BETA

01.02.2018

14:05

בנה של פאינה קירשנבאום: "אימא סידרה לי עבודה"

טמיר קירשנבאום העיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב בנוגע לקבלתו לעבודה בעמותת עזרא העולמית, דרכה קיבל לכאורה כספי שוחד שיועדו לאמו

טמיר קירשנבאום, בנה של חברת הכנסת לשעבר מטעם "ישראל ביתנו" פאינה קירשנבאום המואשמת בשוחד, העיד היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי שבתל אביב על העבודה בעמותת עזרא העולמית, דרכה קיבל לכאורה כספי שוחד שיועדו לאמו.

 

"הייתי עוזר לגייס אנשים להשתתף בתגלית, בעיקר בדרכים לא פורמליות, דרך צינורות שלי", סיפר הבן, והסביר כי ניהל ב'וויקס' אתר כדי לקבל פניות להשתתפות בפרויקט, אך כשנשאל אם בתקופת עבודתו התקבלו פניות ענה שלא התקבלה ולו בקשה אחת.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מניע גזעני: תושב ביתר עילית מואשם שניסה לדרוס פועל ערבי

חברו המובטל של האדם: כלב קיבל מכתב לפיו הוא זכאי לדמי אבטלה

חשד: נערים איימו על בן 60 בהרצליה - וגנבו ממנו 30 אלף שקלים

 

  טמיר קירשנבאום, בנה של פאינה קירשנבאום בבית המשפט המחוזי בת"א
 

טמיר קירשנבאום, בנה של פאינה קירשנבאום בבית המשפט המחוזי בת"א( חדשות עשר)

 

 

קירשנבאום התבקש לספר על הנסיעה לארצות הברית שנטען כי שימשה לשוחד עבור אמו. "נסעתי לבד, בחצי מהזמן טיילתי ובחצי השני עשיתי פעילות למען 'עזרא', נפגשתי עם האנשים שלהם והכנתי מערכי שיעור", העיד. הבן נשאל מי הזמין את כרטיסי הטיסה, אך חזר ואמר שלא זוכר. "לא התעסקתי עם הכרטיס, אמרתי להורים שאני רוצה לטוס לניו יורק ולאחר כמה זמן הם אמרו שנקנה לי כרטיס בתאריכים שביקשתי".

 

כזכור, המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה לפני חצי שנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום, בגין עבירות רבות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס.

 

בכתב האישום נטען כי השוחד לכאורה ניתן בין היתר על ידי העברת כספים קואליציוניים לתנועת עזרא העולמית, בה הועסק בנה של קירשנבאום. הטענה היא שהשוחד ניתן באמצעות העסקה פיקטיבית ועל ידי טיסה לניו יורק שמומנה על ידה.

 

 חברת הכנסת לשעבר פאינה קירשנבאום
 

חברת הכנסת לשעבר פאינה קירשנבאום(חדשות עשר)

 

 

"החל משנת 2006 ועד לפתיחת החקירה המשטרתית הגלויה בדצמבר 2014, פעלה ח"כ קירשנבאום באופן שיטתי ומתוכנן, לעיתים מתוחכם, לשם ביצוע שורה של עבירות", נכתב בכתב האישום, "במקרים רבים ניצלה קירשנבאום את תפקידיה כעובדת ציבור ואת מעמדה, ובמיוחד את שליטתה על תקציבי מדינה , כדי לדרוש שוחד ולקחת שוחד ממוסדות ציבוריים, מעמותות ומגורמים פרטיים. זאת, בדמות טובות הנאה פסולות עבורה או עבור בני משפחתה, עבור מפלגת ישראל ביתנו ועבור מקורבים, אליה או למפלגה".

 

מלבד קירשנבאום הואשמו בעבירות דומות ואחרות גם דוד גודובסקי, מנהל אגף הארגון בישראל ביתנו, רמי כהן, מנכ"ל משרד החקלאות לשעבר, וכן רעייתו בתיה כהן, אפי פלס, גזבר המועצה האזורית מטה בנימין, דניאל אלינסון, מנכ"ל עמותת עזרא העולמית, מתן דהן, יו"ר עמותת איילים, ושלושה נוספים.

 

"לעתים קרובות קירשנבאום ביקשה מעובדי ציבור אחרים לפעול עמה יחד לשם הגשמת מטרותיה הפסולות ולשם הסתרתן", נכתב עוד, "בחלק מהמקרים היא אכן קיבלה את השוחד שדרשה, במישרין לידה או לידי מקורבים לה, בדמות כספים או מוצרים או טובות הנאה אחרות. דרישותיהם הפסולות של קירשנבאום ושל גודובסקי מצאו אוזן קשבת אצל נותני השוחד, אשר ביקשו לרצות אותם, ולא פחות מכך לעודד אותם להיטיב עם הגופים שהם עומדים בראשם".

 

עוד נכתב באישום על דרכי פעולתה לכאורה של קירשנבאום: "נתח משמעותי מהכספים הקואליציוניים 'התגלגל' בחזרה לכיסה של קירשנבאום או לכיס המקורבים אליה או למפלגה, במספר דרכים, כגון רכישת כרטיסי טיסה, מוצרי מחשב, אלקטרוניקה וצילום, עבור קירשנבאום ובני משפחתה. מימון מטרות פרטיות של קירשנבאום או של מפלגת ישראל ביתנו, כגון שירותי יחסי ציבור שניתנו לקירשנבאום כדי לשפר את מעמדה הציבורי, העסקת מקורבים לקירשנבאום או למפלגת ישראל ביתנו בהיקפים של מאות אלפי שקלים, ועוד".