BETA

02.02.2018

21:16

בלעדי: "ראש הכנופיה הירושלמית" שברח למרוקו - מדבר

6 שנים לאחר שגבי בן הרוש, אותו הגדירה המשטרה "ראש הכנופיה הירושלמית", נמלט למרוקו בעקבות פרשת הבנק למסחר, הוא מספר: "המשטרה הפיצה שאני עד מדינה כדי שיחסלו אותי"

גבי בן הרוש, מוגדר על ידי המשטרה "ראש הכנופיה הירושלמית". בעקבות פרשת הבנק למסחר – במסגרתה גנבה אתי אלון כרבע מיליארד שקלים כדי לכסות על חובות אחיה עופר מקסימוב לעולם הפשע – הוא נמלט מהארץ. על פי החשד, הוא עמד מאחורי פרשה זו.

 

בגיל 58 בן הרוש גר בשנים האחרונות בקזבלנקה שבמרוקו, ומתרחק מתקשורת כמו מאש. בריאיון בלעדי שהעניק לכתב חדשות עשר הוא טוען כי הוא משוכנע שהמשטרה וגורמים בעולם הפשע מנסים לצייר אותו כעד מדינה. "חלק גדול מהחברים שלי לוחצים עלי ומבקשים שאדבר ואגיד מה אני חושב ומה היה. הרבה זמן נמנעתי מלעשות את זה, בעיקר כדי להגן על המשפחה שלי. ברוך השם הילדים שלי גדלו ואני מרשה לעצמי לדבר".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

התקווה בשפת הסימנים: אלופת אירופה בג'ו ג'יטסו - וחירשת מלידה

משרד האוצר בארה״ב הודיע: סנקציות חדשות נגד גורמים בחיזבאללה

טראמפ תוקף בחריפות את ה-FBI: חקירותיו מוטות נגד הרפובליקנים

 

15 שנים כף רגלו לא דרכה בישראל. בתחילה הוא נמלט ללוס אנג'לס, אבל האמריקנים רצו לגרש אותו לישראל. הוא בחר לחזור לארץ הולדתו מרוקו שאיתה אין לישראל הסכם הסגרה. בן הרוש, חבר בקהילה היהודית במרוקו, השתלב שם היטב בעסקים ובהוויה היהודית.

 

 גבי בן הרוש בבית הכנסת בקזבלקה
 

גבי בן הרוש בבית הכנסת בקזבלקה( חדשות עשר)

 

 

בן הרוש משוכנע שגורמים במשטרה הם שמפיצים עליו את השמועה שהוא עד מדינה כדי להפוך אותו למטרה אנושית חיה, כדי שמישהו יתנקש בחייו. "שיקום איזה סמרטוט, איזה בן זונה, ויגיד שמשטרה כלשהי בעולם קראה לו וחקרה אותו בגלל עדות שמסרתי", אמר בן הרוש, "על מי אני עד מדינה?". הוא הוסיף: "ממשלות חוברות למלשינים משתפי פעולות כדי להכריז עלי בר מוות. הם רוצים לראות אותי בקבר יחד עם כל החברים שלי שנמצאים בקבר. עד מדינה – זה מישהו שצריך להרוג".

 

הוא שלל את היותו ראש "הכנופיה הירושלמית" ואמר: "אני קראתי בעיתון שהייתי בכנופיית הקטמונים, אחר כך בכנופיית קריית יובל, אחר כך ברשת הירושלמית, אחר כך בארגון אברג'יל. קראתי הרבה דברים. יש שני גבי בן הרוש – אחד שכותבים עליו בתקשורת ואחד שחי את החיים עצמם".

 

הסיפור חובק העולם שבו נקשר שמו של בן הרוש מתחיל באפריל 2002. פקידת בנק אלמונית בשם אתי אלון ניגשת לתחנת משטרה וסיפרה - גנבתי 250 מיליון שקלים מהבנק למסחר באופן שיטתי, כדי לכסות את חובותיו של אחי. האח, הוא עופר מקסימוב, מהמר כפייתי בבתי קזינו בארץ ובעולם, בעיקר כאלה ששייכים, לדברי המשטרה, לארגוני פשיעה.  

 

מקסימוב מסתבך, חייב כספים לגורמים בעולם הפשע והשוק האפור. הוא מספר לאחותו שחייו בסכנה והיא נחלצת לעזרתו. בסופו של דבר הפרשה מתפוצצת בקול תרועה רמה. על פי חשד המשטרה, מקסימוב חייב את הכספים לבן הרוש, עוד חושדת המשטרה שבן הרוש חטף את מקסימוב לרומניה, שם איים על חייו. בן הרוש מכחיש: "חטפתי אותו לבד? החזקתי אותו לבד? מה עשיתי אותו? הוא עומד להשתחרר, אתה ראית אדם שהורשע בחטיפה שלו? שמעת אותו אומר שחטפת אותו? כתבו את זה בעיתון".

 

גבי בן הרוש, "ראש הכנופיה הירושלמית״ שברח למרוקו
 

גבי בן הרוש, ראש ״הכנופיה הירושלמית״ שברח למרוקו ( חדשות עשר)

 

 

האחים עופר ואתי נשפטים ל-17 שנות מאסר כל אחד. בן הרוש נמלט לארה"ב. בביתו בקזבלנקה בשיחה עם חדשות עשר מודה בן הרוש בפעם הראשונה ובזהירות במעורבות בפרשה. "לא נתתי לו הלוואות. אנשים שהיו קשורים אלי הלוו לו כסף. נשפטתי על כל זה בארה"ב. לבוא ולדבר איתי על פרשה מלפני 16 שנה זה להוציא דברים מן האוב. אבל הייתי מעורב בהלוואות לעופר מקסימוב בכל מיני סכומים", טען.

 

ב-22 באפריל 2002 נחשף שבן הרוש עשה שיחה לאתי אלון. יום למחרת היא הגישה תלונה במשטרה והפרשה התפוצצה. "מה אומר האיכון הטלפוני הזה? ואם הייתה לי חברה ויש על שמי 50 מכשירי טלפון? כולם יאוכנו על שמי? אתי אלון טוענת בעדויות שלה שהיא לא מכירה אותי ואף פעם לא דיברה איתי", טען.

 

שנים רבות נחשב יצחק אברג'יל לאחד מראשי ארגוני הפשיעה הגדולים בארץ ואפילו בעולם. רק לאחרונה הוגש נגדו כתב אישום חמור על עשרות עבירות שמהן עולה כי הוא ספק כדורי האקסטזי הגדול בעולם. במשטרה משוכנעים שבין אברג'יל לבן הרוש יש קשר שהוא לא רק חברי. "דוחות מודיעין של המשטרה מבחינה לא שווים את הנייר שהם כתובים עליו. חבל על כספי המס בישראל שמתבזבז על העבודה של האנשים האלה. אני מוכן ברגע זה להצהיר מול המצלמה שאם מגישים נגדי כתב אישום כזה מחר אני בא לאיזו נציגות ישראלית שהם רוצים באירופה ואני מוכן להישפט ולהיעצר על זה".