BETA

10.01.2018

21:49

עודכן:

"ברקוד": החברות שיעשו הכל להוציא מכם את פרטי כרטיס האשראי

בחברות הטלמרקטינג ישקיעו לעיתים את מרב המאמצים כדי למכור מוצר ללקוח, כולל התחזות לנציגי חברה ממשלתית ואף השמעת שקרים בוטים. "ניצלו את התמימות שלי"

בישראל ישנן חברות טלמרקטינג הפועלות בדרכי מניפולציה, מתחזות לחברות מוכרות או לנציגי משרדים ממשלתיים כדי לגרום ללקוחות מעבר לקו הטלפון לתת את פרטי האשראי ולשלם.

 

כך למשל חברת "כונס פרי" המציעה דירות במחיר נמוך. "היא הבינה שאני לא מבין בתחום והיא פשוט שכנעה אותה שיש לה את מה שאני מחפש", הסביר זאב פרידמן שהתלונן על החברה. "ניצלו את התמימות וחוסר ההבנה שלי בתחום כדי לעשות לי מנוי ולאחר מכן לא לתת לי שירות". לזאב לא היה מושג שהוא מתנהל מול חברה פרטית והיה סבור שהוא מדבר עם חברה ממשלתית.

 

אריקה הר-אבן ובעלה, שהתלוננו על חברת "הכסף שלך"
 

אריקה הר-אבן ובעלה, שהתלוננו על חברת "הכסף שלך" חדשות עשר

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: תותחן צילם עצמו יורה פגז על עמדת חמאס - והועמד לדין

דיווח: טראמפ צפוי להמשיך את ההקלות בסנקציות על איראן

איראן שינתה את חוק הסמים - 5,000 נידונים למוות עשויים להינצל

 

גם אריקה הר-אבן חשבה שהיא מדברת עם חברה ממשלתית כשדיברה עם נציגה של החברה הפרטית "הר כסף", שהציעה לה לאתר כספים שהמגיעים לה תמורת תשלום של 1,700 שקלים. "חשבתי שהיא קשורה למשרד האוצר או רשות כלשהי, צריכים לדאוג שאנשים מבוגרים לא יפלו בפח", אמרה אריקה.

 

ג'וש גולדשמיד, מנכ"ל המועצה לצרכנות, טוען כי אין זה מקרי שהלקוחות לא מודעים לכך שהם לא מדברים עם נציג ממשלתי: "החברות מחליפות שם ופונות לצרכנים בביטחון עצמי ובאגרסיביות, העיקר שייתנו להן את פרטי האשראי כדי לעשוק אותם ולהונות אותם".

 

 נציגי טלמרקטינג של חברת "קופל גרופ"
 

נציגי טלמרקטינג של חברת "קופל גרופ"( חדשות עשר)

 

 

ליאור (שם בדוי) עבדה בחברת "התקווה" למימוש זכויות רפואיות והסבירה שתבקשה לאתר לקוחות בתוך בתי החולים. "היינו צריכים להיכנס למחלקה, להציג את עצמו כנציגי חברת 'תקווה', ולהגיד שאנחנו עושים שיתוף פעולה כלשהו עם בית החולים", הסבירה. "אם אני אגיד שזה שיתוף פעולה עם בית החולים, זה פחות מלחיץ אנשים, זה שקר אבל זה מסייע להשיג את הפרטים", הדגישה.

 

חברת "אלקטרו קופל", חברת בת של קבוצת קופל, עושים את השיווק הטלפוני עם חברות חיצוניות, כמו זו עליה נעשה תחקיר "ברקוד" לפני כשנתיים. "המוח" מאחורי השיטה להודיע ללקוחות שהאחריות שלהם פגה הוא רן הרינג. מיקי קופל, מנכ"ל "אלקטרו גרופ": "לרן הרינג יש מוקדי מכירה בכמה תחומים שגילינו לאור תכניות הטלוויזיה, הוא שיווק את מוצרינו וקיבל מאיתנו מכתב הפסקת עבודה כי אנחנו לא רוצים להיות במקום הזה".

 

הרשות לסחר הוגן מתכוונת להשית קנס של כמעט 2 מיליון שקלים על החברה בגין הטעיית הציבור. "הם מטעים את ציבור הצרכנים ועוברים על החוק", אמרה אניטה יצחק, ראש אגף חקירות ומודיעין ברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

 

תגובות:

 

חברת "קופל גרופ": "חברתנו פועלת עשרות שנים בתחום השירות הנמכר באמצעות סוכנים חיצוניים. כל בקשה לביטול שהתקבלה בחברה מטופלת בתוך שלושה ימים על פי החוק".

 

"הכסף שלך פתרונות פיננסיים בע"מ": "אנחנו מעסיקים למעלה מחמישים עובדים ונותנים שירות אמין ושקוף. הטענות ששלחתם אלינו אינן נכונות, ישנם אלפי ישראלים שבזכותנו התממשו זכויותיהם".

 

כונס free: "אנו עושים ימים ולילות כדי לתת מענה איכותי וזמין לקהל לקוחותינו. בעקבות פנייתכם חודדו נהלי תסריט וסיכום שיחה על מנת להמשיך ולתת שירות מצוין במסגרת הערכים שאנו מובילים בחברה".

 

מ"התקווה" ורן הרינג לא נמסרה תגובה.