ביטאון ש"ס: "צה"ל הוא צבא מופקר ולכן אין לו עזרה משמיים"

אחרי שיו"ר התנועה, אלי ישי, עורר סערה כשאמר שצה"ל כשל במלחמת לבנון השנייה כי חיילים לא התפללו, ביטאון ש"ס שיראה אור מחר טוען כי חוסר הצלחתו של הצבא נובע מכך שיש בו "פריצות". אבישי בן חיים מביא ציטוטים מהעיתון "מיום ליום", לפיהם: "הצבא המופקר, למרות פריצותו, אינו מצליח לקעקע את השמירה השמימית". בעקבות הפרסום החליטו בש"ס להשעות את מחבר המאמר

(1:38 דקות)

על רקע סערת חוק טל, מתחלק הרחוב החרדי בנושא ומתגייס למאבק במתנגדים להארכתו. במאמר שיתפרסם מחר בביטאון ש"ס, תוקף המחבר את צה"ל ואת גיוס הנשים לתפקידים שונים. קצת יותר משבוע אחרי החשיפה בחדשות 10 של דבריו של שר הפנים, אלי ישי, לפיהם צה"ל הפסיד במלחמת לבנון השנייה כי החיילים לא התפללו, נחשף הערב (חמישי) המאמר התקיף החדש. "צה"ל הוא צבא מופקר עם פריצות ולכן לא זוכה לסייעתא דשמיא", טוען המחבר.

 

"מזה למעלה מעשור הצבא הישראלי הלך ודחק לפינה את החיילים הדתיים לאומיים שסירבו לשמוע שירת נשים", נכתב במאמר שקטעים ממנו הביא כתב חדשות 10 אבישי בן חיים. "זאת ועוד, בעשור האחרון פתח צה"ל את שעריו לחיילות בתפקידים רגישים ומרכזיים.. גדרי הצניעות המינימליים התפרקו לחלוטין במחנות צה"ל".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

למבזקי חדשות בטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

 

בהמשך המאמר, המהווה עליית מדרגה במלחמתם של החרדים להארכת תוקפו של החוק המאפשר לפטור חרדים משירות צבאי, נכתב כי לאור כל אלה, צה"ל נכשל במשימותיו. "כאשר הזימה והפרציות וההפקרות מצויים במחנה ישראל השכינה הקדושה פורשת כנפיה ונעלמת", טוען מחבר המאמר. עם זאת, כאשר הוא נדרש לשאלה, איך בכל זאת צה"ל רושם הישגים מבצעיים, הוא טוען כי מדובר בהגנה אלוהית ולא בהגנתם של החיילים. "הצבא המופקר, למרות פריצותו, אינו מצליח לקעקע את השמירה השמימית שאנו זוכים לה בזכות לומדי תורה", הוא מסכם.

 

בעקבות פרסום הדברים החליטו בש"ס שלא להמתין וכבר זמן קצר לאחר מכן החליטו להודיע על השעייתו של מחבר המאמר מתפקידו בביטאון התנועה.

 

מאמר זה מצטרף לשערורייה שהתחוללה בעקבות חשיפת חדשות 10 את דבריו של שר הפנים, לפיהם צה"ל ניצח במלחמת ששת הימים כיוון שהחיילים נשאו עיניהם לאלוהים, זאת בניגוד למלחמת לבנון השנייה. "במלחמת ששת הימים, כל מדינות ערב נלחמו נגד עם ישראל", אמר שר הפנים. "על כל חייל יהודי היו לפחות מאות חיילים, אם לא אלפים. על כל טנק, מאות טנקים. על כל מטוס, מאות מטוסים. ותשימו לב, מורי ורבותיי, איזה נסים ונפלאות. היינו אז הצבא הכי חלש במזרח התיכון. לא היה לנו שום סיכוי לנצח. פתאם כולם בורחים ועם ישראל מנצח".

 

ישי המשיך: "במלחמת לבנון השנייה היינו הצבא הכי חזק במזרח התיכון. בלי מצרים, בלי סוריה, בלי לבנון, בלי עיראק, בלי תימן, בלי לוב, בלי לבנון, רק 2,000 חזבאלונים. תראו מה קרה במלחמת לבנון השנייה. אתם יודעים מה ההבדל?" 

 

בשביל להסביר את ההבדל בין הצלחת צה"ל לכישלונו בחר ישי להשתמש בביטוי "כוחי ועוצם ידי". מדובר במונח יסוד של ההשקפה החרדית הבזה לתפיסה הציונית כי כוחו ועוצמתו של צה"ל מסוגלים להגן על העם היהודי. "במלחמת ששת הימים כל יהודי ויהודי שהלך למלחמה והלך לקרב הרים את העיניים לבורא עולם. אבל במלחמת לבנון השנייה אמרנו: 'כוחי ועוצם ידי'. ואז הקדוש ברוך הוא אמר לנו: 'כוחי ועוצם ידי? בוא נראה מה יהיו התוצאות'".

 

בעקבות הפרסום נאלץ ישי להתנצל בפני המשפחות השכולות. "הדברים שצוטטו אתמול הובאו במגמתיות מכוונת והם אינם נכונים", טען ישי. "ככל שאני בוחן את הדברים אני מזדעזע מהציטוטים החלקיים ובעיקר מהפרשנות ומהכותרת המטעה. ובכל-זאת כיוון שהפרסום ציער חלק מהמשפחות השכולות ומלובשי המדים, ראיתי חובה להביע את צערי ולהסביר את דבריי".