BETA

16.01.2018

22:46

עודכן:

"אנליסט": מחדל הזיהום בתחנות הדלק שהביא לפינוי בניין מדייריו

לאחר שפונה בניין ברמת גן, הבניין הסמוך נמצא גם הוא בסכנת פינוי. למרות שכבר לפני חמש שנים ידעו על הבעיה, רק השבוע החלו לטפל בה. "החומרים הללו מסרטנים"

לפני עשרה ימים פונו דיירי בניין ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן, לאחר שהתלוננו על ריח חזק של דירותיהם. הסיבה לריח – גז רעיל שעלה מהקרקע של תחנת הדלק הסמוכה. היום (שלישי) סרקו פקחים של המשרד להגנת הסביבה את הבניין הסמוך, והוחלט לא לפנות את הדיירים אך אסרו על שימוש במרתף.

 

לדירות שבתוכן הם אמורים לגור, איריס והשכנים שלה מרחוב ז'בוטינסקי ברמת גן לא מתקרבים, נכון להיום, בלי פקחי הזיהום של המשרד להגנת הסביבה. "נתנו לי פירוט של מאה כימיקלים ודיברו איתי על כל מיני מדדים", אמרה איריס גניס, אחת הדיירות בבניין שפונה. "עדיין יש פה ריח חריף", אמרה.

 

 תחנת דלק
 

תחנת דלק( חדשות עשר)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

היסטוריה בחיל האוויר: אישה מונתה לתפקיד מפקדת טייסת

דנמרק: כתב אישום הוגש נגד רוצח העיתונאית השוודית בצוללת

חשד להונאת ענק מקופת המדינה: עבריין ישראלי נעצר במדריד

 

בקומות העליונות לא נרשמו פליטות של גזים רעילים, אך בקומות התחתונות הריח הוא בלתי נסבל – האוויר מחניק, קשה לנשום בחופשיות והמספרים על הצג של המכשיר למדידת רעלים מראים זיהום של עד פי שלושה מהמותר.

"התופעה הזו קיימת אבל לא בעוצמה שחווינו פה", הסביר יורם הורביץ, מנהל מחוז תל אביב במשרד להגנת הסביבה. "הריכוזים הגבוהים שמצאנו פה הם תופעה ייחודית", אמר. ישראל זינגר, ראש עיריית רמת גן, אמר שהבעיה התעוררה ככל הנראה מכיוון שהחפירות של נת"ע שבונה את הרכבת הקלה מזעזעות את האדמה.

 

למרות טענת ראש העיר, המומחים לא יודעים מה הסיבה לזיהום ואם יש קשר לפרויקט התחבורה הגדול. אך דבר אחד ברור, המחדל היה מוכר למשרד להגנת הסביבה הרבה לפני שצצה הרכבת. "הדלקים האלה מכילים חומרים שחלקם מסרטנים וחלקם נוטים להתנדף, כך שאנשים יריחו חומרים שמזיקים לבריאות", הסביר ד"ר אלי שטרן, מומחה להערכת סיכונים סביבתיים.

 

 מכשיר לבדיקת רעלים מציג כמות רעלים גדולה בבניין ברמת גן
 

מכשיר לבדיקת רעלים מציג כמות רעלים גדולה בבניין ברמת גן חדשות עשר

 

 

בשנת 2012 זומנו כבר לשימוע ראשי התחנה, כשלא הציגו בזמן פעולות לשיקום הקרקע. בפועל אושרה התכנית שלהם אחרי כשנתיים שלמות, כשהבנזין בינתיים זורם במשאבות הכסף. רק בחודש מאי האחרון, חמש שנים לאחר השימוע הראשון, קיבלו במשרד להגנת הסביבה הודעה שהותקן הפתרון לזיהום – מכונת טיהור.

 

אולם, חברת החשמל לא חיברה את מכונת הטיהור לזרם, ככה שאי אפשר היה לטפל במשך יותר מחצי שנה ברעל שמסכן את השכנים. רק בסוף השבוע, אחרי שהתפרץ הגז הקטלני, הוחלט לחבר את המכונה לחשמל.

 

אורכה של צנרת הדלק הוא כ-1,300 ק"מ והיא עוברת מעל האקוויפרים, כלומר מעל מי השתייה. חור קטן בצינור עלול לזהם מיליון וחצי קוב של מים. עד לפני עשור אותרו דליפות של בנזין בכמעט עשרה אחוזים. מאז שיפרו את התשתית והפליטות פחתו אבל את הזיהום ההוא עדיין נמצא במי השתייה. היום, בבדיקת מיכלי בנזין עם דופן כפולה, 29% ממתקני האחסון קיבלו ציון נכשל.

 

לאורך הקו העתידי של הרכבת הקלה, למשל בתחנת "דור-אלון" בצומת גהה, יש זיהום שנמצא בטיפול. בסניף של "פז" ברמת גן החל עד היום רק ניסוי לקראת תכנית לשיקום הקרקע; גם בצומת עלית שואבים רעלים, לנקות את דליפת הדלק של "דלק", ואפילו בסד"ש בתל אביב, 100 מטר ממתחם שרונה, אובחן רשמית זיהום של הקרקע.

 

תיקון לכללי הבנייה קובע שמעכשיו מותר להציב משאבות עם בנזין גם 20 מטרים מבניין מגורים – לעומת 40 מטרים עד היום. משרד הבריאות הזהיר אמנם שצמצום מרחקי המגן כרוך בסיכון רפואי ויזיק לבריאות הציבור – כשבנייר עמדה עצמאי, דרשו שם דווקא להגדיל את הטווח למינימום של 50 מטרים. אלא שההמלצות טרם אומצו והסיכון של זיהום עדיין מאיים על רבים מאזרחי ישראל.

 

תגובות:

 

"דלק": בעניין מערכת הטיהור יצוין, כי היא אכן לא הופעלה במשך תקופה – וזאת בשל היעדר חיבור חשמלי מתאים, בנסיבות שאינן תלויות בנו, וכשכל הרשויות הרלוונטיות מודעות לכך. בסבירות גבוהה, האירוע שהתרחש בסמוך לתחנה נובע מחפירות הרכבת הקלה המתרחשת באזור.

 

חברת החשמל: העיכוב בעבודות נבע משורה של אילוצים, וביניהם התנגדות תאגיד המים העירוני לביצוע העבודה – מה שדרש שינוי בתכנון. נדרש תיאום עם נת"ע לצורך הזזת מכולות, ובהמשך התקבל סירוב מצד בעל התחנה להכנסה של כבל לשטחה.