BETA

19.12.2017

15:59

עודכן:

נתניהו נפגש עם מנכ"ל "טבע": תכנית הפיטורים תצא לפועל כמתוכנן

פגישת רה"מ ומנכ"ל חברת התרופות הסתיימה ללא תוצאות. בין השאר, נתניהו ביקש להשאיר את המפעלים בירושלים - אך נענה בשלילה. בפגישה השתתפו גם שרי האוצר, הכלכלה והרווחה

משבר "טבע": פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל "טבע" קאר שולץ הסתיימה ללא תוצאות. במהלך הפגישה ביקש נתניהו להותיר את המפעלים בירושלים, שם עובדים כ-800 עובדים - כמחצית מכמות המפוטרים, פתוחים אך נענה בשלילה. שולץ חזר על התחייבותו לשמור על מטה החברה והמו"פ בישראל. עוד סוכם בפגישה כי יוקם צוות משותף ל"טבע" ולממשלה, במטרה למצוא פתרונות הכשרה לעובדים. בפגישה השתתפו גם שרי האוצר, הכלכלה והעבודה והרווחה. 

 

שולץ אמר אחרי הפגישה: "אני מבקש להביע את הערכתי על התמיכה המשמעותית אשר קיבלה 'טבע' מממשלת ישראל במשך השנים ותחת הנהגתו של ראש הממשלה נתניהו ועל הכרתה בתרומתה המרכזית של 'טבע' למדינת ישראל. הצעדים הכלולים בתכנית מיועדים לממש את שאיפתנו המשותפת לשמר את 'טבע' כחברה גלובלית חזקה, אשר בסיסה בישראל. אנחנו נעשה זאת לטובת כל בעלי העניין שלנו, בכל העולם. כמנכ"ל של חברה אשר נמצאת בבעלות משקיעים גלובליים, עלינו לוודא שכל ההחלטות שאנו מקבלים נשענות על בסיס פיננסי וכלכלי. צעדים אלה כואבים, אך הם חיוניים להבטחת עתידה של 'טבע'. אנו מחויבים ליישם את התכנית בכל פעילויותינו הגלובליות – בארה"ב, באירופה, בשווקים הצומחים, וגם בישראל –  באופן הוגן ומכבד".

 

לכתבות נוספות בנושא >>

מחאת עובדי טבע נמשכת: אלפיים מפגינים מול משרד רה"מ בירושלים

כחלון: "הממשלה לא תפקיר את עובדי טבע"

היום השלישי להפגנות: ממשיכים לחפש פתרונות למשבר טבע

 

 הפגנת עובדי טבע מולד משרד רה"מ
 

הפגנת עובדי טבע מולד משרד רה"מ באדיבות דוברות ההסתדרות

 


"לצערנו, לא יכולנו להיענות לבקשת ראש הממשלה והשרים להימנע מסגירת המפעל בירושלים והחברה תמשיך בתהליך המדורג לסגירת האתר עד סוף 2019. 'טבע' תשתף פעולה באופן מלא עם הצוות שהוקם מטעם ראש הממשלה בכדי לסייע לעובדים שיעזבו את החברה במציאת פתרונות תעסוקה חלופיים, ליווי והכשרה בכדי ש'טבע' תישאר חברה ישראלית שתמשיך ותצמח בישראל ובכדי שתרומתנו המשמעותית לכלכלת ישראל תימשך, עלינו קודם כל להציל את החברה. אני מחויב לשמור את המטה העולמי של 'טבע' בישראל, ובכלל זה את לשכתי. אני מחויב לשמר נוכחות חזקה של מחקר ופיתוח וכן לשמר את מרבית הייצור הקיים היום בישראל גם בעתיד", סיכם קאר.
 

מוקדם יותר הפגינו עובדי "טבע" מול משרד ראש הממשלה במחאה על הפיטורים הצפויים וסגירת המפעלים. יו"ר ההסתדרות ניסנקורן מסר לפני ההפגנה: "צמצום גזרת הפיטורים בטבע והצלת המפעלים בירושלים, הם הדבר החשוב ביותר כעת ועל הממשלה להפעיל את כל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת שליבה של טבע, כחברה רב לאומית שנולדה וצמחה כאן, ימשיך לפעום מישראל".

 

 הפגנת עובדי טבע מול משרד רה"מ
 

הפגנת עובדי טבע מול משרד רה"מ( באדיבות דוברות ההסתדרות)

 

נוסף לכך, שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן נפגשו עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ועם מנהיגי ארגוני העובדים של מפעלי החברה. בפגישה דומה שנערכה אתמול הבטיחו בעלי התפקידים לעובדים כי לא יופקרו, אך פתרון לא נראה באופק

 

אתמול הפגינו העובדים מחוץ למפעל "טבע משאפים" בירושלים, שעתיד להיסגר. "איך יכולים חברי דירקטוריון ישראלים להרים יד לפיטורים בירושלים", שאל פנחס בר-איתן, יו"ר ועד עובדי המפעל שבירושלים. עובדת המפעל, שרה קרלה הוסיפה כי לא רק 280 עובדי המפעל ימצאו עצמם ללא פרנסה, אלא גם הספקים, חברות התעסוקה והניקיון, "סוגרים חצי מירושלים", אמרה.

 

 

 

נוסף לכך, כמה עשרות מפגינים חסמו אתמול לזמן קצר את צומת גולדה מאיר בירושלים, בסמוך למפעל "טבע טבליות", בו התבצרו העובדים במהלך היום ובלילה שלפניו. לפני כן חסמו עובדי מפעל "טבע מדיקל" באשדוד את הכניסה הצפונית לעיר. מאות עובדי טבע חסמו את הכניסה למשרד האוצר ואת כביש הגישה למקום. העובדים הניפו שלטים וקראו להצלת מקום עבודתם ומקור פרנסתם.