה: נקבע מותו של תינוק בן 11 חודשים בתל אביב

ישראלי נחטף בניגריה לצורכי כופר - ושוחרר כעבור כמה ימים

 

האפשרות שפילבר יהפוך לעד מדינה נידונה במהלך היומיים וחצי האחרונים. העדות שפילבר צפוי לתת קשורה ככל הנראה בעסקת מכירת וואלה NEWS לאחד האנשים הקרובים לראש הממשלה. כאשר במשטרה ניסו לשכנע את פילבר לחתום על עסקת עד מדינה, הם נתנו בתור דוגמא את המקרה של ארי הרו. נאמר לפילבר שגם הרו היה מסובך לפני שהוא חתם על הסדר עד מדינה כאשר על פי הערכות הוא סיפק מידע בתיק 1000 ותיק 2000.

 

 שלמה פילבר
 

צפוי לחתום על עד מדינה. שלמה פילבר( חדשות עשר)

 

 

עוד השמיעו במשטרה האזנות סתר, שגרמו לפילבר להבין שאין לו ברירה, אלא להסכים להסדר. אנשים המקורבים למשא ומתן מסרו לחדשות עשר כי "השמיים הולכים ליפול על נתניהו ברגע שהוא יידע מה פילבר עומד להגיד עליו".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לסוגיה בחשבון הפייסבוק שלו וטען כי "מה שקורה ביומיים האחרונים זה פשוט טירוף מערכות. כל ההחלטות בבזק מתקבלות על ידי ועדות מקצועיות, על ידי גורמי המקצוע, בפיקוח משפטי צמוד. אין פה מערב פרוע. אין פה החלטות פרטיות. כל ההחלטות שקופות ומבוקרות. ולכן הטענה שפעלתי לטובת בזק על חשבון שיקולים ענייניים היא פשוט מופרכת מיסודה".

 

העצורים בפרשה ששמם הותר לפרסום הם שלמה פילבר, ניר חפץ, שאול אלוביץ', אשתו ובנו, סטלה הנדלר ועמיקם שורר. במרכז הפרשה עומד החשד שאתר וואלה! News סיקר באופן חיובי את ראש הממשלה, בתמורה להטבות לחברות בבעלות אלוביץ'. כל החשודים נמצאים במעצר עד יום חמישי הקרוב.

 

מחקירת המשטרה והרשות לניירות ערך עולה לכאורה כי בעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ', נתן שוחד בפרשה שבה קיבל את אישור משרד התקשורת לעסקת המיזוג בין "בזק" ל"יס". אלוביץ' חשוד גם במרמה והפרת אמונים ובעבירות נוספות.

 

 שאול אלוביץ
 

חשוד גם במרמה והפרת אמונים. שאול אלוביץ ( אייל טואג)

 

 

חפץ, בעבר יועץ התקשורת של נתניהו עצמו, חשוד בלקיחת שוחד ובשיבוש הליכי חקירה. שורר, לשעבר מנהל הפיתוח העסקי בבזק, חשוד במתן שוחד, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות. סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק, חשודה במתן שוחד, שיבוש הליכים, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות, זאת על רקע מאמציה לאשר את רכישת "יס" בידי "בזק", תמורת מחיר גבוה משוויה האמיתי.

 

לראשונה מועלים גם חשדות גם נגד רעייתו של אלוביץ', איריס, ונגד בנו אור. ככל הנראה על רקע קשרים שקיימו עם סביבתו של ראש הממשלה. הרעייה איריס חשודה במתן שוחד, שיבוש הליכים ועבירות נוספות ואילו הבן אור חשוד במתן שוחד, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות.

 

בתוך כך, גורמי אכיפה בכירים מסרו  לחדשות עשר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו חשוד בתיק 4000, בכך שקיבל לכאורה שוחד מאלוביץ'. עוד הוסיפו גורמים כי רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, תצטרך גם היא למסור בקרוב את גרסתה למשטרה במסגרת החקירה.

 

בתוך כך, שלח יו"ר העבודה אבי גבאי מכתב לחברי הכנסת של מפלגת העבודה המבקש להערך לבחירות בעקבות האירועים האחרונים. "אירועי היומיים האחרונים והשעות האחרונות מבהירים היטב כי תם עידן נתניהו", אמר גבאי, "עלינו להיערך לבחירות בקרוב. מגדל הקלפים העברייני שראש הממשלה בנה בשנים האחרונות – השחתת השירות הציבורי, הפגיעה בשלטון החוק, האיום על חופש העיתונות, ומעל לכל: הפילוג והשיסוי של קבוצות בחברה הישראלית זו בזו - קורס עליו ועל סביבתו".

 

 אבי גבאי בשבתרבות
 

"צריך להתכונן לבחירות". אבי גבאי ( לשכת דובר עיריית באר שבע)

 

 
עוד כתב גבאי כי "ראש ממשלה שהמנכ"ל שלו וראש הלשכה שלו עדי-מדינה, חייב לסיים את תפקידו מיידית ואת זה גם כחלון ובנט יבינו בימים הקרובים. תהליך הריפוי והתיקון של החברה הישראלית מהימים הרעים האלה יהיה ארוך, אבל אנחנו נעשה את זה. כדי שזה יקרה, על כולנו להתרכז במאמץ אחד: לנצח את הבחירות ולהביא לישראל ממשלה והנהגה ערכית, ישרת-דרך, נוהגת בשקיפות, לא מזגזגת ולא שפוטה של אף טייקון. זו חובתנו לציבור".
 
לסיום כתב כי "הממשלה שנקים תהיה מחויבת לאזרחים ולא לטייקונים. בממשלה שנקים לא יהיו מילצ'נים, לא מולכואים ולא שמרונים. רק אנשים ישרי-דרך, חדורי תחושת שליחות ציבורית מהמעלה הראשונה, שמוכנים להתגייס לשירות מילואים לאומי. כדי לממש את ההבטחה שלנו לציבור, נזדקק לשילוב ידיים, יחד עם המאמץ והכישרון של כל אחת ואחד מכם ושל רבבות הפעילים והפעילות שלנו בכל הארץ. המשימה הזו אפשרית. היא בידינו".