BETA

10.01.2018

14:27

עודכן:

"יקבע את הדואופול": נדחתה בקשת המיזוג של אל על וישראייר

הרשות להגבלים עסקיים דחתה את בקשת חברות התעופה הישראליות בשל חשש לשימור המצב בטיסות לאילת, וכן משימוש בשירותי האבטחה של אל על בחו"ל באופן שידחק את המתחרים

בווידאו: הודעת המיזוג של אל על וישראייר

 

בקשתן של חברות התעופה אל על וישראייר למיזוג נדחתה היום (רביעי) על ידי הרשות להגבלים עסקיים.

 

ממלא מקום הממונה על ההגבלים העסקיים, עורך הדין אורי שוורץ, הודיע על דחיית המיזוג משתי סיבות. הוא טען כי המיזוג יקבע את הדואופול של ישראייר וארקיע בטיסות לאילת. בכך המיזוג "ימנע כל אפשרות לפעילות עצמאית של אל על בקווי התעופה לאילת", מסר.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

המשבר בטבע: נחתם הסכם בין הצדדים; העובדים ישובו מחר לעבודה

בפעם השלישית: סרבן הגיוס יישלח לכלא

תיעוד: מורה נאזקת לאחר שמחתה על העלאת שכר המפקח

 

סיבה נוספת להתנגדות הרשות להגבלים עסקיים היא החשש לדחיקת מתחרים פוטנציאלייים לפעילות הבינלאומית של שתי החברות. זאת משום התלות המוחלטת של חברות התעופה הישראליות, ובפרט של ארקיע, בשירותי אבטחת תעופה בחו"ל הניתנים באופן בלעדי על ידי אל על.

 

מטוס של חברת אל על
 

מטוס של חברת אל על( רויטרס)

 

 

על כוונת המיזוג הודיעה אל על בחודש יולי האחרון. אז דיווח חברת התעופה על רכישת 100% ממניות ישראייר מידי אי.די.בי תיירות, באמצעות חברת הבת סאן דור. זאת בתמורה להקצאה של 25% ממניות סאן דור ותמורת מזומן בגובה ההון העצמי למועד סגירת העסקה, בסך של עד 24 מיליון דולר.

 

לאחר השלמת העסקה ישראייר הייתה אמורה להפוך לחברת בת בבעלות מלאה של סאן דור וסאן דור תוחזק במשותף: 75% על ידי אל על אשר תהיה בעלת השליטה ו-25% על ידי אי.די.בי תיירות. כבר עם ההודעה על כוונת המיזוג הודיעו באל על כי העסקה כפופה למספר תנאים, כשהעיקרי בהם הוא אישור רשות ההגבלים העסקיים.

 

מאל על נמסר בתגובה כי "מדובר בהחלטה שגויה אשר בראש ובראשונה משמרת את המונופול של ארקיע על הקו לאילת, שמחזיקה ב-70% מהטיסות. אל על הציגה בפני הרשות תחשיב כלכלי שמבהיר מדוע מדובר בפעילות הפסדית עבורה ושאין בכוונתה בלי קשר למיזוג להכנס לפעילות באילת. יתרה מכך - היא בחרה לצאת ממנה לפני כמה שנים.
החברה אף התחייבה בפני הרשות כי לאחר הרכישה ישראייר תרכוש שני מטוסים נוספים לצורך הפעילות באילת, מה שיוסיף תדירויות לטיסות לאילת ויפחית מחירים בקו לתועלת כלל הציבור. ההחלטה המצערת שהתקבלה היום מעידה כי רשות ההגבלים העסקיים בישראל, בשונה מכל רשות אחרת בעולם, בוחרת להשקיע אך ורק בעידוד תחרות בינלאומית כנגד חברות התעופה הישראליות ומקשה עליהן להתמודד אל מול בריתות ענק בתעופה העולמית.
היה מקום לטעמנו שהרשות תנהג ביתר זהירות בבחינת טיעונים שהובאו בידי בעלי אינטרס, כפי שנוהגות רשויות תחרות בעולם במצבים דומים. את מחיר ההחלטה ישלם הציבור".

 

מחברת ישראייר נמסר: ״קיבלנו את החלטת הממונה על ההגבלים ואנו ממתינים לנימוקי ההחלטתו. 
משיצאנו לדרך,  היה לנו ברור כי מדובר בהליך מורכב וארוך המלווה בעליות ומורדות. מול אופציה עתידית כביכול, במסגרתה, תחדש אל על את טיסותיה לאילת, דחה הממונה, הצעה מחייבת לפיה תכפיל ישראיר את כמות מטוסי הATR הפועלים בקו לאילת. הכפלת כמות המטוסים יכולה היתה לחזק את התעופה ישראלית, אך יותר מכך, לשנות אחת ולתמיד את שיווי המשקל בקווים הפנים ארציים. התחייבות זאת הייתה גוררת ירידה מיידית של כ-7 עד 10 אחוזים במחירים לטובת הצרכנים, החיילים, הגימלאים ותושבי העיר אילת. ישראיר היא חברה חסונה, שדורגה לראשונה בשנת 2017 בין חמש החברות המובילות בנתבג. הנהלת החברה ועובדיה יציבים וחסונים, ויכולים להתמודד ולהתאים עצמם במהירות לסביבה תחרותית ומשתנה״.