BETA

05.01.2018

01:58

עודכן:

סקס עם נשות חברים ובגידת הבן: הספר שטראמפ לא רוצה שיקראו

250 אלף עותקים כבר הודפסו מ"אש וזעם: בתוך הבית הלבן של טראמפ", שמתאר את השנה הראשונה לכהונת הנשיא האמריקני, אך בבית הלבן מנסים לעכב את יציאתו של הספר שיוצא היום

הבית הלבן במרוץ נגד הזמן: אנשי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, מנסים לעכב את יציאת "אש וזעם: בתוך הבית הלבן של טראמפ", ספרו של העיתונאי מייקל וולף שמתאר את השנה הראשונה לכהונת הנשיא ה-45 אשר יוצא היום (שישי) לחנויות, ארבעה ימים מוקדם מהמתוכנן. עורכי דינו של הנשיא שלחו לוולף ולמו"ל מכתב שבו דרשו שלא לפרסם את הספר או חלקים ממנו. כ-250 אלף עותקים מהספר כבר הודפסו ונשלחו לקונים ובהוצאה לאור הודיעו כי הדרישה היא "חסרת תקדים".

 

הנשיא טראמפ התייחס הבוקר בטוויטר לספר. "לא אישרתי כניסה לבית הלבן (ולמעשה דחיתי את בקשתו פעמים רבות) למחבר הספר המזויף. מעולם לא התראיינתי במסגרת כתיבת הספר. הספר מלא בשקרים ובמקורות שלא קיימים. הביטו בעברו של הבחור הזה ותראו מה קורה לו ולסטיב הרשלן", כתב. מחבר הספר התראיין היום ל-NBC ואמר: "כולם אומרים שהוא (טראמפ) מתנהג כמו ילד, במובן שהוא חייב סיפוק מיידי. אנשים אומרים עליו שהוא אידיוט, הוא אינו קורא ולא מקשיב". וולף אף הוסיף כי הוא עומד מאחורי הכתוב בספר.

 

שרה סנדרס, דוברת הבית הלבן, התייחסה היום פעם נוספת לספר שעוסק בטראמפ. לדבריה, מייקל וולף, מחבר הספר, המציא סיפורים כדי למכור עותקים והוא מוציא שם רע לעיתונאים. שון ספייסר, הדובר הקודם, אמר כי חלק מהאנקדוטות בספר אולי נכונות אבל חלק לא. הבעיה היא שהקורא לא יוכל לדעת מה נכון ומה לא.

 

הספר, בעקבות חלקים שפורסמו ממנו בתקשורת, גרם לקרע בין הנשיא טראמפ לסטיב באנון, יועצו לשעבר שעזב את הבית הלבן באוגוסט 2017. הקרע נובע, בעיקר, מדבריו של באנון על פגישתו של דונלד טראמפ ג'וניור עם נציגים רוסים במהלך הקמפיין לנשיאות ארה"ב. "שלושה בכירים בקמפיין חשבו שיהיה רעיון טוב להיפגש עם ממשלה זרה בחדר הישיבות של מגדל טראמפ בקומה ה-25 בלי עורכי דין. לא היו להם שום עורכי דין. אפילו אם אתם חושבים שלא מדובר בבגידה, או במעשה שאינו פטריוטי, או במשהו רע, ולדעתי כל אלה נכונים, אתם צריכים לקרוא מיד ל-FBI", מצוטט באנון.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשש מניתוקי חשמל ומקריסת עצים: הסערה כבר כאן

החמרה בענישה לנהגים: 8 נק' על שימוש בנייד, 6 על פניית פרסה

תאונה קטלנית בוואדי ערה: שני הרוגים ופצוע אנוש

 

 דונלד טראמפ
 

דונלד טראמפ(רויטרס )

 

 

טראמפ, בתגובה, תקף את באנון "כשפוטר, באנון לא רק איבד את משרתו, אלא גם איבד את שפיותו", אמר הנשיא האמריקני ביום רביעי. "לסטיב באנון אין שום קשר אליי או לנשיאות", המשיך טראמפ. "הוא היה רק חבר צוות שעבד איתי אחרי שהבסתי 17 מתחרים אחרים וזכיתי במועמדות לנשיאות". עוד אמר טראמפ כי "עכשיו כשבאנון ברשות עצמו, הוא לומד שניצחון זה לא דבר כל כך קל כמו שאני גרמתי לו להיראות. יש לו חלק קטן מאוד בניצחון ההיסטורי בבחירות", הוסיף.

 

דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, אמרה כי הנשיא "זועם ונגעל" מדברי באנון שמופיעים בספר. עם זאת, זמן קצר לאחר שטראמפ טען כי באנון איבד את שפיותו, אמר האחרון בתוכנית רדיו כי הנשיא הוא "איש גדול" וכי הוא עדיין תומך בו. הנשיא האמריקני הגיב לדברים אלה בפגישה עם עיתונאים היום בבית הלבן ואמר כי באנון שינה את דעתו עליו מאוד מהר אך הוסיף כי השניים אינם מדברים.

 

בעקבות פרסום הקטעים, גורמים במפלגה הרפובליקנית – בין היתר אנשים שתמכו כספית בבאנון, שמצוטט בספר – החלו להרחיק עצמם מהיועץ האסטרטגי וטענו כי אינם בקשר עמו.

 

דונלד טראמפ ויועצו לשעבר סטיב בנון
 

דונלד טראמפ ויועצו לשעבר סטיב באנון ( רויטרס)

 

עוד טוען וולף, שלפי דבריו ערך 200 ראיונות בעת שעבד על הספר, כי הנשיא טראמפ התרברב בכך שקיום יחסי מין עם נשות חבריו הוא אחד משיאי חייו. בספר מצוטט חבר של נשיא ארה"ב שאומר כי בזמן שהנשיא חיזר אחרי אשת חבר, הוא היה מנסה לשכנעה שבעלה אינו הגבר שחשבה שהוא. לפי החבר, הנשיא ערך שיחות טלפוניות עם הבעלים בזמן שנשותיהן האזינו להן וניסה להפלילם על ידי שאלת שאלות כגון "האם אתה עדיין נהנה לקיים יחסי מין עם אשתך?".

 

חלקים בספר מתייחסים גם לבתו של הנשיא, איוונקה טראמפ. בספר נטען כי בתו של הנשיא חושקת להיות האישה הראשונה בתפקיד נשיאת ארה"ב וכי סיכמה עם בעלה קושנר כי בהינתן הזדמנות, היא תהיה זו שתתמודד על התפקיד מבין השניים. וולף טוען כי איוונקה אף לעגה לתסרוקתו של אביה, נקודה כואבת במיוחד עבור נשיא ארה"ב.

 

נוסף לכך, דונלד טראמפ ג'וניור אמר לחבר שבסביבות השעה שמונה בערב בליל הבחירות, כשהסתמן ניצחון אפשרי לאביו, הבעת פניו של האחרון הייתה זהה לזו של אדם שראה רוח רפאים. הבן הוסיף כי מלאניה הייתה בדמעות. הדוברת של הגברת הראשונה הכחישה את אמיתות התיאור וטענה כי "ללא ספק הספר הזה יופיע במדפי המדע הבדיוני בחנויות הספרים. גברת טראמפ תמכה בהחלטה לרוץ לנשיאות, עודדה אותו, האמינה שהוא ינצח ושמחה כשזה קרה".

 

 איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר
 

איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר בעת ביקורם בישראל רויטרס

 

 

בהמשך מתייחס הספר גם להתנהלותו של הנשיא ביום ההשבעה. "טראמפ לא נהנה מטקס ההשבעה. הוא כעס כי כוכבים מהשורה הראשונה העליבו אותו בסירובם להופיע. הוא רב עם אשתו, שנראתה על סף דמעות. הוא היה מאוכזב, מיואש, כתפיו היו שמוטות, גבותיו היו מכווצות בזעם ושפתיו קפוצות".

 

לפי הספר, הנשיא הנבחר ראה בבית הלבן מקום מפחיד. בפעם הראשונה מאז ימי הזוג קנדי, בני זוג בבית הלבן ביקשו חדרים נפרדים. זאת ועוד, טראמפ ביקש להכניס לחדר השינה שלו שני מכשירי טלוויזיה בנוסף לזה שכבר היה שם וביקש להתקין מנעול על הדלת. דבר שגרם למריבה עם אנשי השירות החשאי, שעמדו על כך שהם זקוקים לגישה לחדר.

 

 

בד בבד, בספר נטען כי הצוות בבית הלבן לא ידע מהם הנושאים שהנשיא ביקש לקדם. לפי הספר, קייטי וולש, סגנית ראש הסגל בבית הלבן, פנתה ליועצו של הנשיא, ג'ארד קושנר, וביקשה ממנו את שלושת הנושאים שבהם רצה להתמקד טראמפ אולם לקושנר, ששה שבועות לאחר שהנשיא החדש נכנס לתפקידו, לא ידע מה להשיב.

 

נקודה מעניינת נוספת שעולה בספר היא מערכת היחסים של הנשיא טראמפ וטייקון המדיה רופרט מרדוק. לפי הספר, מרדוק היה אמור להגיע לאחד האירועים שערך הנשיא טראמפ אולם איחר והנשיא ניסה לשכנע אורחים שיישארו על מנת שיוכלו לפגוש אותו שכן העריץ אותו. מרדוק, מנגד, חשב שהנשיא "טיפש" וכינה אותו כך בשיחת טלפון שנערכה ביניהם.