BETA

20.12.2017

12:22

עודכן:

ארדן על נאום נתניהו: מגבה את המשטרה – לא שלם עם כל מה שנאמר

השר לביטחון הפנים התייחס לדבריו של ראש הממשלה אמש: "בחלק מהדברים יש צדק, לא שלם עם הסגנון". נתניהו תקף בנאומו את האופוזיציה, התקשורת והמפגינים ברוטשילד

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, התייחס היום (רביעי) לדבריו של ראש הממשלה נתניהו אמש, בהם תקף את האופוזיציה, התקשורת והמפגינים נגד השחיתות השלטונית בשדרות רוטשילד.

 

"אני מגבה את משטרת ישראל, "המשטרה עושה את תפקידה, אני לא מטיל בה דופי", אמר מעל בימת הכנסת, "אני לא שלם עם כל האמירות ולא  עם הסגנון או הפרשנות שניתנה לדברים האלו". עם זאת טען כי "חלק מהדברים שראש הממשלה אמר, יש בהם צדק".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בכיר במשרד השיכון נעצר בחשד למעורבות בעבירות שוחד והלבנת הון

כפי שפורסם בחדשות עשר: הוחמר עונש ראש עיריית אור יהודה לשעבר

אושרו תקנות סימון המזון: ייכנסו לתוקף רק בעוד שנתיים

 

"אתם נזכרים מתי שנוח לכם בשלטון החוק", אמר לחבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד), שביקש מהשר להתייחס "לשריפה של ראש הממשלה את המשטרה", כשר האחראי על המשטרה. "רה"מ זורק את חוקרי המשטרה לפח ומפורר את המשטרה כאות הכנה לפירוק מוסדות אחרים", טען שטרן. 

 

 רה"מ נתניהו השר לביטחון הפנים ארדן מעניקים דרגות למפכ"ל אלשיך
 

רה"מ נתניהו והשר לביטחון הפנים ארדן מעניקים דרגות למפכ"ל אלשיך (רויטרס)

 

 

אתמול נאם נתניהו, בצל ההמתנה להמלצות המשטרה בנוגע לחקירותיו, בטקס הדלקת נרות בכפר המכביה בנוכחות פעילי ליכוד. "אז יהיו המלצות. אז מה?", אמר באחד משיאי הנאום תוך שהוא מספר לקהל השומעים כי רוב המלצות המשטרה לא מגיעות לכדי כתב אישום. "ההמלצות האלה יושלכו הצדה וייגמרו בלא כלום. ואני אומר את זה מסיבה פשוטה: כי לא היה כלום".

 

בנאומו, טען נתניהו כי חקירותיו היו בזבוז כספי ציבור וזמן שכן כבר בינואר 2017 פורסמה בתקשורת ידיעה לפיה המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום. כמו כן, ראש הממשלה סיפר לנוכחים כי למעלה מ-60 אחוז מהמלצות המשטרה "מושלכות לפח" ולא מגיעות לכדי כתב אישום. "בינתיים הורסים לאנשים האלה את החיים. שופכים את דמם ופוגעים בשמם הטוב". נתניהו נתן את נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כדוגמה לאיש ציבור שסבל מסיטואציה דומה. עם זאת, יש לציין, כי בניגוד לטענת נתניהו, המשטרה דווקא המליצה על סגירת התיק נגד ריבלין.

 

הוא פתח את נאומו בסקירת ההישגים של מדינת ישראל בתחומים השונים ולאחר מכן יצא למתקפה "גם אנשי השמאל בפוליטיקה ובתקשורת רואים אותם. כיוון שהם רואים את ההישגים האלה הם יודעים שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי. וכיוון שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי הם מנסים לנצח אותנו בהכפשות ובהפגנות שמתוזמרות ומאורגנות בין השאר ע"י הקרן החדשה של השמאל", אמר.

 

בהמשך התייחס ראש הממשלה לחקירות שהוא מעורב בהן. "בעוד כמה חודשים, כשכל האמת תצא לאור יתברר שהיה פה מסע ציד מאוד מאורגן כי יתברר דבר מאוד פשוט: לא יהיה כלום - כי אין כלום. מה יהיה עם ההמלצות? אעשה לכם ספוילר: בעוד שבועות בודדים יישבו באולפני הטלוויזיה כתבים ופרשנים חמורי סבר והם יפתחו את מהדורות החדשות ויאמרו: 'המלצות חמורות ביותר. יש לומר, חמורות מאוד. רוצה לומר, מן החמורות שידעה המדינה'".

 

 בנימין נתניהו
 

בנימין נתניהו(רויטרס )

 

 

הנאום גרר תגובות נסערות. גורם אכיפה בכיר אמר לחדשות עשר: "נתניהו משתלח במשטרה - ללא הצדקה. המשטרה פועלת בהגינות. הוא מפחד לתקוף את מנדלבליט כי הוא יודע שהוא זה שיקבע בסופו של דבר אם יוגש כתב אישום". בכירים נוספים אמרו: "כל סביבת רה"מ בחקירות, לא ציפינו לקבל ממנו שבחים. הגענו לשפל. אנחנו עובדים מקצועי, נטו".

 

גם במערכת הפוליטית הגיבו לדברי נתניהו. יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, נשא דברים באירוע בנתיבות. "תבוא ותגיד לציבור 'טעיתי. לא בסדר'. תגיד משהו, שנרגיש שאכפת לך, שאתה מבין שזה לא בסדר. במקום זה אתה תוקף את המשטרה. לא המשטרה קיבלה מתנות בשווי 200 אלף דולר. אתה קיבלת. לא המשטרה היא זאת שמואשמת בשחיתות. לא - היא הפתרון לשחיתות. היא אמורה לפתור את הבעיות ולדאוג שהחקירה תהיה זריזה יותר", אמר גבאי. "ראש ממשלה צריך לבוא ולומר - רבותיי, אני מבקש מכם, דורש מכם לסיים את החקירה בהקדם, כי אני רוצה לדעת איפה אני נמצא. במקום זה, מה הוא עושה? מתעסק בלהאשים את המשטרה".

 

עוד הוסיף: "במקום לפתור את הבעיה של מפוטרי טבע, מתעסקים במשטרה. במקום לתפור את הבעיה של ירי קסאמים על תושבי עוטף עזה, מתעסקים במשטרה. בשביל זה יש לנו ראש ממשלה, או בשביל שאר הדברים שדיברנו עליהם היום? הדברים שדיברנו עליהם היום, כראש ממשלה, ישנו את החיים של אזרחי מדינת ישראל. הנאומים שלו על המשטרה לא ישנו את החיים של אזרחי מדינת ישראל. את זה בדיוק באנו לתקן, ואנחנו נשנה את זה".