BETA

24.01.2018

20:25

הגיע ללוויית ילדיו על אלונקה: "נפרד מכם גם בשם אמא"

הילדים אורי ורואי ליפניק, שנהרגו בהתנגשות רכב משפחתם ברכב פלס' ליד שבי שומרון, הובאו למנוחות, בזמן שאמם ושני אחים נוספים נמצאים בביה"ח. "שרשרת אירועים איומה"

רבים הגיעו הערב (רביעי) לבית העלמין בשבי שומרון כדי ללוות בדרכם האחרונה את רואי ליפניק בן ה-8 ואחותו אורי ליפניק בת ה-12, שנהרגו אתמול בהתנגשות רכב משפחתם ברכב פלסטיני בסמוך ליישובם. אב המשפחה, אהד, שנפצע קל בתאונה, הגיע על אלונקה וספד לשני ילדיו.

 

"אורי, היית העוזרת הבכירה שלנו בבית", ספד האב לבתו. "תמיד אהבת להתנדב. היית עושה לנו כזה חיוך שיהיה לנו לכל השבת". האב המשיך: "רואי, אי אפשר להיפרד ממך, מאור פניך והשמחה שלך. כמה נחת הבאת. תחסר לי בשולחן שבת. תמיד ידעת את כל התשובות. כל כך רציתי שתקרא בבר מצווה. אהבת את התורה בכל לבבך"

 

"אני נפרד מכם בשם אמא ובשמי", אמר אהד בעקבות העובדה שאם המשפחה, שירלי, מאושפזת במצב קשה בבית החולים, יחד עם בנם בן ה-12 שנפגע גם הוא קשה ובנם הפעוט שנפצע קל. "אלוהים אני לא מבין איזה שרשרת אירועים איומה הבאת עלינו. איך לקחת לנו שני ילדים. המשנה אומרת חייב אדם לברך על הרעה כשם שמברך על הטובה. לא לשאול למה, רק לומר תודה. שמור עליהם אצלך עד שנצטרף אליהם אנחנו".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

מורה מאזור השרון נעצרה בחשד שביצעה עבירות מין בתלמיד

חשד לתקיפה ומעשה מגונה בבת 70: שני תושבי ברטעה נעצרו

ראש העיר אשדוד על מחאת השבת: הפוליטיקאים מנצלים המצב לצרכיהם

 

 הלווית האחים ליפניק
 

הלווית האחים ליפניק( ללא קרדיט)

 

 

רב השומרון, אליקים לבנון, אמר: אין מנוס וצריך לומר - למעלה מ-50% מתאונות הדרכים בשומרון נגרמות מנהיגה פרועה של ציבור מסויים". זו לא הפעם הראשונה שבשטחים מזהירים מפני השילוב המסוכן של תשתיות לקויות, סגנון הנהיגה המסוכן של חלק מהנהגים הפלסטיניים והמחסור באכיפה. 

 

בתוך כך, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים זיהו את יהודה ושומרון כנקודת תורפה במלחמה בתאונות הדרכים, ולכן בחודשים האחרונים החל מהלך דיסקרטי יחסית, בשל הרגישות המדינית, של העברת חומרי הסברה מהרשות הלאומית הישראלית לשטחי הרשות, כאשר מהעלונים מוסר הסמל של הרשות הלאומית הישראלית. בשבועות הקרובים צפויים גם להיתלות עשרות שלטים בשטחי C. 

 

 

 הלוויית הילדים אורי ורואי ליפניק שנהרגו בתאונה בשומרון
 

ההלווייה בשבי שומרון, היום (חדשות עשר)

 

 

התאונה אירעה לאחר בילוי משפחתי בהופעה של חנן בן ארי בכפר יונה, שאותה ארגנה האם – רכזת התרבות ביישוב. הערב כתב בן ארי בעמוד הפייסבוק שלו: "הלב שלי מתפוצץ מאז הבוקר, ואין לי מילים, אבל חייב לשתף אתכם: אתמול הופעתי בהיכל התרבות בכפר יונה ואת פנינו קיבלה אחת מהמארגנות, רכזת תרבות בשם שירלי - עיניים מאירות, מרוגשת. היא סיפרה שהיא חיכתה הרבה זמן לערב הזה. הביאה את הילדים שלה להצטלם, ביקשה בנימוס סרטון ברכה לקראת הבר מצווה של הבכור שלה, אמרה לי 'תיתן את הלב שלך! כמו שאתה יודע...,, ואני, לא היה לי לב להגיד לה עד כמה הגעתי להופעה הזו חולה, לא יודע מאיפה להביא את האנרגיות בכלל".

 

הזמר המשיך: "איכשהו, באמת שאין לי הסבר, מרגע שהתחילה ההופעה היה קסם באוויר, תחושה שקשה לתאר, נוצר איזה חיבור נדיר עם הקהל. כשסיימתי את "מה אתה רוצה ממני", מצאתי את עצמי מתפרק מבכי על הבמה, לא מצליח לעצור... מופע ממש לא רגיל מבחינתי - בלי שום הכנה וציפייה. כנראה שהלב כבר ידע. אחרי ההופעה ניגשה אליי שוב עם הילדים, הצטלמנו, אולי תמונות אחרונות, הודיתי לה על הרגעים הנדירים שזכינו לחוות בזכותה. ונפרדנו בהבטחה להפגש בהופעות הקרובות".

 

"בבוקר קמתי וראיתי מיליון הודעות ושיחות שלא נענו, פתחתי את המחשב וראיתי את הידיעה על התאונה הקשה בשומרון, ופתאום ראיתי את התמונות של משפחת ליפניק; שירלי, אוהד בעלה, הילדים", כתב. "ברגע אחד נשרף לי הלב, לא מצליח לעכל ולהכיל את עוצמת הכאב. איך ברגע אחד נגדעים חיים, משפחה שלימה חוזרת מהופעה ולא מגיעה הביתה. לא מפסיק לחשוב על שירלי, על אוהד, על הבן הבכור אחיה שאמור לחגוג בר מצווה ממש עוד מעט".

 

 

פרמדיקים של מגן דוד אדום, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, קבעו את מותה של הבת, אורי, במקום התאונה. רואי פונה במצב אנוש לביה"ח, תוך כדי פעולות החייאה, אך הגיע ללא רוח חיים ונאלצו לקבוע את מותו. משפחת ליפניק החליטה לתרום את אבריהם. צעיר פלסטיני כבן 25, שנסע ברכב השני, נהרג גם הוא כתוצאה מההתנגשות.

 

מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי נהג הרכב הפלסטיני איבד שליטה לאחר שנסע במהירות "שאינה מתאימה לתנאי הדרך". הוא התנגש במעקה הבטיחות ואז הוטח בחזרה למרכז הכביש וחסם את הנתיב הנגדי. רכבה של משפחת ליפניק הגיע ממול והתנגש בו.