BETA

19.02.2018

15:09

ליברמן על התקיפה הלילה: "השמדנו מנהרת טרור באזור כרם שלום"

שר הביטחון התייחס לתגובת חה"א לשיגור הרקטה מעזה: "אנחנו עושים הכול שהשגרה תימשך. צה"ל מוכן לכל תרחיש". על הניסיון לפגוע בו: "נוקדים זה המקום הכי בטוח מבחינתי"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס היום (שני) במהלך ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" לתקיפת צה"ל לפנות בוקר ברצועת עזה: "השמדנו מנהרת טרור באזור כרם שלום. מה שהאירועים הוכיחו זה שצה"ל מוכן לכל תרחיש בהתרעה של אפס זמן".

 

נוסף לכך התייחס ליברמן למעצר חוליית מחבלים שתכננה לבצע מארב לשיירתו: "המקום הכי בטוח מבחינתי זה נוקדים. אני סומך על כוחות הביטחון ולא רואה שום מקום לדאגה". בד בבד, הצהיר שר הביטחון כי החקירות השונות שבהן מעורב ראש הממשלה נתניהו פוגעות בתקשורת ולא באמון הציבור בו: "אני לא ראיתי שזה פוגע באמון הציבור, ראיתי שזה פוגע באמון התקשורת. אני לא שופט, אני לא יודע לגזור דינם של אנשים ואני מציע שכולנו נמתין להחלטות בתי המשפט, זה הגוף המוסמך היחידי שעד כמה שידוע לי אמור לגזור דינם של אנשים, אשמים או זכאים. הניסיון לגזור דינם של אנשים, לאו דווקא ראש ממשלה, למרות שגם לו שמורה חזקת החפות, אבל ניסיון לגזור דינם של אנשים בתקשורת זה פשוט מעוות את כל המערכת ואת כל היסודות של החברה התקינה והדמוקרטית. יש כאלו שאצה להם הדרך אבל אני ממליץ לכולם, וקודם כל לתקשורת, להירגע. תפקידה של התקשורת זה לדווח ולא לגזור את הדין".

 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

מחדל ה-FBI: התקבל מידע שהרוצח מפלורידה יפעל - אך לא נעשה דבר

צפו: אחרי 32 שנה - האם קיבלה את שמלת הכלה שאבדה לה

 

עוד התייחס ליברמן לרצח משפחת סלומון ולגזר הדין של 4 מאסרי עולם על הרוצח: "במקום שאביע את דעתי", אמר שר הביטחון, "אקרא את דעת המיעוט של השופט דב גלבוע, כדאי לחזור על דבריו, זו דעת הרוב בציבור הישרראלי. חוק עונש המוות עבר בקריאה טרומית אחרי שסיעתנו עמדה על כך ואנו מצפים להעלות את הנושא לקבינט".

 

שר הביטחון ליברמן

שר הביטחון ליברמן( חגי פריד)

 

שר הביטחון התייחס גם למאבקים סביב אופי יום השבת בישראל ולעימותים עם המפלגות החרדיות. "אנחנו לא ביקשנו לפתוח מרכולים בבני ברק ולא לסגור בתל אביב, באה יום אחד חקיקה בנושא הזה של חוק המרכולים, אנחנו לא יזמנו. אחר כך הגיעו צווי סגירה, קנסות, התרעות למתחמים שפתוחים 20 שנה, באזורי תעשיה רחוקים משכונות המגורים, 20 שנה זה לא הפריע לאף אחד פתאום יום אחד מישהו בא ומפר את הסטטוס-קוו. אני חושב שהציבור החרדי הוא חשוב, יחד עם זאת לא נאפשר לשנות את הסטטוס-קוו. יום אחד באים עם יוזמת בוררות בבתי דין רבניים, יום אחד במרכולים, יום אחר מנסים לשנות את כל דיני הגיור, הדברים האלו כבר הוכרעו ולא יזמנו שום דבר חדש, לא יזמנו שום שינוי. מי שיזם אז הוא אחראי על השינוי האסטרטגי, אולי זה נובע מתוך מאבקים בתוך המפלגות החרדיות, בין המפלגות החרדיות, אינני יודע. אנחנו לא שינינו את עמדתנו ואת האסטרטגיה, מישהו החליט שזה הזמן לשנות ולכפות בכוח דברים שמעולם לא היו. אנחנו מחויבים ומשמרים את הסטטוס-קוו ונהיה באמת צמודים לכך".

 

מצה"ל נמסר לאחר התקיפה לפנות בוקר כי "הצבא ימשיך לפעול על מנת לאפשר בטחון לאזרחי ישראל, בכל האמצעים העומדים לרשותו. חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה, מעל ומתחת לקרקע".

 

לפני כן נשמעה התרעת צבע אדום אמש ברחבי המועצה האזורית שער הנגב ובעיר שדרות. זוהה שיגור לעבר שטח ישראל והרקטה התפוצצה בשטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

אתמול הודיע שב"כ כי סוכל פיגוע נגד שר הביטחון. לפי ההודעה, בשבועות האחרונים חשפו בארגון, בשיתוף עם צה"ל והמשטרה, שתי חוליות טרור של הג'יהאד האסלאמי מאזור בית לחם, כשאחת מהן תכננה להניח מטען על ציר הנסיעה של שיירת שר הביטחון. חברי החולייה נעצרו