27.12.2017

09:51

עודכן:

אבו מאזן שיבח את עהד תמימי: "משתתפת קבועה במחאה נגד הכיבוש"

יו"ר הרשות הפלסטינית התקשר לאביה של הצעירה הפלסטינית שתועדה מכה חייל ונמצאת במעצר, ודרש לשלומה. האב אמר בתגובה: "בתי תמשיך לאתגר את הכיבוש"

בווידאו - פעיל שמאל על עהד תמימי: "ילדה בת 17 שעושה מהצבא שלכם צחוק"

 

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התקשר אמש (שלישי) לאביה של עהד תמימי, הפלסטינית שתועדה מכה חייל צה"ל בנבי סאלח, ודרש לשלומה. זאת, לאחר שמעצרה הוארך בשני האחרון בארבעה ימים.

 

במהלך השיחה עם באסם תמימי, שיבח יו"ר הרשות את מעשיה של בתו ואת העובדה שהיא משתתפת באופן קבוע "בהפגנות נגד הכיבוש וההתנחלויות" ביישובה. בתגובה, האב הודה לאבו-מאזן וטען כי בתו "חזקה וקשוחה, ותמשיך לאתגר את הכיבוש".

 

עוד כתבות בחדשות עשר:

האליטא: הרבנים המשפיעים ביותר בישראל נמצאים בישיבות הליטאיות

ריבלין מבהיר: לא קראתי לציבור להצטרף להפגנות נגד השחיתות

הצצה ראשונה: מרכז התיירות השנוי במחלוקת בירושלים

 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן(רויטרס)

 

 

זו לא הפעם הראשונה שבה אבו מאזן מכיר במעשיה של תמימי, ובעבר הוא אף זימן את הצעירה להיפגש עמו. כמו כן, הצעירה הפלסטינית זכתה להיפגש בעברה גם עם נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן.

 

כאמור, בשני האחרון בית המשפט הצבאי בעופר האריך את מעצרן של תמימי, כמו גם של אימה, נארימן תמימי, וכן של בת דודתה נור. כזכור, תמימי תועדה בסרטון שפורסם לפני כשבוע, ובו נראות שלוש נשים דוחפות, בועטות ומכות באגרופים שני חיילי צה"ל ביישובן שבדרום השומרון. זאת, ללא תגובה מצדם של החיילים.

 

לאחר פרסום התיעוד, עהד תמימי ואימה נארימן נעצרו בחשד לתקיפה, בהפרעה לחייל במילוי תפקידו וכן בהעלבת עובד ציבור. זמן קצר לאחר מכן נעצרה גם בת דודתה.