BETA

22.12.2017

09:57

עודכן:

כמה יגיעו ל"הפגנת השחיתות" בירושלים? "אם צריך - אעמוד לבד"

ד"ר יועז הנדל, שעומד מאחורי הפגנת המחנה הלאומי בכיכר ציון במוצ"ש, שומר על אופטימיות זהירה. "אני מקבל הרבה תגובות חיוביות". בשל הלחצים - גליק וחזן ביטלו את הגעתם

"הפגנת השחיתות" האלטרנטיבית: במוצאי שבת הקרוב צפויה הפגנה בכיכר ציון של "המחנה הלאומי", אותה ארגן איש התקשורת ד"ר יועז הנדל, המזוהה עם הצד הימני במפה הפוליטית. בריאיון לתכנית הבוקר "אור וימית" סיפר הנדל על המורכבות.

 

"אין לי מושג כמה יגיעו", אמר, "אני אגיע גם עם שלט לבד אם צריך. אני חושב שזה לא הולך לקרות כי אני מקבל הרבה מאוד תגובות ופידבקים. לא סתם הגדרנו את ההפגנה כ'הפגנת הבעד'. אני בעד שלטון החוק ובעד משילות, ותחת הכותרת הזו אני מזמין את כולם".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

רוכב אופנוע בן 25 נהרג בתאונה בהרי ירושלים

ביקורו הסודי של סגן הנשיא האמריקני באפגניסטן

סנאטור השתתף בקליפ נהנתני של ראפר מפורסם - ועורר מחלוקת

 

"מה שמטריד הוא שיש אנשים שרואים איום במילים האלו שאני אומר", הוסיף, "אני לא קורה לראש הממשלה לפנות את מקומו. דיברתי גם עם מי שהולך לדבר שם, אבל אני לא שולט לאף אחד על הפה. אני חושב שלראש הממשלה עומדת חזקת החפות, ולכן אני לא אוהב חלק מהסיסמאות שנאמרות ברוטשילד. עם זאת חזקת החפות היא לא חזקת הדה-לגיטימציה למשטרה ולרשויות החוק".

 

 נתניהו
 

נתניהו(חדשות עשר )

 

 

בהפגנה צפויים לקחת חלק בין השאר שר הביטחון לשעבר משה יעלון,  שורת רבנים המזוהים עם הציבור הדתי ועוד. חברי הכנסת אורן חזן ויהודה גליק הודיעו על ביטול, בין השאר בשל לחצים מלמעלה. "מי שלא נוח לו שלא יבוא", אמר, "בכוונה גם לא פניתי למי שידעתי שחושב כמוני אבל ההפגנה תסבך אותו פוליטית".

 

מאז הודיע הנדל על ההפגנה הצפויה, פועלים חברי כנסת מהליכוד ובכירים בלשכת ראש הממשלה למנוע את השתתפותם של ח"כים ואישי ציבור מהימין להגיע לכיכר ציון בשבת. הלחצים הללו פעלו כאמור, וגרמו לגליק וחזן לבטל. גם סגן ראש עיריית ירושלים מאיר תורג׳מן החליט לא להגיע להפגנה, כיוון שלדבריו ׳הטעו אותי בקשר לתוכן שלה׳. בפוסט שכתב הבוקר בחשבון הפייסבוק שלו, הסביר גליק מה גרם לו לבטל. 

 

 ח"כ יהודה גליק (הליכוד), בלונדון את קירשנבאום
 

ח"כ יהודה גליק (הליכוד), בלונדון את קירשנבאום( חדשות עשר)

 

 

"כשהקשבתי לדבריהם (של משתתפי העצרת) נחרדתי וזיהיתי שבניגוד גמור לרושם שקיבלתי הן מהפניות של יועז אליי והן מתחושת הבטן הראשונה שלי כלפי הדמויות הפועלות הרי שמדובר בסופו של דבר 'באותה גברת בשינוי אדרת'", כתב, משה בוגי יעלון, אריה אלדד ואף יועז הנדל עצמו עלו בזה אחר זה והסבירו כמה שבכל הרוע יש אשם אחד והוא ראש הממשלה המושחת שלנו".


עוד הוסיף: "נדלקה לי הנורה האדומה - שוב יש כאן הפגנה פוליטית מובהקת שמפנה את האצבע כלפי גורם אחד. לא ממלכתיות ולא יושר ציבורי רק פוליטיקה. אכזבה גדולה פספוס הזדמנות כל כך חבל. ברור שבעצרת כזאת אין לי שום כוונה, רצון או יכולת להגיע".

 

לבסוף כתב: "אני מבקש להבהיר הפיתרון של המצב הנוכחי איננה החלפת הממשלה או את העומד בראשה. 
יש לנו ממשלה וראש ממשלה שעושים עבודה מצויינת. מה שצריך לקרות הוא שינוי פנימי של השיח וכמו שנאמר במודעה של העצרת במוצ"ש - בעד הממלכתיות ובעד שלטון החוק. לחזק אותם לא להרוס אותם".