BETA

29.02.2012

23:30

עודכן:

בצפון יבחנו אם לקיים לימודים, בירושלים מחכים לשלג

הרשויות בגולן ובגליל יכריעו בשעות הבוקר המוקדמות האם לקיים את הלימודים בבתי הספר, בהתאם לכמות השלג שתיערם בדרכים. בינתיים, בירושלים אמנם זכו אמש לשלג מעורב בגשם, אך מחכים שהעיר תלבש לבן. עד סוף המערכת צפויים לרדת בכמה מקומות יותר מ-150 מ"מ של גשם

הסערה צפויה להשאיר כמה מאות ילדים שמחים בבית: הרשויות ברמת הגולן ובגליל יכריעו בשעות הבוקר המוקדמות (חמישי) האם לקיים את הלימודים בבתי הספר כסדרם. אחרי שמשעות הצהריים אמש החל לרדת שלג בצפון, ברשויות בגולן ובגליל נערכו לקראת לילה של שלג וימתינו לבוקר על מנת לבחון את כמות השלג שתיערם במהלך הלילה בדרכים כדי להכריע האם ניתן יהיה לפתוח את בתי הספר ולקיים את הלימודים כסדרם.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

עדכונים גם בעמוד הפייסבוק של תחזית חדשות 10 »

צילמתם את הסערה? שלחו לנו את התמונות »

 

צפו: השלג בגילה אתמול בשעות הערב

בינתיים, בירושלים עדיין מחכים ללבן. לאורך היום התחילו הירושלמים להאמין שעוד מעט כל העיר תתכסה בשכבה של שלג. עם זאת, עד כה הם נאלצו להסתפק בפתיתים מעורבים בגשם. בשעות הערב הטמפרטורה בירושלים ירדה משלוש מעלות למעלה אחת בלבד ואפשרה לשלג להתחיל לרדת. ככל הנראה הפתיתים יוסיפו לרדת גם בשעות הקרובות ולתוך הלילה. עם זאת מדובר לרוב בשלג שמעורב בגשם ולכן הסיכוי שלו להצטבר נמוך. השלג המשמעותי צפוי להגיע לקראת יום שישי בבוקר.

 

במרום גולן ירדו במהלך היום 52 מילימטרים של גשם. בירושלים ירדו 40 וכך גם באשדוד. תל אביב נשארה יבשה יחסית אך גם בה נמדדו כמויות יפות של 25 מילימטרים. הנגב קיבל גם הוא שטיפה ובבאר שבע ירדו שבעה מילימטרים. עד סוף המערכת צפויים לרדת בהרבה מקומות כ-150 מילימטרים ובאזורים רבים יעברו את הממוצע השנתי, כבר בתחילת חודש מארס.

 

שיא הסערה יתרחש מחר בשעות הצהריים והערב. הרוחות יתחזקו שוב אחרי הפוגה קלה בבוקר, הגשמים ירדו מדי פעם, שלג כבד בחרמון וברמת הגולן שיתחזק בערב. האובך יימשך בדרום אך יישטף מאוחר יותר כשהגשם יתפזר גם לשם. ביום שישי השלג יגיע להרי הצפון הגבוהים מ-600 מטר. משם הוא יתפשט גם להרי המרכז שגובהם רב מ-700. בשישי בבוקר השלג ישוב גם לירושלים ולשם שינוי הוא צפוי הפעם להיערם לגובה של כמה סנטימטרים טובים ואולי גם מעבר לכך.

 

בעיריית ירושלים כבר נערכים למזג האוויר הסוער במתכונת מצומצמת ועל בסיס טרקטורים עירוניים וצוותים לטיפול במפגעי הרוח. בעירייה מתכוונים לפתוח מחר מטות אזוריים ושכירת  כלים נוספים לפינוי צירים החל משעות הלילה. זאת בהתאם לתחזית המעודכנת ולהערכת המצב שתתקיים בראשות מנכ"ל העירייה. הציבור מתבקש להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית, לשמור על ערנות וזהירות בנהיגה ובתנועה בצירים.

 

התחזית המלאה לימי הסערה

לתושבי הבירה מומלץ לבדוק את תקינות מערכת החימום, בעיקר אלה המחייבות אוורור, לוודא איטום גגות, חלונות ותריסים. בנוסף ממליצה העירייה לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות. לשם מניעת אסונות יש לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום. גם חיזוק אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות יסייעו לביטחון.

 

כמו כן קיים חשש ממפגעים בדרכים ובנתיבי הולכי הרגל  ובסמוך לאתרי העבודה ואף הצפות במקומות נמוכים. בשל החשש להצפות במקומות נמוכים שירותי כיבוי והצלה ערוכים לחילוץ  במקרי חרום והם בכוננות לשאיבת מים ממקומות מוצפים. המוקד העירוני 106 נערך למענה לפניות הציבור ולהפניית גורמי העירייה לטיפול במפגעים.

 

גם בחברת החשמל נערכים לסערה. החברה תגברה  את צוותי השטח  ברחבי הארץ ואת מרכזי השירות 103. החברה מבקשת מהציבור  להסיר או לחזק חפצים ואביזרים, שעלולים להינתק ולהתעופף ברוח, ולפגוע בתיילי החשמל. כמו כן הם מדגישים כי אסור לגעת או לגשת לחוטים קרועים עקב סכנת התחשמלות ויש לדווח על כך מיידית למרכז השירות 103 או למשטרה.

 

"במקרים של תקלות ברשת ייעשה  כל מאמץ שיידרש לקצר את זמני התקלות ולפעול  לאספקת חשמל סדירה. עם זאת, יש לקחת בחשבון שעלולים להיווצר מצבים של עבירות קשה או רוחות עזות אשר ימנעו מצוותי החברה לתקן תקלות.

 

(פרסום ראשון: 29.2.12, 21:30)