BETA

05.01.2018

21:19

עודכן:

המשטרה בודקת העברת כסף מסגן ראש עיריית ראשל"צ לח"כ ביטן

יוסי חממי נחקר שלשום בנוגע להעברת 25 אלף שקלים ליו"ר הקואליציה לשעבר. בד בבד, המשטרה בודקת את קשרי חבר מועצת עיריית ראשל"צ אסף דעבול עם קבוצת נדל"ן

תיק ביטן: המשטרה בודקת מדוע הועברו 25 אלף שקלים מיוסי חממי, סגן ראש עיריית ראשל"צ, ליו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן. חממי אף נחקר על כך שלשום (רביעי).

 

בד בבד, בימים אלה נערכת בדיקה במשטרה בנוגע לקשרי חבר מועצת ראשון לציון אסף דעבול עם קבוצת נדל"ן שהעומד בראשה הוא יעד מודיעיני משטרתי. לפי מסמך התקשרות משנת 2014 שנחשף בחדשות עשר, דעבול קיבל שכר טרחה של 5 מיליון שקלים לאחר ששימש כמתווך בנוגע לרכישת קרקע בעיר. חצי שנה לאחר מכן, דעבול היה חבר בוועדת תכנון ובנייה ואישר לאותה חברת נדל"ן שהייתה מעורבת בעסקה, דבר בקרקע שגרם לשווי לקפוץ ב-20 מיליון שקלים. תגובת דעבול לא נמסרה.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הערכה: מנהרת חמאס שהופצצה בידי חיל האוויר - משמעותית

סקס עם נשות חברים ובגידת הבן: הספר שטראמפ לא רוצה שיקראו

מבוך ענק ומטווח לחץ וקשת: כל הטיולים בעמק יזרעאל

 

חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן(חדשות עשר)

 

 

ח"כ ביטן, החשוד בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון, נחקר אתמול בפעם החמישית במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה. חקירתו ארכה במשך כשעה וחצי, והוא שמר בה על זכות השתיקה, כפי שעשה גם בפעם הקודמת. ח"כ ביטן העביר לחוקרים פתק שבו הוא מודיע על כך שהוא ממשיך לשמור על זכות השתיקה, בגלל לחץ שהופעל לטענתו על נחקרים אחרים למסור עדויות כזב ושקר.

 

מוקדם יותר השבוע פורסם כי המשטרה חושדת שמקורב נוסף קיבל כספי שוחד מקבלנים ויזמים והעבירם לח"כ ביטן. בידי המשטרה יש מידע נוסף על אדם אחר, שלפחות באירוע אחד העביר מזומנים שקיבל מיזם או קבלן מסוים לידי דוד ביטן, המוגדרים ע"י המשטרה כספי שוחד. אותו אדם עדיין לא נעצר ונחקר וצפוי להיעצר בימים הקרובים.

 

 

 

בתוך כך, בימים האחרונים דרור גלזר, יזם הנדל"ן שחשוד שהעביר כסף לח"כ ביטן, מסר עדות במשטרה. גלזר עוד לא חתם על הסכם עד מדינה, אך ישנם מגעים מתקדמים. גורמים במשטרה אומרים כי העדויות שלו חשובות מאוד לתיק. בין השאר מסר למשטרה כי נפגש עם ח"כ ביטן כמה פעמים. "הוא זה שקבע את סכומי הכסף והפנה אותי ליוסף ולגלעדי שיעזרו לי. הכול היה ביוזמתו", אמר גלזר בעדותו. לדבריו, "הקשר בינינו החל לפני כחמש שנים. עשינו שלושה פרויקטים ביחד - שני פרויקטים של מגורים ופרויקט אחד של מעונות סטודנטים. על כל שלב ביטן קיבל כסף".

 

יש לציין כי מדובר בעדויות שאסור לפרקליטות ולמשטרה להשתמש בהן עד שנחתם הסכם מדינה. פרקליטו של גלזר אמר שמרשו כופר בחשדות ומבקש שלא להתייחס לפרסומים אודות ההידברות.

 

משה יוסף, בדיון בבית המשפט
 

משה יוסף, בדיון בבית המשפט(חדשות עשר )

 

 

נוסף לכך, ביום רביעי נעצר רונן גינזבורג, מנכ"ל חברת הבנייה "דניה סיבוס", במסגרת הפרשה בחשד למתן שוחד, הלבנת הון ועבירות מס במסגרת התיק. מעצרו הוארך בשישה ימים. הבוקר הגישו עורכי דינו ערעור על ההחלטה להאריך את מעצרו, פרט שפורסם לראשונה בחדשות עשר. בהמשך, חזר בו מהגשת הערעור לאחר שפרקליטו הגיע להבנות עם המשטרה, לפיה גינזבורג יישאר במעצר בית עד לתחילת השבוע הבא, ואז ישוחרר למעצר בית של שבוע שבתומו יחזור לעבודתו.

 

עוד פורסם כי ח"כ ביטן חשוד שעזר לסופרמרקט "חצי חינם" בהקלות לארנונה בזמן שכיהן כסגן ראש העיר ראשון לציון. כמה מעובדי הרשת העידו במשטרה בנוגע לחשדות, שנחשפו לראשונה בתכנית "המקור", וחבר הכנסת נשאל על כך בחקירתו.

 

במקביל, חלקים מעדותו הנרחבת והמשמעותית של מקורבו של ביטן, משה יוסף, התפרסמו השבוע: "הכרנו לפני שלוש שנים וחצי והתחברנו גם עם המשפחות. מהר מאוד הבנו את הפוטנציאל שיש לשנינו לעשות כסף קל". יוסף סיפר כי שימש כ"צינור" כספים לח"כ ביטן, והעיד כי העביר לח"כ ביטן שוחד בסכום של חמישה מיליון שקלים. בעדותו סיפר יוסף על חברות קבלניות נוספות ששמן טרם פורסם ונקטו שיטה דומה לחברות האחרות החשודות בפרשה - העברת כספי שוחד דרכו אל ח"כ ביטן. מדובר במיליוני שקלים שחלקם חולקו בין יוסף לח"כ ביטן, וחלקם ניתנו לח"כ ביטן בלבד.