BETA

04.01.2018

05:46

עודכן:

שמר על זכות השתיקה: ביטן נחקר בפעם החמישית במשך כשעה וחצי

יו"ר הקואליציה לשעבר החשוד בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים נחקר בלהב 433. בכניסה העביר לחוקרים פתק: "דובק בזכות השתיקה, בגלל לחץ שהופעל למסירת עדויות שקר"

תיק ביטן: יו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן נחקר היום (חמישי) בפעם החמישית, במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה. חקירתו ארכה במשך כשעה וחצי, והוא שמר בה על זכות השתיקה, כפי שעשה גם בפעם הקודמת. 

 

ביטן העביר לחוקרים פתק שבו הוא מודיע על כך שהוא ממשיך לשמור על זכות השתיקה, בגלל לחץ שהופעל לטענתו על נחקרים אחרים למסור עדויות כזב ושקר. ביטן, החשוד בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון, העביר לחוקרים רשימה של האורחים שהגיעו לחתונת בתו וכן של המתנות שהיא ובעלה קיבלו לחתונה. הוא היה אמור להיחקר ביום שלישי האחרון, אבל חקירתו נדחתה בשל הצבעות בכנסת. 


 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

אל על סוגרת את המותג המוזל שלה - האם המחירים יעלו?

לאחר הירי מעזה: חיל האוויר תקף תשתית טרור ברצועה

בתי ספר חרדים - בצמרת ההישגים בהיסטוריה ואזרחות

 

רונן גינזבורג, מנכ"ל חברת הבנייה "דניה סיבוס", נעצר אתמול במסגרת הפרשה בחשד למתן שוחד, הלבנת הון ועבירות מס במסגרת התיק. מעצרו הוארך בשישה ימים. הבוקר הגישו עורכי דינו ערעור על ההחלטה להאריך את מעצרו, פרט שפורסם לראשונה בחדשות עשר. בהמשך, חזר בו מהגשת הערעור לאחר שפרקליטו הגיע להבנות עם המשטרה, לפיה גינזבורג יישאר במעצר בית עד לתחילת השבוע הבא, ואז ישוחרר למעצר בית של שבוע שבתומו יחזור לעבודתו.

 

ח"כ דוד ביטן ביציאה מחקירתו השנייה
 

ח"כ דוד ביטן ביציאה מחקירתו השנייה( חדשות עשר)

 

 

השופט נימק את החלטתו להאריך את מעצרו של גינזבורג בשל חשש שישבש חקירה. כמו כן, הוסיף השופט, כי "לאחר שעיינתי בתיק החקירה יש חשד סביר שקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו". ללא קשר לפרשת ביטן, חשוד מנכ"ל "דניה סיבוס" בפרשה אחרת בתיאום מכרזים, חשדות שבהם הוא עומד לקראת כתב אישום.

 

בחברת "אפריקה ישראל", ש"דניה סיבוס" נמצאת בבעלותה, הודיעו לבורסה כי מתנהלת חקירה משטרתית בה מעורבת החברה. מ"דניה סיבוס" נמסר: "החברה משתפת פעולה באופן מלא עם חקירת המשטרה ותעמיד את כל המידע המתבקש על מנת לסייע בבירור מהיר של המקרה".

 

רונן גינזבורג, מנכל דניה סיבוס
 

 נעצר אתמול, מנכ"ל "דניה סיבוס" (חדשות עשר)

 

 

בשבוע שעבר פורסם בחדשות עשר כי ח"כ ביטן חשוד שסייע לחברת "דניה סיבוס" תמורת שוחד. עוד חשוד ביטן שעזר לסופרמרקט "חצי חינם" בהקלות לארנונה בזמן שכיהן כסגן ראש העיר ראשון לציון. כמה מעובדי הרשת העידו במשטרה בנוגע לחשדות, שנחשפו לראשונה בתכנית "המקור", וביטן נשאל על כך בחקירתו.

 

עוד נודע כי יזם הנדל"ן והקבלן דרור גלזר, החשוד שנתן שוחד לח"כ ביטן, נמצא לקראת חתימה על הסכם עד מדינה. במסגרת ההסדר, יודה גלזר שהעביר רבע מיליון שקל ליו"ר הקואליציה לשעבר בתמורה לקידום עסקיו בתל אביב. במקביל, צפוי גלזר להפליל גם בכירים בעיריית ת"א, שכבר נחקרו במסגרת התיק. על פי ההסדר המסתמן, יודה גלזר שהעביר רבע מיליון שקלים למשה יוסף, שעל פי החשד העביר אותם לחברו הטוב ביטן. הסדר עד המדינה המסתמן עם גלזר מהווה התפתחות דרמטית בפרשת השחיתות בראשון לציון.

 

 

 

בתוך כך, חלקים מעדותו הנרחבת והמשמעותית של מקורבו של ביטן, משה יוסף, התפרסמו אתמול: "הכרנו לפני שלוש שנים וחצי והתחברנו גם עם המשפחות. מהר מאוד הבנו את הפוטנציאל שיש לשנינו לעשות כסף קל". יוסף סיפר כי שימש כ"צינור" כספים לביטן, והעיד כי העביר לביטן שוחד בסכום של חמישה מיליון שקלים. בעדותו סיפר יוסף על חברות קבלניות נוספות ששמן טרם פורסם ונקטו שיטה דומה לחברות האחרות החשודות בפרשה - העברת כספי שוחד דרכו אל ביטן. מדובר במיליוני שקלים שחלקם חולקו בין יוסף לביטן, וחלקם ניתנו לביטן בלבד.

 

כמו כן, יוסף מנקה בעדותו את ראש עיריית ראשל"צ דב צור, שהורחק היום בהסכמה מהעירייה ל-25 ימים. בנוסף, עדותו מנקה את החשדות נגד ביטן בפרשת חתונת בתו, אך מסבכת אותו בפרשיות אחרות.