BETA

30.12.2017

21:14

עודכן:

"כאילו זכית בלוטו": האחים שנפגשו בזכות פוסט בפייסבוק

איציק גדל בבית חרדי שהתפרק, עבר התעללות מינית ומצא עצמו ברחובות כמתבגר. עשור לאחר מכן הוא העלה את סיפור חייו לרשת וקיבל את המתנה הגדולה ביותר. "נולדתי מחדש"

נפתולי הגורל: איציק גדל וחי כל חייו בשכונת רמות שבירושלים. הוא נולד כלוי יצחק מזרחי, בן לספרית מגבעתיים שחזרה בתשובה בעקבות מחלת לב קשה ולאב חרדי כבד שמיעה ודיבור ששודך לאמו. המשפחה התגוררה בבית קטן ונתמכה בעיקר ע"י הקהילה.

 

כשאיציק היה בן 3, האידיליה נעלמה. איציק אף מספר שהיו מריבות בין הוריו שהפכו לאלימות. אביו של איציק עזב את הבית ובתמורה לגט, ויתרה אמו על מזונות. היא ניסתה לעבוד קצת בספרות אבל כמעט איבדה את ראייתה בעקבות התפרצות מחלת הסוכרת. "אני זוכר מצבים שאפילו כסף לתרופות לא היה לה", מספר איציק ומוסיף בהתרגשות: "היא הייתה עושה הכל בשבילי. היו מצבים שהיא הייתה נשארת רעבה כדי שיהיה לי".

 

 ראובן ואיציק מזרחי, האחים שנפגשו בזכות פוסט בפייסבוק
 

ראובן ואיציק מזרחי, האחים שנפגשו בזכות פוסט בפייסבוק( חדשות עשר)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

טרגדיות בדרום: בתוך כשעה - נקבע מותם של שני תינוקות

יעלון: נזהרים מלגעת בנתניהו בפרשת הצוללות מחשש לביטחון ישראל

המחאה באיראן: דיווחים על 3 הרוגים בהפגנות מאש כוחות הביטחון

 

מיד אחרי הגירושין, מצבה הבריאותי של אמו של איציק החל להידרדר והיא אושפזה בבית החולים לעתים תכופות. בזמן הזה, איציק למד בתלמוד תורה, ישן אצל השכנות ועבר התעללות פיזית ומינית. "מאיר, בוא תשב אלי קרוב", הוא מספר על תקרית שאירעה בשיעור גמרא לילי. "הוא ניסה לגעת בי. ברחתי לו מהידיים והוא צעק לי: 'אסור שאף אחד יידע כלום. אל תספר. זה יעשה רע'". בקהילה החרדית סירבו לפנות למשטרה ואיימו על אמו של איציק בהפסקת תמיכה אם תתלונן. בהמשך, איציק נשלח לפנימייה לנוער עברייני בדרום הארץ.

 

בגיל 13, ביקש איציק לעבור לפנימייה אחרת ועבר לביה"ס הטכנולוגי "אור משה" בצפון תל אביב. הוא ניצל בזכות הרב יוסי שבקס ואחותו שהייתה אם הבית. "ידעתי שאין לי כבר לאן לחזור", הוא מספר על סופי השבוע שבהם נשאר בפנימייה שכן אמו הייתה במצב קשה בבית החולים. כשאיציק בן 14, נפטרה אמו והוא נותר לבד בעולם.

 

איציק ניסה ליצור קשר עם משפחתה החילונית של אמו מפרדס כץ אך נבהל. בצר לו, החליט לעזוב את הפנימייה ולחפש עבודה. הוא שיקר באשר לגילו והתחיל לעבוד בלונה פארק כשומר. בלילות ישן על ספסלים מול המקום. בגיל 18 התגייס לצבא והיה מעוניין לשרת שירות קרבי אך לא היה מסוגל להשיג אישור מהוריו ולכן הסתיר את עברו.

בהמשך חייו, עבד איציק כנהג אוטובוס ולאחר מכן כנהג מונית. כיום, הוא מתגורר בדירת עמידר קטנה וצמא לאהבה. הוא עובד 18 שעות ביממה בתקווה לייצר לעצמו עתיד טוב יותר. בשלב מסוים, העלה לפייסבוק את סיפור חייו. "קיבלתי מבול של הודעות", הוא מספר על התגובות לפוסט.

 

 איציק מזרחי,  מצא את אחיו בעקבות פוסט בפייסבוק
 

איציק מזרחי, מצא את אחיו בעקבות פוסט בפייסבוק חדשות עשר

 

 

פוסט אחר שכתב הוביל אותו לגלות שיש לו אח. האח פנה אליו בפייסבוק וסיפר לו שחווית חייו דומה - הוא חייל בודד שמשרת במג"ב. "נולדתי מחדש", הוא אומר. שבע שעות לאחר מכן, האחים נפגשו לראשונה בחייהם. איציק מספר שאחיו כתב לו: "חיפשתי אותך שנים". "הלב שלי רעד", הוא מעיד, "נשארתי שקוע במסך של הטלפון והידיים רעדו. אתה מרגיש כאילו זכית בלוטו".

 

ראובן מזרחי, האח שלא הכיר מעולם, נולד לאביו של איציק עשר שנים אחרי שהתגרש מאמו. האב נשא אישה שנייה אבל התגרש גם ממנה. הרקע לגירושין דומה. ראובן, כמו אחיו, נזרק אל החיים בגיל 13 וגם הוא עבד בכל עבודה רק כדי להתקיים. את הפוסט של איציק ראה בעת מפגש עם חברים והחל לבכות כשהבין שמדובר באחיו. "זו המתנה הכי גדולה שיכולתי לקבל", הוא מסכם בחיוך.