BETA

17.01.2018

15:21

עודכן:

רה"מ על מינוי הטייסת: "לא רק שלא אגנה הרמטכ"ל - אשבח אותו"

בעת ביקורו בהודו, התייחס נתניהו למינוי סרן ט' ולביקורת נגד ההחלטה: "גאה על כך ומצפה לעוד מינויים כאלה". ח"כ בר-לב: "להפסיק המימון לישיבה בראשות הרב אבינר"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (רביעי) בעודו מבקר בהודו למינוי הטייסת סרן ט' לתפקיד מפקדת טייסת תעופה, האישה הראשונה בתפקיד זה. "גאה על כך שיש לנו מפקדת ראשונה של טייסת תעופה", אמר.

 

נתניהו יצא נגד הביקורת של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ושל מספר רבנים נגד ההחלטה ונגד קריאתו של הרב שמואל אליהו לפטר את הרמטכ"ל. "לא רק שאני לא אגנה את הרמטכ"ל, אני משבח אותו ואת מפקד חיל האוויר. אני מצפה לעוד מינויים כאלה", הוסיף.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ועדת השחרורים קבעה: עונשו של יונתן היילו לא יקוצר

פעם נוספת: איציק בר מוחא נעצר בחשד לשני ניסיונות רצח

הטענות להטרדות בתלמה ילין: המורה הוצא לחופשה כפויה מהטכניון

 

בתוך כך, התייחס נתניהו גם לעסקת הטילים של חברת "רפאל" עם הודו, שבוטלה לפני כחודשיים, ואמר כי התהליך עדיין קיים וכי "הכיוונים חיוביים מאוד". לדבריו, "חוזרים להכשיר את עסקת הטילים מסוג ה"ספייק. לפני שבאנו זה ירד מהשולחן ובביקור הנוכחי החזרנו את זה לשולחן". 

 

 רב סרן ט׳, שעשתה היסטוריה בחיל האוויר כשמונתה למפקדת הטייסת הראשונה בחיל האוויר הישראלי
 

רב סרן ט׳, שעשתה היסטוריה בחיל האוויר כשמונתה למפקדת הטייסת הראשונה בחיל האוויר הישראלי( ללא קרדיט)

 

 

ח"כ סמוטריץ' התייחס הבוקר בריאיון לרשת ב' למינוי הטייסת, ואמר כי "צה"ל צריך לנצח מלחמה ולא לקדם ערכים 'נאורים וליברלים', זוהי תכליתו". לדבריו, "יש תפקידים ומקצועות שמתאימים לגברים ויש לנשים, כך הקב"ה ברא את העולם וכך טוב לעולם, אוי ואבוי אם כל הגברים יהפכו לנשים או להפך". הוא הוסיף: "העולם חייב דמויות גבריות ונשיות, כל מי שמנסה לטשטש את ההבחנות הפשוטות האלה עושה עוול לעצמו ולעולם".

 

הרב אליהו, רבה הראשי של צפת, אמר הבוקר בגל"צ כי "הצבא נכנס לאג'נדה פמיניסטית מטורפת. שרי הממשלה וראש הממשלה צריכים להגיד לאיזנקוט תחזיר את המפתחות ולך הביתה". זאת בהמשך לדבריו של רב בכיר אחר בציונות הדתית, ראש ישיבת "עטרת כהנים" הרב שלמה אבינר, שאמר אתמול באתר "כיפה" כי "בינתיים אין ללכת לצבא. או יחידה נפרדת או לא להתגייס בינתיים", בתשובה לשאלה של תלמיד שאמר שהוא חושש מבחינה הלכתית משירות משולב עם חיילות.

 

ח"כ עמר בר-לב הגיב ואמר כי הוא קורא לשר הביטחון להפסיק את המימון לישיבת "עטרת ירושלים", שהעומד בראשה הוא הרב שלמה אבינר. "בעקבות קריאתו של הרב שלמה אבינר, בהתייחסו לשרות משותף של גברים ונשים כי 'אם זה כך אז לצערנו בינתיים אין ללכת לצבא', אני קורא לך להפסיק את המימון שמקבלת הישיבה ממשרד הביטחון. אין זו הפעם הראשונה שיוצא הרב אבינר כנגד צה"ל ומפקדיו".

 

עוד הוסיף ח"כ בר-לב כי "לא יתכן שישיבות ומכינות קדם צבאיות, אשר מי מראשיהן מתבטא נגד צה"ל והשירות בו, יזכו למימון כלשהו מהמדינה. מול התופעה הבלתי מתקבלת על הדעת הזו ועל מנת להציב קו אדום וברור, אין זה מספיק לצאת בגינויים רפים, ויש לנקוט בצעדים ברורים ולהפסיק באופן מידי וללא דיחוי הזרמת הכספים למוסדות אלו.

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ', הבית היהודי
 

"צה"ל לא צריך לקדם ערכים 'נאורים'". ח"כ בצלאל סמוטריץ', הבית היהודי חדשות עשר

 

 

שר החינוך ויו"ר מפלגתו של סמוטריץ' התייחס לקריאתו של אחד הרבנים הבכירים בציונות הדתית לסירוב לשירות בצה"ל ולפיטורי הרמטכ"ל, בשל שילוב נשים בצבא. "אני דוחה לחלוטין כל קריאה שלא להתגייס לצה״ל, ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ״ל", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו בתגובה לדבריו של הרב שמואל אליהו. 

"קריאות אלו נובעות מחרדה כנה אך שגויה של קבוצות מסוימות כאילו צה״ל החליט לאמץ אגנדה פמניסיטית ליברלית רדיקלית על חשבון מבצעיות וניצחון במלחמה"., הוסיף בנט, "צה״ל פועל ברגישות ובהתחשבות בצרכי חיילים דתיים, אך לעיתים, כמו בכל גוף גדול, נעשות שגיאות אך הן מתוקנות מתוך הידברות ואמון.

 

ח"כ רוויטל סוויד (המחנה הציוני) הגיבה לדבריו של סמוטריץ' בזעם: "כנראה לא שמת לב שכל הצמרת הפיננסית של המשק מאוישת על ידי נשים, הצמרת המשפטית מלאה בנשים והנה גם בחיל האוויר מתקדמים להבנה שמפקדות אינן נופלות מעמיתיהם הגברים, על אף ההבדלים הפיזיים ביניהם. בצלאל- שנת 2018 החלה, וזו הולכת להיות שנה מדהימה לנשים בישראל".

 

חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ), הגיבה גם היא להתבטאויות בטוויטר: "איפה ראש הממשלה? בויפאסנה בהודו? הוא חייב מיידית לגבות את הרמטכ״ל, לפטר את הרב אליהו ולבטל פגישות מתוכננות עם רבנים מסיתים. להפסיק את המשחק הזה שהרבנים יטנפו והמנהיגים ישתקו ובקריצת עין יתנו לגיטימציה לדה-הומניזציה של נשים".

 

ט' היא טייסת תובלה בהכשרתה והיא תועלה לדרגת סגן-אלוף, כך הודיע אתמול מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין. מח"א גם מינה בנוסף את רב-סרן מ', בקרית טיסה מוטסת במקצועה, לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי, ובכך תהיה הבקרית הראשונה אשר תועלה לדרגה זו.