BETA

08.02.2018

15:50

רה"מ: "חוקרים שחושבים שעוקבים אחריהם יכולים לעשות מלאכתם?"

ראש הממשלה שב ותקף את המפכ"ל על רקע הטענות למעקב אחרי הגורמים האחראיים על תיקיו. "הטענות שהושמעו חמורות". ליברמן: "שאלשיך יתמקד בניסיון לחסל עד מדינה"

ראש ממשלה בחקירה: רה"מ בנימין נתניהו שב אחר הצהריים (חמישי) ותקף את מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, על רקע אישור פרסום חדשות עשר אמש בתכנית "עובדה", לפיו "גורמים רבי כוח" עקבו אחרי בכירי החוקרים בתיקי 1000 ו-2000, במטרה לאסוף מידע אודותם. בדף הפייסבוק שלו כתב: "האם חוקרים שחושבים שהנחקר עוקב אחריהם, או שולח מתלוננת על הטרדה מינית כנגד ראש היחידה שלהם, יכולים לעשות את מלאכתם באופן אובייקטיבי?". 

 

"דמיינו איך הייתם מרגישים אם חוקרי המשטרה שמנהלים חקירה נגדכם היו טוענים שהפעלתם חוקרים פרטיים נגדם ונגד משפחותיהם"', כתב ראש הממשלה, "מה זה אומר על ההמלצות שלהם?". בהמשך הוסיף כי "אין כאן התקפה אישית על המפכ"ל אלא על טוהר החקירה", כהגדרתו. "הדרך היחידה לברר אותה היא על ידי חקירה אובייקטיבית, בלתי תלויה ומהירה".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מקורות בחיזבאללה: ייתכן שעבודות ישראל על הגדר - הכנה לעימות

בשל עבודות תשתית: שיבושים בסוף השבוע בכביש 6 וברכבת ישראל

במסגרת הסכם הפיוס עם ירדן: מונה שגריר חדש בעמאן

 

עוד כתב: "לא אנו הזמנו את הראיון ב'עובדה', לא אנו שמנו מילים בפיו של איש, ולא אנו קבענו את עיתוי הראיון בסמוך לפרסום ההמלצותהטענות שהושמעו הן חמורות והן צריכות להדיר שינה מעיני כל אדם הגון. צריך לחקור את האמת ומייד. גילוי האמת וההקפדה על טוהר החקירה לא יחלישו את משטרת ישראל. להפך, הם רק יחזקו אותה ואת שלטון החוק". 

 

בנימין נתניהו בדאבוס
 

"מה זה אומר על ההמלצות?" נתניהו

 

 

הבוקר תקף נתניהו בחריפות את המפכ"ל באופן ישיר, גם כן בדף הפייסבוק שלו. "מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו רה״מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו", כתב, "מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית".

 

"איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?"'' הוסיף וטען, " כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פניםצל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו".

 

המפכ"ל, רוני אלשיך
 

המפכ"ל, רוני אלשיך( רויטרס)

 

 

בתוך כך נמשכת הסערה במערכת הפוליטית סביב הריאיון אמש. "מפכ"ל המשטרה צריך להתמקד במאבק בפשיעה, שמעתי שמנסים לחסל עד מדינה או קרוב משפחה של עד מדינה, רעולי פנים נכנסים לבית ספר ויורים בתלמיד", אמר ליברמן לרדיו "קול ברמה", יש פה אלימות גואה ואני מציע שהמשטרה תתמקד במאבק בפשיעה, וראש הממשלה צריך לנהל את המדינה".

 

 "ראש הממשלה נוהג כאחרון העבריינים ותוקף באופן חסר תקדים את המפכ"ל והמשטרה. נתניהו משפיל אותנו, אזרחי ישראל. המתקפה על המפכ"ל אינה לגיטימית. במקום לדרוש שיסיימו את החקירה במהירות נתניהו בוחר לתקוף את המפכ"ל ובכך ממנסה לפרק את האמון של האזרחים במערכות החוק", אמר יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי.

 

עוד הוסיף גבאי כי הוא מצפה מנתניהו "קודם כל להתנצל בפני הציבור. ראש ממשלה לא אמור לחיות על חשבון אחרים ולקבל מתנות במאות אלפי שקלים. לצערי מחברי הקואליציה כבר אין לנו ציפיות. בישיבתם בממשלת נתניהו הם מכשירים את ההתקפות האלה על שלטון החוק".

 

מנגד, חבר הכנסת דוד אמסלם (הליכוד), תקף את המפכ"ל בראיון לתוכנית "דקלסגל" בגל"צ, ואמר כי להערכתו "יש פה ניסיון הפיכה במדינה ע"י משטרת ישראל", בלשונו. "אני לא זוכר מפכ"ל או רמטכ"ל שנתנו ראיון מהסוג הזה. בהתחלה חשבתי שהוא רץ בפריימריז - זה הדהים אותי. מפכ"ל מדושן עונג ומחייך, ראיתי אדם שמלא מעצמו", אמר.

 

עוד הוסיף אמסלם כי אלשיך אמר "דבר חמור" על כך שהיו חוקרים פרטיים שנשלחו "לרחרח סביב חוקרי המשטרה". לדבריו, "צריך להקים על זה ועדת חקירה ממלכתית". לטענתו, "המשטרה רואה ברה"מ אויב אישי שלה, ולכן הם מגבירים את החקירות. כי אי אפשר להפילו באמצעות הקלפי. רה"מ מותקף על ידי מערכת של אלפי אנשים הממומנת במיליארדי שקלים – והוא לבד". 

 

 

.