BETA

18.01.2018

08:13

עודכן:

אלמנתו של הרב שבח: "מודה לכוחות, הנחמה שלנו היא לא בנקמה"

יעל שבח התייחסה לפעולה לחיסול רוצחי בעלה בג'נין הלילה, ושלחה איחולי החלמה לשני הלוחמים שנפצעו. רה"מ נתניהו: "נגיע לכל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל"

ההיתקלות בג'נין: יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע בחוות גלעד, הגיבה הבוקר (חמישי) לפעולה לחיסול חוליית המחבלים שרצחה את בעלה, שנערכה הלילה בג'נין.

 

"אני מודה לכוחות הבטחון על פעולתם הנחושה לתפיסת המחבלים, ושולחת מכאן איחולי החלמה לפצועים מכוחות המשטרה שפעלו בנחישות ובגבורה", כתבה שבח, "מעבר לזה אין לאירוע הזה שול משמעות בשבילי". היא הוסיפה כי "הנחמה שלנו היא לא בנקמה אלא בבניין הארץ".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

לקראת סוף שבוע סוער: הגשם והרוחות יתחזקו בערב

טראמפ מכחיש טענת נתניהו: העברת השגרירות לי-ם לא תימשך שנה

אשדוד: גבר נדקר למוות - ככל הנראה על רקע סכסוך בין שכנים

 

יעל פנתה לראש הממשלה נתניהו בבקשה להכשיר את המאחז חוות גלעד, כפי שהציע שר הביטחון ליברמן. "זו הנחמה שלנו, זו הבקשה שלנו, זו התשובה האמיתית לרצח הזה של בעלי אהובי ואב ילדי", כתבה.נתניהו מצדו בירך את לוחמי מג"ב וימ"מ, שלח איחולי החלמה לשני הפצועים ואמר: "נגיע לכל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין".

 

משפחת שבח בקריאה לראש הממשלה
 

משפחת שבח מתאבלת על רזיאל (ללא קרדיט)

 

 

שני לוחמי היחידה המיוחדת של המשטרה נפצעו הלילה קשה וקל, בהיתקלות עם המחבלים במחנה הפליטים ג'נין. שני מחבלים חוסלו ומחבל נוסף נעצר, לאחר שהכוחות הגיעו למקום המסתור שלהם בעזרת מודיעין מדויק שהתקבל. אחד המחבלים חוסל בבית, אחר נהרג בהריסת הבית עליו בעזרת כוחות הנדסה, בנוהל "סיר לחץ", לאחר שנשלח לשם כלב שנורה על ידי המחבל. מחבל שלישי נעצר בתחנת דלק לא הרחק מהמקום. 

 

אמו של רזיאל שבח, אילנה שבח, הגיבה גם היא לפעולה בג'נין, בריאיון לגלצ. "לא היה לי ספק שיצאו כדי לתפוס את המחבלים, אמרו לנו שיעשו הכל", אמרה, "מקווה שנבקר את החיילים שנפצעו, אנחנו רוצים להודות להם בשם רזיאל". בפעולה נפצעו שני לוחמי ימ"מ, אחד מהם פונה לבית החולים במצב קשה והשני במצב קל. אילנה הוסיפה: "התפללתי שלא יהיו לנו הרוגים - אף אחד לא שווה את זה".

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס הבוקר לפעולה: "גאה ומלא הערכה אל טובי בנינו אשר עדיין פועלים בשעות אלה במרדפם העיקש אחר רוצחיו של הרב רזיאל שבח ז"ל. תודתנו להם ולכל כוחות הביטחון הלוקחים חלק בפעולה חשובה זו בעוז רוח וגבורה. תפילותינו נתונות לשלומם של הלוחמים הפצועים ואנו שולחים להם חיבוק של חיזוק ואהבה".

 

 ביתו בג'נין של המחבל שחוסל לאחר שרצח את הרב שבח בחוות גלעד
 

ביתו בג'נין של המחבל שחוסל לאחר שרצח את הרב שבח בחוות גלעד( שיתוף השואגים לימין)

 

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הוסיף: "כוחות הביטחון ביצעו הלילה מבצע מורכב ומוצלח ללכידת רוצחי הרב רזיאל שבח. אני מברך את לוחמי הימ"מ על אומץ ליבם ומאחל החלמה לפצועים. למחבלים לא יהיה מסתור. נשיג את המחבלים בכל מקום". שר החינוך נפתלי בנט כתב דברים דומים: "יידע כל מחבל שאין לו מסתור. מדינת ישראל תרדוף אותו עד ללכידתו או חיסולו".

 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, כתב: "עם ישראל כולו מצדיע ללוחמי הימ"מ, צה"ל והשב"כ על הפעילות הלילה נגד המרצחים של הרב רזיאל שבח ז"ל. העברנו מסר ברור למרצחים הארורים ושולחיהם - לוחמינו יגיעו לכל מקום בו תסתתרו כדי לסגור אתכם חשבון ולמצות את הדין. כולנו מתפללים לרפואת הלוחמים שנפצעו".

 

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר דברים דומים: "מברך את זרועות הבטחון הארוכות והנחושות שלנו שמוכיחות שוב ושוב שהן מגיעות לכל מחבל ומאחל החלמה מהירה ללוחמים שנפגעו". יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג הוסיף: "המציאות בשטח מתוחה, המאבק בטרור לא תם ויש להפעיל שילוב נכון של 'מקלות וגזרים' כדי להתמודד עם המציאות החדשה והמורכבת עם הפלסטינים".

 

כוח ימ"מ לפני היציאה לפעולה בג'נין, להריגת רוצחי הרב שבח
 

כוח ימ"מ לפני היציאה לפעולה בג'נין, להריגת רוצחי הרב שבח(דוברות המשטרה )