BETA

17.01.2018

11:21

עודכן:

"משפחה שלמה נהרסה": ליאל יובא למנוחות מחר במצפה רמון

בן ה-13 נהרג אתמול כשהרכב שבו נסעה משפחתו היה מעורב בהתנגשות עם גמל ורכב נוסף. חבריו לביה"ס הקימו פינת הנצחה לזכרו. האם עדיין מאושפזת במצב קשה, האב במצב בינוני

ליאל אלמקייס, הילד בן ה-13 שנהרג אתמול (שלישי) בתאונת דרכים בכביש 40, יובא למנוחות מחר בשעה 13:00 בבית הקברות במצפה רמון, היישוב שבו התגורר עם משפחתו. חבריו הקימו לזכרו פינת הנצחה בבית הספר שבו למד. 

 

הוריו של ליאל עדיין מאושפזים בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, לאחר שהרכב שבו נסעו היה מעורב בתאונה עם גמל ועם רכב נוסף, בסמוך לכלא נפחא שבנגב. האם במצב קשה והאב במצב בינוני, שני ילדי המשפחה הנוספים, בני 9 ו-14, נפצעו קל. המשפחה הייתה בדרכה לאירוע בצפון.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

חודשים אחרי ששוחרר ממאסר: כתב אישום הוגש נגד עבריין מין

פחות משנתיים בכלא: 21-17 חודשי מאסר לתוקפי המאבטחים באיכילוב

כתובות תג מחיר רוססו על רכבים בכפר סמוך לירושלים

 

מותו של ליאל נקבע במקום לאחר שבוצעו בו כמה ניסיונות החייאה. בתאונה היה מעורב גם כלי רכב צבאי, מדובר צה"ל נמסר כי כתוצאה מההתפכות נפצעו קל ארבעה חיילים. עוד צוין כי המשטרה הצבאית תיקח חלק בחקירת התאונה.

 

 

 ליאל אלמקייס בן בה-13 שנהרג בתאונה בנגב
 

ליאל אלמקייס בן בה-13 שנהרג בתאונה בנגב(ללא קרדיט)

 

"כולנו עצובים, זו טרגדיה", סיפרה עדי עמאר, קרובת משפחה שהגיעה לבקר את בני המשפחה בבית החולים. "משפחה שלמה נהרסה, אישה בסך הכל בת 40 איבדה בן", הוסיפה, "הילדים יודעים, שניהם בוכים כל הזמן, אנחנו שבורים". 

 

היא התייחסה גם לעובדה שהתאונה נגרמה, ככל הידוע, בשל הימצאות גמל על הכביש. "מכעיס מאוד, זה לא המקרה הראשון, תושבי מצפה רמון מספרים שזה כבר המקרה הרביעי", אמרה, "רק לפני מספר חודשים קרה מקרה דומה".

 

ברט בן שושן, סבתו של אלעד, בן 17 ממצפה רמון שנהרג לפני חודשיים בתאונת דרכים, הגיעה לבית החולים לתמוך במשפחת אלמקייס. "באתי כי זה ילד ממצפה, אנחנו כמו משפחה אחת גדולה, כולם קשורים לכולם", אמרה, "אנחנו משלמים מחיר מאוד כבד עם הכבישים". היא סיפרה כי נכדה יצא לסיבוב של חמש דקות, ממנו לא שב. "פה זה אותו סיפור כמעט, משפחה מתרסקת - אין חיים יותר", אמרה, "התלמידים עוד לא הספיקו להתאושש".

 

 

על פי הדיווח הראשוני על התאונה, שהתקבל משירותי הכבאות וההצלה, שניים מבין הפצועים נלכדו בתוך אחד מכלי הרכב, שנמצא כ-500 מטר מהמקום בו היו הגמל וכלי הרכב השני. רשף יובל קלמנוביץ, מפקד צוות הכבאים, אמר: "המצב בזירה היה קשה, במיוחד כשראינו שיש מעורבות של ילדים ובני נוער".

 

פרמדיק מד"א, נתנאל דחבש, סיפר: "כשהגענו למקום המראה היה קשה, ראינו על הכביש גמל ובסמוך רכב פרטי מעוך לחלוטין, ככל הנראה לאחר שהתהפך מספר פעמים. חילצנו מהרכב חמישה נוסעים. נער בן 13 היה עם פגיעה רב מערכתית, מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות בסיוע כוח רפואה של צה"ל נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

 

  רכב שפגע בגמל בנגב
 

הרכב של משפחת אלמקייס לאחר ההתנגשות (כיבוי אש מחוז דרום)

 

 

ארז קיטה, מנכ״ל עמותת אור ירוק, התייחס לסכנה שבהתנגשות בגמל: "עוד כמה בני אדם צריכים להיהרג כדי שהפקרות בדרום הארץ תיפסק? הגמלים המשוטטים בנגב כבר גבו את חייהם של נהגים ונוסעים רבים כולל ילדים ובני נוער. כולם יודעים שבכבישי הדרום מסתובבים גמלים באופן חופשי ומסכנים את הנהגים אבל לא פותרים את הבעיה. הגיע הזמן להטיל אחריות על בעלי הגמלים המשוטטים ולבצע פועלות תחזוקה ותשתית שירחיקו את בעלי החיים מהכביש״.

 

ערן דורון, ראש מועצת רמת הנגב, הגיב גם הוא לתאונה: "פעם אחר פעם אנחנו מתריעים על בעיית חיות המשק המשוטטות וסכנת התאונות הנשקפת ממנה לכל מי שגר או עובר בכבישי האזור. לצערנו, החקיקה החשובה להחמרת הענישה בנושא אי השגחה על חיות משק, לא מתקדמת בגלל מחלוקת בין הרשויות השונות - ובינתיים אזלת היד גובה הרוג נוסף, ומשפחה נוספת שעולמה נחרב. אני מצפה מהכנסת להשלים את החקיקה שיזם ח״כ סמוטריץ ולהביא אותה לקריאה שנייה ושלישית באופן מיידי. ליבי עם המשפחה, שפקד אותה האסון הנורא מכל, ואני מאחל שיחלימו במהרה מהפציעות הפיזיות".