BETA

13.01.2018

20:30

עודכן:

עימותים בין תומכי נתניהו למפגינים נגד השחיתות ברוטשילד

אלפי מפגינים הגיעו לשדרות בתל אביב במטרה להפגין נגד מה שהם מגדירים כשחיתות שלטונית. המשטרה נאלצה להתערב לאחר שהחל עימות בין המפגינים לבין תומכי רה"מ שהיו במקום

אלפים הפגינו (שבת) בשדרות רוטשילד בתל אביב במחאה על מה שהם מגדירים כשחיתות שלטונית. מדובר בהפגנה השביעית שנערכת בת"א. 

 

במהלך ההפגנה התרחש עימות בין המפגינים לבין תומכים של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהיו במקום, כאשר המשטרה נאלצה להפריד בין הצדדים. בתוך כך, המפגינים צעדו מכיכר הבימה עד לביתו של טייקון הגז קובי מימון, זאת על רקע ההקלטה שפורסמה ב"חדשות", שבה נשמע בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, משוחח על מתווה הגז במהלך בילוי לילי עם בנו של מימון.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

מועצת התלמידים הארצית ביטלה את השביתה שתוכננה בתיכונים

בשל ההתנגדות לחוק המרכולים: הפגנות באשדוד

דיווח: דייג פלסטיני נהרג מאש מצרית סמוך לרצועה

 

במהלך השיחה נשמעו שני הבנים, שהוקלטו בעת נסיעה, מתווכחים על מה שנשמע כמו תשלום לחשפניות. נתניהו נשמע אומר את המשפט: "אבא שלי עשה לאבא שלך עשה אחלה עסקה. אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה מתווכח איתי על 400 ש"ח". אדם נוסף ברכב היה רומן אברמוב, בליין תל אביבי שבהמשך הפך לנציגו העסקי של המיליארדר ג'יימס פאקר, שהעיד לאחרונה בתיק 1000 על טובות ההנאה שהעניק לכאורה לבני הזוג נתניהו.

 

בווידאו: עימותים בין תומכי נתניהו למפגינים ברוטשילד

 

נוסף לכך, בנו של ראש הממשלה אף הציע בצחוק לחבריו את שירותיה של בת זוגו לשעבר. "אם אתה רוצה אני אסדר לך את ***", נשמע יאיר נתניהו אומר. יש לציין כי השיחה הוקלטה בעת שנערכו דיונים על מתווה הגז. לקובי מימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז.

 

יאיר נתניהו אמר לאחר מכן כי "צפיתי בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי. בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. כמו כן, הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו".

 

ההקלטה הובילה לסערה שבסופה הוחלט כי יאיר נתניהו לא יצטרף לנסיעת ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו להודו, זאת בניגוד למה שתוכנן תחילה. במהלך הביקור ייפגש ראש הממשלה עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, נשיא הודו ראם נאת' קובינד ושרת החוץ ההודית סושמה סוואראג'. בנוסף, ייחתמו הסכמים בנושאי אנרגיה, סייבר נותעופה והמנהיגים צפויים לדון בתכנית עבודה מפורטת לחמש השנים הבאות.

 

 ההפגנה ברוטשילד נגד השחיתות השלטונית
 

הפעם נרשמו עימותים. הפגנות ברוטשילד. עמותת למען הצדק והדמוקרטיה

 

 

"בביקור הזה אני מתכוון לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות", אמר נתניהו, "הביקור הוא הזדמנות להדק את שיתוף הפעולה עם מעצמה עולמית בתחומי הכלכלה, הביטחון, הטכנולוגיה והתיירות. ראש ממשלת הודו הוא ידיד קרוב של ישראל ושלי ואני מעריך את העובדה שהוא אישית מלווה אותי בחלקים נרחבים של הביקור".