BETA

25.01.2018

11:58

לאחר שאורי ורואי נטמנו: מוסיף להיות קשה מצבם של אמם ואחיהם

ארבעה מבני משפחת ליפניק, ששכלה שניים מילדיה בתאונה הקטלנית בשומרון, עדיין מאושפזים בביה"ח מאיר. אם המשפחה מורדמת ומונשמת והאח בן ה-12 מאושפז בטיפול נמרץ ילדים

בווידאו: הדיווח מהלווייתם של אורי ורואי ליפניק

 

יממה לאחר שהאחים אורי ורואי ליפניק הובאו למנוחת עולמים, מוסיף היום (חמישי) להיות קשה מצבם של אמם ואחיהם בן ה-12. האם מאושפזת במצב יציב, כשהיא עדיין מורדמת ומונשמת בעוד במחלקה לטיפול נמרץ ילדים מטפלים בבנה בן ה-12, ומצבו כאמור קשה.

 

אב המשפחה, אהד, שהובא אתמול על ידי אמבולנס להלוויית ילדיו, ובנו התינוק מאושפזים אף הם בבית החולים ומצבם טוב.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הקרמלין: פוטין ונתניהו ייפגשו בשבוע הבא במוסקבה

שגריר קטאר ברוסיה: מקיימים שיחות עם מוסקבה לרכישת טילי S-400

המורה מהשרון חשודה בעבירות מין בתלמיד נוסף; שוחררה למעצר בית

 

רבים הגיעו אמש לבית העלמין בשבי שומרון כדי ללוות בדרכם האחרונה את רואי ליפניק בן ה-8 ואת אחותו אורי ליפניק בת ה-12. אב המשפחה ספד לשני ילדיו. "אורי, היית העוזרת הבכירה שלנו בבית" סיפר האב, "תמיד אהבת להתנדב. היית עושה לנו כזה חיוך שיהיה לנו לכל השבת". האב המשיך: "רואי, אי אפשר להיפרד ממך, מאור פניך והשמחה שלך. כמה נחת הבאת. תחסר לי בשולחן שבת. תמיד ידעת את כל התשובות. כל כך רציתי שתקרא בבר מצווה. אהבת את התורה בכל לבבך".

 

 הלווית האחים ליפניק
 

הלווית האחים ליפניק( ללא קרדיט)

 

 

"אני נפרד מכם בשם אמא ובשמי", אמר אהד בעקבות העובדה שאם המשפחה, שירלי, מאושפזת בבית החולים. "אלוהים אני לא מבין איזה שרשרת אירועים איומה הבאת עלינו. איך לקחת לנו שני ילדים" אמר האב והוסיף: "המשנה אומרת חייב אדם לברך על הרעה כשם שמברך על הטובה. לא לשאול למה, רק לומר תודה. שמור עליהם אצלך עד שנצטרף אליהם אנחנו".

 

בתוך כך, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים זיהו את יהודה ושומרון כנקודת תורפה במלחמה בתאונות הדרכים, ולכן בחודשים האחרונים החל מהלך דיסקרטי יחסית, בשל הרגישות המדינית, של העברת חומרי הסברה מהרשות הלאומית הישראלית לשטחי הרשות, כאשר מהעלונים מוסר הסמל של הרשות הלאומית הישראלית. בשבועות הקרובים צפויים גם להיתלות עשרות שלטים בשטחי  C.

 

מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי נהג הרכב הפלסטיני איבד שליטה לאחר שנסע במהירות "שאינה מתאימה לתנאי הדרך". הוא התנגש במעקה הבטיחות ואז הוטח בחזרה למרכז הכביש וחסם את הנתיב הנגדי. רכבה של משפחת ליפניק הגיע ממול והתנגש בו.

 

תאונת דרכים סמוך לשבי שומרון בה נהרגו שני ילדים
 

אחד מהרכבים בתאונת הדרכים בה נהרגו אורי ורואי ליפניק כיבוי אש-יו"ש

 

 

התאונה אירעה לאחר בילוי משפחתי בהופעה של חנן בן ארי בכפר יונה, שאותה ארגנה האם – רכזת התרבות ביישוב. הערב לאחר התאונה כתב בן ארי בפייסבוק: "אתמול הופעתי בהיכל התרבות בכפר יונה ואת פנינו קיבלה אחת מהמארגנות, רכזת תרבות בשם שירלי - עיניים מאירות, מרוגשת. היא סיפרה שהיא חיכתה הרבה זמן לערב הזה. הביאה את הילדים שלה להצטלם, ביקשה בנימוס סרטון ברכה לקראת הבר מצווה של הבכור שלה, אמרה לי 'תיתן את הלב שלך! כמו שאתה יודע...,, ואני, לא היה לי לב להגיד לה עד כמה הגעתי להופעה הזו חולה, לא יודע מאיפה להביא את האנרגיות בכלל".

 

הזמר המשיך: "איכשהו, באמת שאין לי הסבר, מרגע שהתחילה ההופעה היה קסם באוויר, תחושה שקשה לתאר, נוצר איזה חיבור נדיר עם הקהל. כשסיימתי את "מה אתה רוצה ממני", מצאתי את עצמי מתפרק מבכי על הבמה, לא מצליח לעצור... מופע ממש לא רגיל מבחינתי - בלי שום הכנה וציפייה. כנראה שהלב כבר ידע. אחרי ההופעה ניגשה אליי שוב עם הילדים, הצטלמנו, אולי תמונות אחרונות, הודיתי לה על הרגעים הנדירים שזכינו לחוות בזכותה. ונפרדנו בהבטחה להפגש בהופעות הקרובות".

 

 

 "בבוקר קמתי וראיתי מיליון הודעות ושיחות שלא נענו, פתחתי את המחשב וראיתי את הידיעה על התאונה הקשה בשומרון, ופתאום ראיתי את התמונות של משפחת ליפניק; שירלי, אוהד בעלה, הילדים", כתב. "ברגע אחד נשרף לי הלב, לא מצליח לעכל ולהכיל את עוצמת הכאב. איך ברגע אחד נגדעים חיים, משפחה שלימה חוזרת מהופעה ולא מגיעה הביתה. לא מפסיק לחשוב על שירלי, על אוהד, על הבן הבכור אחיה שאמור לחגוג בר מצווה ממש עוד מעט".