BETA

18.01.2018

06:44

עודכן:

קרב לילי בג'נין: לוחם נפצע קשה, שניים מרוצחי הרב שבח חוסלו

לוחמי צה"ל והמשטרה איתרו את החוליה מהפיגוע בחוות גלעד בשבוע שעבר. שני לוחמים נפצעו קשה וקל, שני מחבלים חוסלו ואחד נוסף נעצר. ליברמן: "נשיג את המחבלים בכל מקום"

שבוע אחרי הפיגוע – תם המצוד: שני לוחמי היחידה המיוחדת של המשטרה נפצעו הלילה (חמישי) קשה וקל, בהיתקלות עם מחבלים מחוליית רוצחי הרב רזיאל שבח, במחנה הפליטים ג'נין. שני מחבלים חוסלו, מחבל נוסף נעצר. בפעילות השתתפו כוחות מיוחדים של המשטרה ומג"ב, גדוד הסיור של גבעתי, כוחות הנדסה ואיסוף קרבי. 

 

מעט לפני חצות אמש סגרו הכוחות על האזור שבו שהתה החוליה, זאת על פי מודיעין מדוייק שהתקבל קודם לכן. המחבלים פתחו באש לעבר הכוח, ובמקביל התפתחו במקום הפרות סדר. אחד המחבלים חוסל בבית, אחר נהרג בהריסת הבית עליו, בעזרת כוחות הנדסה, בנוהל "סיר לחץ" - לאחר שנשלח לשם כלב שנורה על ידי המחבל. מחבל שלישי נעצר בתחנת דלק לא הרחק מהמקום. על פי דיווחים נהרסו מספר בתים במחנה הפליטים השייכים לחוליה.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לקראת סוף שבוע לא רגוע: הגשם המקומי יתחזק בערב

טראמפ מכחיש טענת נתניהו: העברת השגרירות לי-ם לא תימשך שנה

ועדת השחרורים קבעה: עונשו של יונתן היילו לא יקוצר

 

הלוחם שנפצע באורח קשה סובל מפצע ירי בחזהו, מצבו התייצב במהלך הלילה והוא יצא מכלל סכנה, והוא נושם עצמאית ומטופל במחלקה לטיפול נמרץ, בהכרה מלאה. הלוחם השני שנפצע קל סובל מפציעות ירי ברגליו. בצה"ל הכריזו על חלקו המערבי של מחנה הפליטים שטח צבאי סגור, ועל פי דיווח פלסטיני שלושה בתים נהרסו על ידי הכוח. בנוסף נעצרו מספר חשודים, והם נחקרים כעת על מנת להשלים את תמונת המודיעין אודות החוליה שרצחה את הרב. 

 

 כוחות הביטחון נכנסים לג'נין במסגרת מצוד אחרי רוצחי הרב רזיאל שבח
 

כוחות הביטחון נכנסים לג'נין במסגרת מצוד אחרי רוצחי הרב רזיאל שבח(ללא קרדיט )

 

 

תחילה דווח כי אחד המחבלים שחוסלו הוא אחמד נאסר ג'ראר, בנו של נאסר אחמד ג'ראר, פעיל טרור שחוסל ב-2002 בעת שתכנן פיגוע גדול שהיה מיועד לבניין רב קומות. עם זאת, דיווחים מאוחרים ציינו כי גורלו של נאסר ג'ראר לא ידוע עדיין, ולפי חלק מהידיעות הוא נמצא מתחת להריסות ביתו, או לחלופין הצליח לברוח. עוד דווח כי המחבל שנהרג מאש צה"ל הוא אחמד איסמאעיל ג'ראר. ארגון חמאס בגדה ספד לג'ראר, וכינה אותו "שאהיד". עוד נכתב: "חמאס משבח את אומץ בניה בקרב בלילה בג’נין אשר סרבו להיכנע והעדיפו למות מות קדושים. העובדה (שהישראלים) שהגיעו אל ג'ראר לא תפריע לחמאס להמשיך בהתנגדות".

 

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בירך את הכוחות על הפעילות הלילה. ״גאה ומלא הערכה אל טובי בנינו אשר עדיין פועלים בשעות אלה במרדפם העיקש אחר רוצחיו של הרב רזיאל שבח", אמר, "תודתנו להם ולכל כוחות הביטחון הלוקחים חלק בפעולה חשובה זו בעוז רוח וגבורה. תפילותינו נתונות לשלומם של הלוחמים הפצועים ואנו שולחים להם חיבוק של חיזוק ואהבה". 

 

גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב לפעולה. "כוחות הביטחון ביצעו הלילה מבצע מורכב ומוצלח ללכידת רוצחי הרב רזיאל שבח", מסר, "אני מברך את לוחמי הימ"מ על אומץ ליבם ומאחל החלמה לפצועים.  למחבלים לא יהיה מסתור. נשיג את המחבלים בכל מקום".

 

 אחמד ג'ראר, אחד המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח, ואביו נאסר, שחוסל ב-2002
 

אחמד ג'ראר, אחד המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח, ואביו נאסר, שחוסל ב-2002(ללא קרדיט )

 

 

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן: "עם ישראל כולו מצדיע ללוחמי הימ"מ, צה"ל והשב"כ על הפעילות הלילה נגד המרצחים של הרב רזיאל שבח. העברנו מסר ברור למרצחים הארורים ושולחיהם - לוחמינו יגיעו לכל מקום בו תסתתרו כדי לסגור אתכם חשבון ולמצות את הדין. כולנו מתפללים לרפואת הלוחמים שנפצעו". 

 

"לכידת רוצחי רזיאל שבח ז"ל היא מסר לכל מחבל פוטנציאלי", צייצה שרת המשפטים אילת שקד בחשבון הטוויטר שלה,  "ידה הארוכה של מדינת ישראל תשיג אתכם בכל מקום ובכל זמן. אני גאה בלוחמי ימ"מ על ביצוע מבצע מוצלח ללכידת המחבלים. מאחלת החלמה מהירה ללוחמים שנפצעו במהלך הפעולה".

 

הרב שבח בן ה-35, אחת הדמויות הבולטות בחוות גלעד, נסע ברכבו ביום שלישי שעבר, כשהיורים עקפו אותו עם רכבם, בין צומת ג'ית לחוות גלעד בכביש 60, וירו בו בצווארו. שבח הזעיק את מגן דוד אדום בעצמו ואמר: "ירו בי ליד חוות גלעד". הוא אף הספיק ליצור קשר עם אשתו יעל ולספר לה על שאירע. הרב שבח פונה לבית החולים מאיר שבכפר סבא בניידת טיפול נמרץ במצב אנוש, שם נקבע מותו. בזירת האירוע נמצאו 22 תרמילי קליעים.

 

 אחמד איסמאעיל ג'ראר, אחד המחבלים שחוסל בפשיטת הכוחות המיוחדים בג'נין
 

אחמד איסמאעיל ג'ראר, אחד המחבלים שחוסל בפשיטת הכוחות המיוחדים בג'נין (ללא קרדיט)