BETA

11.01.2018

12:22

עודכן:

אלמנת הנרצח בפיגוע לנתניהו: "רוצים לחיות פה כמו יהודים גאים"

"התכלית של רזיאל הייתה לעשות טוב, להיקבר כאן הייתה משימתו האחרונה", סיפרה יעל. אחיו אמר על הקריאות בהלוויה: "הנקמה היא לא שלנו אלא של השם"

יעל, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע ביום שלישי, פנתה היום (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו וקראה לו להכיר בהתנחלות חוות גלעד. "אנחנו רוצים להרגיש שבצד השני יודעים שמגיע לנו בית ולא להרגיש כגנבים בשטח", אמרה.

 

"בעלי נרצח כשהיה בדרך חזרה מברית וממצווה נוספת. כל התכלית שלו הייתה רק לעשות דברים טובים ולהשאיר רוגע ושמחה", אמר האלמנה והזמינה את כל מי שהסיפור נגע ללבו להגיע לחוות גלעד. "קברנו אותו כאן כי זו המשימה האחרונה שלו", הסבירה.

 

יעל סיפרה כי בתקופה האחרונה בעלה היה בתענית דיבור, והם שוחחו בעיקר בהתכתבות: "התקשורת שלנו היתה בעיקר בהודעות ולא בשיח. חוץ מהשיחה האחרונה שהיתה ׳ירו בי׳". מתנאל שבח סיפר על אחיו הבכור: "רזיאל היה אחי מעבר להיותו אב מסור לשישה יתומים שנשארו לבד הוא היה גם אח בשבילי, מקווים שאנחנו נהיה האחרונים". על הקריאות לנקמה שנשמעו בהלוויה: "הקריאות לנקמה זה לא על נקמה שלנו. אלא נקמות השם. אנחנו לא נוקמים והנקמה היחידה שלנו היא לבנות עוד בניינים, להביא עוד ילדים לעולם ולהוסיף אור כי זו בעצם היתה המהות של אחי רזיאל".

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ביקר בבית המשפחה. "מדינת ישראל לא תשקוט עד אשר תשים ידה על המרצחים. התשובה הטובה ביותר לטרור היא המשך הבנייה ביהודה ושומרון ופיתוח התשתיות ואמצעי המיגון באזור, זו המחוייבות שלנו כעם שדוגל בפיתוחה של המדינה. אנחנו נמצאים בחווה שנקראת ע״ש גלעד זר שגם הוא נרצח! אנחנו לא רוצים עוד ישובים ע״ש נרצחינו! רוצים לגור כאן בזכות ולא בחסד", אמר.

 

 רזיאל שבח, שנרצח בפיגוע בשומרון
 

רזיאל שבח, שנרצח בפיגוע בשומרון( ישיבת רועה ישראל)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בן 42 מואשם ברצח: דקר את אשתו בזמן שהתקשרה להתלונן במשטרה

דרעי מאיים להתנגד: דיונים בממשלה על תקציב 2019

התחתן עם בתו החורגת בלי להתגרש מאמה - ונכנס לכלא

 

כוחות הביטחון פעלו הלילה לאיתור חוליית המחבלים, שרצחה את הרב רזיאל שבח, בירי מרכב חולף בכביש 60. הכוחות פועלים ברצף מאז הפיגוע והטילו כתר על העיר שכם ועל הכפרים שבסביבתה. כמו כן בוצעו הלילה סריקות במרחב, כאשר עיקר הפעילות היא חקירת הפיגוע ואיסוף מידע מודיעיני לאיתור המחבלים, ככל הידוע מדובר בשני פלסטינים. זהות המחבלים אינה ידועה, אך בצה"ל מעריכים שהם מסתתרים באזור שכם.

 

לכוחות הביטחון מספר כיווני חקירה לגבי הפיגוע - הראשון הוא כי חוליה מקומית ביצעה את הפיגוע והשני מדבר על הכוונה של ארגון חמאס, בהפעלה מהגדה או אפילו בהוראות שנשלחו מרצועת עזה. "לצד אלה המשיכו הכוחות בפעילות ההגנה בצירים ובישובים במטרה לשמור על ביטחונם של תושבי הגזרה", כך נמסר מדובר צה"ל.

 

בכפר אום א-תות שבצפון השומרון נמצאו שני כלי נשק במהלך הסריקות. במהלך הלילה עצרו הכוחות 18 מבוקשים בפעילות טרור, בעיקר בהשתתפות בהפרות סדר אלימות. הם הועברו לחקירת שב"כ.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש לפיגוע ולמצוד אחר המחבלים, באירוע השנתי לכתבים הזרים לציון השנה האזרחית החדשה: "אין לי שום ספק שזו רק שאלה של זמן, אני מקווה שלא הרבה זמן, עד שנגיע למרצחים. אנחנו מחויבים לזה".