BETA

18.01.2018

10:11

עודכן:

חמאס לאחר חיסול המחבלים בג'נין: "לא יצליחו למנוע את המאבק"

דובר חמאס תקף את הרש"פ על התיאום הביטחוני עם ישראל ואיים "להמשיך את ההתנגדות להכרזת טראמפ ולהגן על ירושלים". ארדן ביקר את הלוחמים שנפצעו: "העבירו מסר ברור"

ארגון חמאס הגיב הבוקר (חמישי) על חיסול המחבלים שביצעו את הפיגוע בחוות גלעד ורצחו את הרב רזיאל שבח. בנוסף לכך קראו הפלגים הפלסטיניים ליום זעם מחר בתגובה למה שהם מגדירים "פשעי ישראל".

 

"חוליית ג'נין אינה החוליה הראשונה ולא האחרונה", איים דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי. בנוסף תקפו בחמאס את הרשות הפלסטינית על "התפקיד הנפשע שממלא התאום הביטחוני (עם ישראל)". הדובר איים כי התיאום "לא יצליח למנוע מההתנגדות להאבק כנגד הכרזת טראמפ ולהגן על ירושלים". 

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

52 בני אדם נספו בשריפת אוטובוס בקזחסטן

בפעם החמישית: שר הפנים אריה דרעי נחקר במשטרה

הפגינו בעירום ושחטו כבשה באושוויץ - ונשלחו לשנת מאסר

 

ארגון פתח הגיב גם הוא לפעולה שאירעה הלילה. דף הפייסבוק של הארגון פרסם כרוז ובו נראה אחד מהמחבלים שנהרגו, פעיל החמאס אחמד ג׳ראר, לצד תמונת אביו שהיה בכיר בזרוע הצבאית של חמאס וחוסל בג'נין ב-2002. בכרוז נכתב : "הכפיר הזה מהאריה ההוא".

 

הלילה, שבוע לאחר הפיגוע בחוות גלעד, חוסלו שניים מחברי החוליה שביצעה את הרצח, במחנה הפליטים ג'נין, ומחבל נוסף נתפס. שני לוחמי היחידה המיוחדת של המשטרה נפצעו בפעולה, אחד במצב קשה עם פצע ירי בחזה והשני במצב קל לאחר שנורה ברגליו.  בפעילות השתתפו כוחות מיוחדים של המשטרה ומג"ב, גדוד הסיור של גבעתי, כוחות הנדסה ואיסוף קרבי. 

 

כוח ימ"מ לפני היציאה לפעולה בג'נין, להריגת רוצחי הרב שבח
 

כוח ימ"מ לפני היציאה לפעולה בג'נין, להריגת רוצחי הרב שבח(דוברות המשטרה )

 

 

בתוך כך, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, הגיע לבקר את הלוחמים שנפצעו הלילה, המאושפזים בבית חולים בצפון הארץ. "באנו להצדיע בשם כל עם ישראל ללוחמי הימ"מ", אמר, "יחד עם השב"כ שהביא כאן מודיעין איכותי וכמובן כוחות צה"ל, העבירו מסר ברור לכל המרצחים הבזויים, ארגוני הטרור, המשלחים שלהם, כל מי שמשתף איתם פעולה".

 

בנוסף לכך, ארדן הגיב לתגובת הפתח: "ראיתי באתר של הפתח קוראים להם אריות , כפירים. לא אריות ולא כפירים, עכברים שמסתתרים. לוחמי הימ"מ יגיעו אליהם ויסגרו איתם את החשבון כפי שקרה הלילה". הוא סירב לענות על השאלה אם ישנם עדיין חברים בחולייה שביצעה את הפיגוע, ולא נתפסו.

 

 לוחמי ימ"מ, יחידת העילית של המשטרה
 

לוחמי ימ"מ, יחידת העילית של המשטרה( דוברות המשטרה)

 


מעט לפני חצות אמש סגרו הכוחות על האזור שבה שהתה החוליה, זאת על פי מודיעין מדוייק שהתקבל קודם לכן. המחבלים פתחו באש לעבר הכוח, ובמקביל התפתחו במקום הפרות סדר. אחד המחבלים חוסל בבית, אחר נהרג בהריסת הבית עליו, בעזרת כוחות הנדסה ולאחר נוהל "סיר לחץ", לאחר שנשלח לשם כלב שנורה על ידי המחבל. מחבל שלישי נעצר בתחנת דלק לא הרחק מהמקום. על פי דיווחים נהרסו מספר בתים במחנה הפליטים השייכים לחוליה. 

 

על פי המידע המודיעיני שהתקבל, בתחילה אותרה החוליה בשכם, לא הרחק ממוקד הפיגוע בחוות גלעד. אולם לאחר זמן קצר הבינו במערכת הביטחון שהמחבלים נמצאים בג'נין. כוחות גדולים של המשטרה ושל צה"ל הגיעו למחנה הפליטים, וכאמור הצליחו לפגוע בשניים מחברי החוליה ולעצור את השלישי. במקום התפתחו הפרות סדר במהלכן השליכו פלסטינים צמיגים ובקבוקי תבערה לעבר הכוחות שהשיבו בירי כדורי גומי. 

 

תחילה דווח כי אחד המחבלים שחוסלו הוא אחמד נאסר ג'ראר, בנו של נאסר אחמד ג'ראר, פעיל טרור שחוסל ב-2002 בעת שתכנן פיגוע גדול שהיה מיועד לבניין רב קומות. עם זאת, דיווחים מאוחרים ציינו כי גורלו של נאסר ג'ראר לא ידוע עדיין, ולפי חלק מהידיעות הוא נמצא מתחת להריסות ביתו, או לחלופין הצליח לברוח. עוד דווח כי המחבל שנהרג מאש צה"ל הוא אחמד איסמאעיל ג'ראר.

 

ארגון חמאס בגדה ספד לג'ראר, וכינה אותו "שאהיד". עוד נכתב: "חמאס משבח את אומץ בניה בקרב בלילה בג’נין אשר סרבו להיכנע והעדיפו למות מות קדושים. העובדה (שהישראלים) שהגיעו אל ג'ראר לא תפריע לחמאס להמשיך בהתנגדות".

 

 ביתו בג'נין של המחבל שחוסל לאחר שרצח את הרב שבח בחוות גלעד
 

ביתו בג'נין של המחבל שחוסל לאחר שרצח את הרב שבח בחוות גלעד( שיתוף השואגים לימין)