קופת חולים "כללית" ללקוחותיה: "רוצה טיפול רפואי? התלבשי בצניעות"

לקופת חולים כללית יש דרישה מנשים שרוצות לקבוע תור לרופא בירושלים: "אתן רוצות טיפול רפואי? הקפידו לבוא בלבוש צנוע". לא מדובר בסניף קטן בלב שכונת מאה שערים אלא באחת המרפאות הגדולות בירושלים, שמשרתת את כל תושבי העיר, גם החילונים

(3:03 דקות)

כל אישה שתתקשר למוקד קופת החולים "כללית" ותבקש להזמין תור למרפאת שטראוס של קופת החולים בירושלים, תיתקל בבקשה הזו: "את צריכה להביא איתך את הכרטיס המגנטי שלך. המרפאה מותאמת לציבור החרדי ולכן יש להגיע בלבוש צנוע".

 

כן, קראתם נכון. לסניף קופת החולים בשטראוס, שמשרת אלפי מבוטחים של "כללית" מרחבי הבירה, ולא רק חרדים, יש קוד לבוש. מי נתן את ההוראה הזו? זה מה שמשיב נציג השירות: "גם האנשים שם מבקשים את זה במרפאה. יש אנשים דתיים שלא אוהבים להסתכל על בחורה שהיא חשופה". במוקד הסבירו שמדובר בנוהל מקובל בערים חרדיות ובסניפים ירושלמיים מסוימים.

 

בקופת החולים "כללית" מדגישים הערב כי ישנו שירות במוקד הטלפוני שמאפשר לכל מרפאה להשאיר הודעה אישית ללקוחותיה, וזה מה שקרה גם במקרה של מרפאת שטראוס בירושלים. עוד טוענים ב"כללית" כי זו יוזמה של המרפאה הספציפית הזו בירושלים ולא עמדת הקופה. בכל מקרה, ב"כללית" מבטיחים שבימים הקרובים תוסר ההודעה הזו.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »