21.01.2018

07:42

עודכן:

יהדות התורה נגד דברי ליברמן: "על נתניהו לקרוא אותו לסדר"

עקב ביקור שר הביטחון באשדוד, שבו הביע תמיכה בפתיחת עסקים בשבת, דורשת הסיעה החרדית מרה"מ לנזוף בו "על העמקת השסע" • העיתונות החרדית תקפה בחריפות את ליברמן

סיעת יהדות התורה דרשה הבוקר (ראשון) מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקרוא לסדר באופן מיידי את שר הביטחון אביגדור ליברמן, בעקבות דבריו במהלך ביקורו ביום שבת באשדוד, בהם הוא תקף את הסיעות החרדיות ומצביעיהן ואת חוק המרכולים.


"שר בכיר בממשלה ובקואליציה בחר במפגיע לקיים מופע התרסה חמור בעיצומו של יום השבת וגרם להלהטת הרוחות כנגד ציבורים גדולים במדינה וכנגד קדושת השבת, במטרה לגרוף הון פוליטי משיסוי בין קבוצות אוכלוסייה והעמקת הקיטוב בעם", נכתב בהודעה של יהדות התורה, עליה חתומות כל פלגי הסיעה. "סיעתנו קוראת לנתניהו לקרוא לסדר את שר הביטחון באופן מיידי על העמקת השסע והקרע הציבורי תוך פגיעה פומבית בקדושת השבת".

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן( דוברות משרד הבריאות)

 

 

בנוסף, גם בעיתונות החרדית תקפו את ליברמן. בכותרת העיתון "המודיע" של אגודת ישראל נכתב הבוקר: "בצעד מתריס ופוגע: שר הביטחון ערך ביקור ביום השבת בקניון מחלל שבת באשדוד". בעיתון החרדי "המבשר" נכתב: "פרובוקציה חמורה באשדוד: שר הביטחון ליברמן הגיע לעודד את מפרי החוק ומחללי השבת - מזעזע ששר בכיר בממשלה מקיים מופע התרסה חמור תוך שימוש ברכבים ועוזרים ממשלתיים".

 

כאמור, בביקורו של ליברמן באשדוד בבוקר יום שבת ועל רקע ההפגנות בעיר נגד חוק המרכולים, תקף שר הביטחון את החוק השנוי במחלוקת. "עד לאחרונה חיו באשדוד בהרמוניה ועכשיו העיר מפולגת עקב חוק המרכולים, אני מקווה שזה לא יהיה בערים אחרות, הפילוג הזה פוגע בחוסן הלאומי", אמר שר הביטחון. "מי שאומר שהחוק לא רלוונטי - טועה ומטעה".

 

יעד לפיגוע. שר הביטחון אביגדור ליברמן
 

שר הביטחון אביגדור ליברמן באשדוד( ללא קרדיט)

 

 

ליברמן הוסיף כי מפלגתו עשתה כל שביכולתה על מנת למנוע מהחוק לעבור, אך אמר כי לא יפיל על כך ממשלת ימין, וטען כי הסיעות החרדיות הן אלו המאיימות על שלמות הקואליציה: "מי שמנסה להפיל את ממשלת הימין הן המפלגות החרדיות, שרוב בוחריהן לא משלמים מסים ולא משרתים בצבא", תקף ליברמן.

 

בנוסף, שר הביטחון גינה את דברי הרבנים שהתבטאו נגד שירות נשים וקראו לפטר את הרמטכ"ל. "התבטאויות הרבנים - לא סבירות ולא מקובלות. הם חייבים להבין שהם עובדי מדינה, הם חייבים לייצג את עמדות המדינה ולא נגד המדינה". ליברמן הוסיף כי הנחה את הצבא ייקחו חלק באירועים של צה"ל, הם צריכים להירגע ולכבד את כולם. זה פשוט דבר בלתי סביר לתקוף את צה"ל, לדבר נגד שירות, ואחר כך עוד להשתתף באירועים במסגרת צבאית", הוסיף.

 

המתקפה של יהדות התורה מצטרפת להתבטאויות של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נגד שר הביטחון. "אני עם ליברמן גמרתי", אמר באזני מקורביו. "ליברמן דרס את השבת ברגל גסה וזו חציית כל קו", הוסיף, "אפילו לפיד האב, מגדולי שונאי הדת, לא העז לעשות. יש דברים שהם מעבר לכל ידידות אישית״.

 

שר הפנים אריה דרעי בראיון לחדשות עשר, ארכיון
 

שר הפנים אריה דרעי בראיון לחדשות עשר ( חדשות עשר)