BETA

13.02.2018

10:41

לאחר פרסום ההמלצות: בוטל הדיון בוועדת הפנים בהשתתפות אלשיך

על רקע דברי המפכ"ל, שטען כי "גורמים רבי כוח" אספו מידע על חוקרי נתניהו, ח"כ קיש החליט לכנס את ועדת הפנים לדיון. לאחר פרסום ההמלצות, הודיע ח"כ קיש כי החליט לבטלו

בווידאו: המשטרה בודקת - האם נתן אשל הוא איש הקשר בין נתניהו לסוריאנו?

 

זמן קצר לאחר פרסום ההמלצות - בוטל הדיון המיוחד שיו"ר ועדת הפנים, ח"כ יואב קיש (ליכוד) יזם היום (שלישי).

"התפתחויות הערב הזה גורמות למצב שבו קיים חשש שהדיון המיועד למחר יחטיא את מטרתו. הוועדה תבחן את דברי המפכ"ל שנאמרו בשידור אך החלטתי כי הדיון ידחה למועד אחר וזאת על מנת שתהיה אפשרות להתמקד בנושא הדיון ולא בהתפתחויות האחרות. אני מאוד מקווה, למען מדינת ישראל ושלטון החוק בה, כי עיתוי פרסום ההמלצות לא הושפע מכך שקבעתי מועד לדיון בועדת הפנים - הועדה הפרלמנטרית המפקחת על המשטרה", מסר ח"כ קיש.

 

ח"כ קיש החליט לכנס את הוועדה לדיון דחוף בנושא "בחינת התנהלות המשטרה בחקירות ראש הממשלה". מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, זומן לדיון שצפוי להתקיים מחר בשעה 9:00. עם זאת, כעבור מספר שעות שונה שם הדיון ל"התבטאויות מפכ"ל המשטרה בתוכנית 'עובדה' ומשמעותן". נוסף לכך, מסתמן שאלשיך לא יגיע לדיון.

 

כינוס ועדת הפנים הגיע בעקבות המתח שנוצר בין אלשיך לנתניהו, זאת בעקבותו אמירתו של המפכ"ל, שאישר ביום רביעי האחרון את פרסום חדשות עשר, לפיו "גורמים רבי כוח" עקבו אחרי בכירי החוקרים בתיקי 1000 ו-2000, במטרה לאסוף מידע אודותם.

 

למחרת סיפר גורם בכיר במשטרה לחדשות עשר כי דמות אירופית, המקורבת לראש הממשלה בנימין נתניהו, היא שפעלה לאיסוף מידע על קציני משטרה שהובילו את החקירות נגד נתניהו. עוד טען אותו הגורם כי היעד המרכזי במעקבים היה מפקד יאח"ה, כורש בר נור. 

 

כתבות נוספות בחדשות עשר:

סוכן התחזה לחייל: מקורבים לדומרני נעצרו יחד עם עשרות חשודים

הנשק שנגנב בניסיון הלינץ' הוחזר; חשד לפשע שנאה בשומרון

לאחר השרב החורפי: גשם ירד היום מהצפון ועד אילת, שלג בחרמון

 

חכ יואב קיש
 

החליט על כינוס דיון דחוף. ח"כ יואב קיש (חדשות עשר)

 

 

אתמול פורסם לראשונה בחדשות עשר כי המשטרה בודקת האם נתן אשל, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא איש הקשר עם איש העסקים האירופי וולטר סוריאנו, שפורסם כי פעל לאיסוף מידע על קציני משטרה שהובילו את החקירות נגד נתניהו. ייתכן והמידע בנושא אף עבר לידיעתו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט.

 

ראש הממשלה טען אתמול שלא היה בקשר עם איש העסקים מזה שמונה שנים. הערכת גורמי המודיעין היא שהמשטרה תבדוק את הפרשה בכללותה, למרות שבשלב זה אין ראיות לעבירות פליליות שבוצעו לכאורה.

 

 יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה, יואל חסון, מסר בתגובה לדיון שיזם יואב קיש בוועדת הפנים: "יואב קיש הוא איש הקש בוועדת הפנים שמנוהל על ידי ראש הממשלה. מי שהיו עסוקים במציאת סימנים ופגמים בעיתוי הריאיון של המפכ"ל, החליטו לזמן אותו לדיון בוועדת הפנים, שכל כולו זיהום חקירה ועירבוב בין הפוליטי והחוקי".

 

עוד הוסיף חסון: "שלטון החוק ושמירה על עצמאות המשטרה מעניינים את קיש ושולחיו כקליפת השום, מולם מטרה ברורה - לאיים על המפכ"ל ועל סביבתו. אני קורא למפכ"ל לא להגיע לדיון העוסק בחקירותיו של ראש הממשלה. זו מלכודת מתוכננת".

 

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח״כ שלי יחימוביץ, מסרה בתגובה כי זימונו הדחוף של אלשיך לוועדת הפנים הוא שימוש מופקר לרעה בכוחה של הכנסת. ״זהו ניסיון לייצר אווירת איום כלפי המשטרה ולהשפיל אותה רגע לפני הגשת ההמלצות, להראות למפכ״ל ׳מי הבוס׳ לכאורה, ולהתחנף לראש הממשלה", טענה יחימוביץ'.

 

יו"ר ועדת הפנים, יואב קיש, הגיב לדברים שנאמרו כלפיו: "כצפוי, חברי כנסת פופוליסטים מהאופוזיציה יוצאים נגד הדיון מחר בוועדת הפנים. אני מקיים את מחויבותי הפרלמנטרית כראש הוועדה שמפקחת על המשטרה. גם חברי כנסת מהאופוזיציה ביקשו לקיים דיון דחוף זה בבקשות שהוגשו מאחורי הקלעים וגם בגלוי, כמו ההצעה הדחופה לסדר שהגישה ח"כ סוויד מהמחנה הציוני. חבל שרק בשביל כותרות 'פוליטיקה קטנה' הם מתעלמים מאחריותה של הכנסת ומתפקידה".