15.01.2018

17:05

עודכן:

תיק ביטן: "חושף השחיתויות" הושעה מהוועדה לתכנון ובנייה

פרסום ראשון: בעקבות החשיפה בחדשות עשר, הושעה חבר מועצת עיריית ראשון לציון אסף דעבול מתפקידו, מחשש לניגוד עניינים בין עיסוקיו הפרטיים לחברותו בוועדה המקומית

 

בווידאו: הפרסום ב"שישי עם אילה חסון" על החשד לניגוד העניינים של דעבול

 

חבר מועצת עיריית ראשון לציון אסף דעבול, שמכונה "חושף השחיתויות", הושעה מתפקידו כחבר בוועדה לתכנון ובנייה על ידי הלשכה המשפטית של העירייה, עקב חשש כבד לניגוד עניינים.

 

הפרסום על החשדות נגד דעבול הופיע לראשונה בתוכנית "שישי עם אילה חסון", שם נחשף כי חבר המועצה חתם על עסקת מתווך למכירת קרקע בראשון לציון, לקבוצת נדל"ן שהעומד בראש הוא יעד מודיעיני של המשטרה. לפי הדיווחים, דעבול היה אמור להרוויח כחמישה מיליון שקלים מהעסקה, עם זאת היא ככל הנראה לא יצאה לפועל. על-פי החשד, חצי שנה לאחר העסקה, דעבול כחבר בוועדה לתכנון ובנייה אישר החלטה שהובילה לשווי הקרקע לקפוץ ב-20 מיליון שקלים.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

10 טיפים למעבר לעולם ההיי-טק בגיל 40 ומעלה

כיוון מטווח אפס - וירה: צעיר שנורה במהלך ויכוח נאבק על חייו

עני בת כמה את ודעי מה בדיוק את אמורה לאכול

 

 אסף דעבול הושעה מהוועדה לתכנון ובנייה
 

אסף דעבול הושעה מהוועדה לתכנון ובנייה( חדשות עשר)

 

 

למרות מעורבותו כמתווך בעסקה המשיך דעבול להיות חבר בוועדה לתכנון ובניה ולא דיווח על ההסכם. הלשכה המשפטית של העירייה ראתה במקרה ניגוד עניינים בין עיסוקיו הפרטיים ובין חברותו בוועדה המקומית והודיעה לו על השעייתו. הלשכה המשפטית אף העבירה את ההסכם לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

 

בתוך כך, במשטרה חושדים כי מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג, שילם מאות אלפי שקלים לביטן דרך משה יוסף, זאת על מנת שיעזור לו בהקמת תחנות דלק בכביש 431. על פי החשד, ביטן פנה לדוברו של שר התחבורה ישראל כץ, שנחקר בנושא במשך כשעתיים בשבוע שעבר. יש לציין שהשר כץ אינו חשוד בפרשה.

 

חוקרי יחידת להב 433 ממשיכים לגבות עדויות בתיק ביטן, כשההתפתחות המשמעותית האחרונה הייתה עדותו של יזם הנדל"ן דרור גלזר אתמול (ראשון). גלזר חשוד שהעביר כסף לח"כ ביטן ועדותו צפויה להפיל את יו"ר הקואליציה הקודם ואת סגן ראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי. משה יוסף, מקורבו של ביטן ואחד מאנשי המפתח בפרשה, העניק אף הוא עדות נרחבת בתחילת החודש.