14.01.2018

15:33

עודכן:

לפיד: "שמעתי את רה"מ וחבורתו - ככה מדברים עבריינים"

יו"ר יש עתיד התייחס לגינויים החריפים שנשמעו כלפיו בקואליציה לאחר שהתברר כי מסר עדות חשובה בתיק 1000: "לא ניתן להוביל את המדינה למקום שבו אנשים פוחדים להגיד אמת"

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) הגיב היום (רביעי) לגינויים של חברי כנסת מהקואליציה לאחר שהתפרסם כי הוא מסר עדות חשובה בתיק 1000.

 

"שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו, כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים. אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת".

 

"לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו", המשיך לפיד, "אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לזרז ככל האפשר את ההחלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום. זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות".

 

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה : ״שיפסיק להתבכיין ולנסות להסיט את תשומת הלב משאלה פשוטה: איך כשר אוצר הוא קיים פגישות עבודה עם חברו הקרוב ומעסיקו לשעבר ארנון מילצ'ן ומדוע לא נחקר באזהרה על כך?״

 

יאיר לפיד
 

יאיר לפיד, היום (ללא קרדיט)

 

 

כתבות נוספות בחדשות עשר >> 

השמות הנפוצים בישראל: מוחמד ונועם לבנים, תמר ונועה לבנות

כשצבי יחזקאלי הסתכן מול הרשויות עם דרכון סורי מזויף

הותרו לפרסום שמותיהם של לוחמי גולני שנהרגו בתאונה בכביש 6

 

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב גם הוא הערב להמלצות המשטרה והעביר מסר לכחלון ולבנט בקואליציה: "תפסיקו לגלגל עיניים. אתם יודעים שנתניהו לא יעצור עד שיפרק את המשטרה ואת שלטון החוק. אתם יודעים ושותקים ולכן אתם שותפים מלאים. חובתו של כל איש ציבור הגון, מימין ומשמאל, לחזק את המשטרה וגורמי החוק ולפעול לסיום דרכה של הממשלה בראשות נתניהו".

 

עוד אמר גבאי כי: "ראש ממשלה שמכבד את עצמו, את עמו ואת מדינתו לא מקבל מאות אלפי שקלים ממיליארדרים, וזה פשוט לא משנה אם יש או אין תמורה, אם סידרת ויזה או לא סידרת. ראש ממשלה שדואג לבטחון המדינה לא תוקף ישירות ובאמצעות שליחים את המשטרה ואת המפכ"ל. ראש ממשלה כזה לא מקבל תמיכה ממפלגות אחרות. התפטרתי מהממשלה כשראיתי את שיח ההסתה ומאז הוא רק עלה והקצין. אחרי תשע שנים ישראל צריכה להתאחד,  צריכה שינוי ותקווה חדשה".

 

אבי גבאי בכנס "בשבע"
 

"ראש ממשלה שמכבד את עצמו לא מקבל מאות אלפי שקלים ממיליארדרים". גבאי

(ישראל ברדוגו)

 

 

מוקדם יותר הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לכך שלפיד הוא אחד מהעדים בתיק. "לפיד אמר שהוא נחקר. אותי שאלו בעניין הזה כמה שאלות בלבד ואמרתי שלא פעלתי לטובת מילצ'ן וכל זה בחקירה של שנה וחצי. עכשיו מסתבר שעל הבסיס הזה לפיד הוא עד מפתח. זה אומר לכם הרבה על ההמלצות הללו והתהליך הזה".

 

"זה אותו לפיד שהבטיח להפיל אותי בכל מחיר", המשיך נתניהו, "זה אותו לפיד שהוא חבר קרוב של מילצ'ן. אין בזה חטא, אבל הוא חבר קרוב שלו, הוא הועסק על ידו. הוא דן איתו כשר האוצר האחראי בענייניו. כלומר, הוא לא הדיר את ידיו מלעסוק בענייניו. אז הוא הופך להיות העד המרכזי. אני מנסה לחשוב מה היה קורה אם אני הייתי עושה דבר כזה. היו חוקרים אותי 7 פעמים אבל פה העולם מתהפך. ברגע שלפיד אומר את מילת הקסם נתניהו, העולם מתהפך. אני מקבל המלצות ולפיד מקבל מחיאות כפיים".

 

 

אתמול תקף יו"ר הקואליציה דודי אמסלם (הליכוד) את לפיד במליאת הכנסת: "אותי לימדו - 'דודי, לא מלשינים'. זה לא סיגר מחבר, שהלכת להלשין. זה כספי מדינת ישראל. כן, זה בעצם הערכים של יש עתיד. אני בז לערכים האלה. ועוד אתה חולם להיות ראש ממשלה? שאלתי את עצמי, אתה יודע מה? אם תיבחר או לא, זה מדע בדיוני אבל נגיד שכן. איזה מסר אתה מעביר לילדים שרוצים להתגייס לצה"ל. הבת שלי היתה בצאלים, אתה לא ראית את צאלים אפילו לא בתמונות. איזה מסר אתה מעביר לנוער במדינת ישראל? אבוא לבית הספר, אגיד להם תלכו לעיתון 'במחנה'? גם לא צריך כל כך מדים, אולי אפשר ללכת עם סנדלים בקיץ ומכנס קצר? אלה הערכים של יש עתיד? אני בז להתנהגות שלך שנחשפתי אליה היום, שאתה באמת שטינקר קטן".

 

אמסלם הוסיף: "אתה מקבל משכורת של 40 ומשהו אלף שקל חודש ואתה לא מגיע לשעה לכנסת, לוקח כספי מדינה ומטייל בכל העולם בבתי מלון מפוארים ועושה את עצמך כשר החוץ של מדינת ישראל. מי בכלל יישב איתך?".

 

 

לפיד הגיב אמש על הדברים: "בעקבות חקירת תיק 1000 פנתה אלי המשטרה וביקשה ממני למסור עדות על תקופתי במשרד האוצר. כמו כל אזרח שומר חוק במדינת ישראל מסרתי להם עדות קצרה שנגעה לנסיון להרחיב את 'חוק מילצ'ן' ל-20 שנה. אדגיש שלמרות כל הלחצים סירבתי להעביר את החוק".

 

 נפתלי בנט
 

"קבלת מתנות לא עומדת בציפיה של אזרחי ישראל". בנט (נחשון פיליפסון)

 

 

 

שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) תקף אתמול גם כן את לפיד: "הוא התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך גם כעת את ניסיון ה׳פוטש׳ נגד רה”מ, אותו ניסה להוביל כבר ב-2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר. אני מחזק את ידי ראש הממשלה נתניהו, מאמין בחפותו ומאחל לממשלה שבעזרת השם תסיים את ימיה כחוק לטובת אזרחי ישראל".

 

נפתלי בנט שר החינוך (הבית היהודי) אמר היום: "לצערי קבלת מתנות בהיקף כה רחב לאורך כל  כך הרבה זמן איננה עומדת בציפייה זו של אזרחי ישראל. עם זאת, החוק במדינת ישראל ברור. הוא קובע שראש ממשלה רשאי להמשיך בתפקידו גם לאחר המלצות משטרה. אנחנו מדינת חוק ולנתניהו עומדת חזקת החפות. אני מייחל ומקווה עבור ראש הממשלה ועבור כולנו שהוא ייצא נקי בסוף התהליך.