BETA

01.01.2018

15:29

עודכן:

בנט תוקף: "התנהלות ליברמן תפרק את הממשלה, לפיד הוא מרצ"

בישיבת סיעת "הבית היהודי" שר החינוך ביקר את עמיתו לממשלה בשל הצבעתו נגד חוק המרכולים: "גם אנחנו הצבענו על דברים שלא אהבנו". עוד אמר: "אנו מאפשרים ללפיד להתחפש"

שר החינוך נפתלי בנט תקף היום (שני) את שר הביטחון אביגדור ליברמן שמפלגתו "ישראל ביתנו" צפויה להצביע נגד חוק המרכולים. "ההתנהלות שלכל אחד יש את הפינוקים שלו - לא אחראית. זו ממשלה חשובה ואם ימשיכו לשחק משחקים זה יפרק אותה ונלך לבחירות", אמר בנט בישיבת סיעת "הבית היהודי".

 

"גם אנחנו הצבענו על דברים שלא אהבנו כמו מס דירה שלישית או עונש מוות למחבלים או חוק ההמלצות. אבל לכל אחד חשוב משהו, לנו חשוב דברים מהותיים", הוסיף בנט. עוד תקף שר החינוך את ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) ואמר כי "יותר מדי אנחנו מאפשרים ללפיד להתחפש. לפיד הוא מרצ בציפוי כחול לבן".

 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: מטפלים מפעילים אלימות על קשישים במיטה ובכיסא גלגלים

בניגוד לאמירת אמסלם: חנויות הנוחות לא יוחרגו מחוק המרכולים

מבקר המדינה בודק הארכת מינויה של נשיאת אוניברסיטת בן גוריון

 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, גיבה את האמירות של בנט נגד לפיד. "המסכה מעל לפיד הוסרה", צייץ בחשבון הטוויטר שלו, "אני מסכים עם בנט. ריבונות ישראלית על יישובים יהודיים ביו״ש אינה עילה לחרם על ישראל. יאיר לפיד מתחפש כל העת ומנסה להוליך שולל את הציבור. טלית והפרשת חלה הן חלק מהתחפושת, וגם אמירותיו על ירושלים המאוחדת הציבור לא יקנה".

 

מוקדם יותר ועדת הפנים של הכנסת אישרה את חוק המרכולים לאחר שדחתה את מאות ההסתייגויות שהוגשו לה. בניגוד לאמירת יו"ר הוועדה דוד אמסלם כי החוק לא יחול על אילת ולא על חנויות נוחות שליד תחנות דלק, החנויות לא יוחרגו מהחוק. החוק צפוי לעלות להצבעה מחר. יחד עם זאת, לפי החוק סמכויות האכיפה יישארו של ראשי הערים וחוק המרכולים לא עוסק בסמכויות אלו.

 

מלבד ההתנגדות לחוק ב"ישראל ביתנו", ישנם גורמים נוספים בממשלה שמתנגדים לחוק ועלולים להוות מכשול בהעברתו. חברת הכנסת שירן השכל מ"הליכוד" הביעה את התנגדותה, כמו גם חברת הכנסת טלי פלוסקוב מ"כולנו". נוסף עליהם ח"כ דוד אזולאי לא צפוי להגיע להצבעה בשל מצבו הבריאותי. 

 

ליברמן בביקור בעוטף עזה

נטש את ישיבת הממשלה. ליברמן(דניאל חג'בי)

 

עקב מותה של אשתו של ח"כ יהודה גליק (הליכוד) והאפשרות שייעדר מההצבעה אמר ח"כ יואל חסון (המחנ"צ): "אני משתתף מעומק הלב בצערו הגדול של ח"כ גליק על מות רעייתו. חוק המרכולים לא דחוף, 70 שנה חיינו פה מצוין בלעדיו. אין קיזוזים והקואליציה יכולה לדחות את ההצבעה. זה בידיה".

 

"זכותה של האופוזיציה לא לקזז את יהודה גליק", אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד), "זכותי לומר שאני מכיר תרבות אחרת. קורא לאופוזיציה לחזור בהם מההחלטה חסרת הרגישות הזו לטובת כולנו".

 

השר יריב לוין אמר: ״ זהו שפל מוסרי חסר תקדים בכנסת. בדמוקרטיה, ההצבעות בכנסת צריכות לשקף את רצון הבוחר ולא לעוות את יחסי הכוחות על ידי גילוי חוסר רגישות וחוסר אנושיות מוחלט במקרים בהם אדם נמצא באבלו, או במיטת חוליו. חברי האופוזיציה שמרבים לדבר על זכויות אדם ומתהדרים כביכול בייצוג ההומניות עלי אדמות, מתנהגים כאחרוני העסקנים כאשר הודיעו שלא יקזזו את השר אזולאי ואת ח״כ גליק, לאחר שבשבוע שעבר השמיצו באופן בוטה את חברם ח״כ גילאון שגילה חמלה וסייע לשר אזולאי״.