שחזור: האב הרג את החבר במכות כי איחר להחזיר את הבת

לקיחת הפטיש, הריצה במדרגות, הכאת הנער והזנחתו לדמם למוות. כך שחזר ולדימיר גוטלייב את הריגתו של הנער אריק רפאלוב בן ה-16 בערב ל"ג בעומר לפני כשנתיים בבאר שבע רק בגלל שהחזיר את בתו החורגת באיחור. בית המשפט המחוזי בבאר שבע התיר היום לבקשת חדשות 10 לפרסם את שחזור המעשה. בלעדי

"נתתי לו ככה מכה והוא נפל". כך שחזר במאי 2010 ולדימיר גוטלייב את המכה שהובילה למותו של הנער אריק רפאלוב רק מפני שנישק את בתה של חברתו לחיים. בשחזור, שמתפרסם לראשונה בעקבות בקשת חדשות 10 מבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אפשר לשמוע כיצד גוטלייב היכה את רפאלוב בן ה-16, השאיר אותו חסר הכרה וחזר לישון בביתו. 

 

המקרה התרחש בערב ל"ג בעומר לפני כשנתיים. הבת של חברתו לחיים של גוטלייב איחרה לחזור הביתה. גוטלייב והאם מנסים לאתר אותה ומתקשרים לחברותיה ואלו אומרות שהיא בדרך הביתה. ולדימיר לא מתרצה ומחליט לסגור חשבון עם הגבר שאיתו היא מבלה. "פה היה פטיש, לקחתי אותו ואמרתי 'בסדר, אני אשבור אותו אם היא לא תרצה לצאת'", שחזר.

 

גוטלייב ירד למטה כשהפטיש בידו והחל לחפש אחר השניים, בינתיים הספיקה חברתו לקחת מידו את הפטיש אך זה לא הצליח למנוע את הטרגדיה שהתרחשה דקות לאחר מכן. "רצתי, הגעתי עד לפה, ופה הם עמדו. צעקתי לו שהיא רק בת 15 ונתתי לו מכה". אותה מכה גרמה לו לשבר במצח ולדימום מוחי אצל רפאלוב אך במקום להזעיק עזרה גוטלייב עוד איים על הנערה שאם תספר למישהו, יהרוג את חבריה.

 

"לקחנו אותו ושמנו אותו על המיטה", המשיך לשחזר. אחרי שהשכיב את הנער חסר ההכרה באחד החדרים הוא עוזב אותו ופורש לביתו בבניין השכן. רק חצי שעה מאוחר יותר הוא חזר לביתה של בת זוגו. "ניסיתי להעיר אותו ואמרתי לו 'לך לישון בבית שלך' והוא לא ענה לי".

 

רק אז גוטלייב החליט להזעיק עזרה והתקשר שוב לחברו. יחד עם מורידים את רפאלוב למטה ומזעיקים אמבולנס. זמן קצר לאחר מכן נקבע בבית החולים מותו של אריק רפאלוב. השעות הארוכות ששכב חסר הכרה ובלי טיפול רפואי לא הותירו לו כל סיכוי. בחודש שעבר גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע 10 שנות מאסר על גוטלייב שהורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגת הנער.