BETA

13.02.2018

09:37

ליברמן בצפון: "זה הזמן לנשוך ולא לנבוח, אם נצטרך - ננשך חזק"

שר הביטחון התייחס להסלמה האחרונה: "אנחנו לא מקבלים שום מגבלות, נגיב לכל פרובוקציה". על ניסיון הלינץ' בג'נין: "מגיעה מילה טובה לשוטרים הפלסטיניים"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שלישי) להסלמה בצפון וכן לתקרית בג'נין בה ניצלו חיילים מלינץ'.

 

"השתדלתי לא לדבר בימים האחרונים. אני לא חושב שזה הזמן לדבר, אלא לעשות", אמר ליברמן במהלך ביקור בקריית שמונה. "אנחנו עסוקים בעשייה נחושה ואחראית. אנחנו לא מקבלים שום מגבלות. פעלנו בנחישות ולכל צעד שאנחנו עושים, קודמת עבודה רבה. הכול צריך להיעשות באופן מדויק, מתוכנן ומחושב. נגיב על כל פרובוקציה. נמשיך להגן על האינטרסים הביטחוניים החיוניים שלנו. אם לעשות פרפראזה על הפתגם הידוע - 'זה לא הזמן לנבוח, אלא לנשוך' - אנחנו ננשך חזק, אני מקווה שלא נצטרך לעשות את זה".

 

שר הביטחון התייחס גם לקשר הדיפלומטי מול רוסיה. "זה קשר שמוכיח את עצמו", אמר ליברמן, "זה קשר יעיל, גם כשאנחנו לא מסכימים עצם העובדה שיש דיאלוג פתוח וכן מונע הרבה חיכוכים מיותרים, זה ברור שלכל צד יש אינטרסים משלו, כל צד רואה את התמונה אחרת, אבל יחד עם זה בשנים של מלחמת אזרחים בסוריה הצלחנו להימנע מחיכוך ישיר וזה גם הישג בפני עצמו."


כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: דובת קוטב ובנה מסכנים את חייהם בשביל אוכל

סוכן התחזה לחייל: מקורבים לדומרני נעצרו יחד עם עשרות חשודים

טראמפ לפוטין: זו העת לעבוד על הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים

 

עוד ציין ליברמן את נושא מיגון העורף בצפון: "סיכמתי עם שר האוצר, הקצבנו 150 מיליון שקל, מחוץ לכל התקציב, לנושא של מיגון העורף פה בצפון וזו בהחלט אחת הסוגיות שאנחנו בוחנים כרגע בסיור הזה". השר התייחס גם להתנהגות ארה"ב סביב המצב בחזית הצפון: "ארה"ב פועלת לפי האינטרסים שלה, זו בעלת הברית הכי חשובה אסטרטגית שלנו, ראינו גם לאחר הפעולה לפני כשלושה ימים שארה"ב התייצבה בגלוי, נתנה גב למדינת ישראל ואנחנו מודים על כך. הם לא מבקשים את העצות שלנו וקטונתי מלתת להם עצות איך לנהל את ענייני הביטחון ומדיניות החוץ שלהם, אבל בהחלט אנחנו מאוד מרוצים מהגיבוי שארה"ב נתנה למדינת ישראל".

 

עוד היום אמר דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס כי "זו תקיפת ההגנה האווירית הרחבה ביותר שהייתה בסוריה מזה שנים, ועדיין התמונה הזכירה היא של המטוס שהתרסק בשטח ישראל. אך הצל"ש על האירוע מגיע לאזרחי ישראל שהמשיכו את היומיום שלהם כרגיל, והוא נעדר מהשיח. העורף הישראלי הרבה יותר חסון וחסין ממה שנדמה. אם יש משהו שנסראללה רוצה זה שהשיח בישראל יהיה של סוף החזון הציוני, ולכן התמונה של המטוס על הקרקע היא יותר ממה שרואים, יש מאחוריה חוסן ציבורי אדיר".

 

ליברמן בקרית שמונה

"ננשך חזק". ליברמן בקרית שמונה(ללא קרדיט )

 

 

במקביל, התייחס ליברמן לניסיון הלינץ' בג'נין, שבו נפצעו נגד וחיילת, ואמר כי ניתן לראות את התוצאות הטובות של התיאום הביטחוני עם הרשות הפלסטינית. זאת, לאחר ששוטרים פלסטיניים היו אלא שסייעו לשניים לצאת מהעיר. "מגיעה מילה טובה לאותו תיאום ביטחוני וגם לשוטרים הפלסטינים", אמר. "גם הפלסטינים מבינים ששיתוף הפעולה הוא אינטרס הדדי ומשותף, ולכן גם הם וגם אנחנו משמרים את התיאום. גם העובדה שהנשק הוחזר, אומרת משהו על התיאום הביטחוני העמוק בשטח".

 

  צילום פלסטיני של הנשק שנגנב לכאורה במהלך ניסיון הלינץ' בג'נין

צילום פלסטיני של הנשק שנגנב לכאורה במהלך ניסיון הלינץ' בג'נין( מוקגד גלובל הידיעות)

 

אתמול, רכב צבאי ובו נגד וחיילת בתפקידים עורפיים שהתכוונו לנסוע לעפולה, נכנס בשוגג לג'נין. השוטרים הפלסטיניים חצצו בין הרכב למתפרעים ומנעו גרימת נזק חמור. במהלך הלילה החזירו אנשי הרשות הפלסטינית את רובה החיילת שנגנב לרשות צה"ל.

 

ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט, המקורב למשפחת החיילת אמר:"היא עכשיו בבית חולים העמק בעפולה. היא ביקשה מנוחה כי היא עברה הלם מאוד גדול. אם החיילת מבקשת להעביר חיבוק גדול לעם ישראל ולכל מי שדאג לבת".

 

בתוך כך, הבוקר נגרם נזק לשש מכוניות בכפר הפלסטיני ג׳ית שבשומרון. גלגליהם של שלושה כלי רכב נוקבו ובנוסף רוססו כתובות נאצה. משטרת ש"י פתחה בחקירה בחשד לביצוע פשע שנאה.

 חשד לתג מחיר בכפר ג'ית שבשומרון - כתובות רוססו על רכב

חשד לתג מחיר בכפר ג'ית שבשומרון - כתובות רוססו על רכב(ללא קרדיט)