BETA

18.12.2017

14:40

עודכן:

המאבק נמשך: עובדי טבע חסמו צירים בי-ם; מחר יושבתו אתרי החברה

כמה עשרות בני אדם חסמו את הצומת הסמוכה ל"טבע טבליות" ושיבשו את התנועה. כחלק מצעדי המחאה יו"ר ההסתדרות הנחה להשבית מחר את הפעילות בכל אתרי טבע בישראל

מאבק עובדי טבע ממשיך: כמה עשרות מפגינים חסמו היום (שני) לזמן קצר את צומת גולדה מאיר בירושלים, בסמוך למפעל "טבע טבליות", בו התבצרו העובדים.

 

כמו כן, כחלק מצעדי המחאה למען עובדי טבע ולהצלת התעשייה המקומית, יושב ראש ההסתדרות אבי ניסנקורן הנחה להשבית מחר באופן מלא את הפעילות בכל אתרי טבע בישראל.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

טראמפ יכריז: ישראל אינה הגורם לבעיות במזרח התיכון

תדהמה: פייסבוק חוייבה להחזיר את עמוד סטטוסים מצייצים לאויר

פרשת רצח עד המדינה קורקוס: העצורים - ניבי זגורי ומיכאל מור

 

עובדי "טבע טבליות ירושלים" ישנים במפעל
 

עובדי טבע חוסמים את הכניסה למשרד האוצר בירושלים( באדיבות דוברות ההסתדרות)

 

 

מוקדם יותר נפגשו ניסנקורן, שר האוצר, משה כחלון, ושר הכלכלה, אלי כהן, עם נציגי הוועדים של חברת טבע. כחלון אמר לאחר הפגישה כי "ממשלת ישראל עומדת מאחורי עובדי טבע ולא תפקיר אותם. הממשלה תשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה בכדי לנסות ולהביא לצמצום מספר המפוטרים וסגירת מפעלים". בתוך כך, אמר שר הכלכלה כי "הדרישה מהנהלת טבע ומהמנכ"ל היא לממש את מחויבותה למדינת ישראל שעליה הצהירו לפני כשבוע, למנוע את סגירת המפעל בירושלים ולצמצם את מספר המפוטרים".

 

ניסנקורן הוסיף כי "הקרב הגדול הוא על צמצום מספרי המפוטרים. חייבים להשאיר את טבע חזקה בישראל ולהציל את מפעלי טבע בירושלים. אני לא מבדיל ולא עושה הבחנות בין עובדים, ללא קשר לזהות הייצוג שלהם. מטה טבע חייב להישאר בארץ ולא בשום מקום אחר".

 

 

 

עוד לדבריו, "אנו מתמודדים כאן עם מגה אירוע שהכלכלה הישראלית לא ראתה שנים ועל הממשלה, ההסתדרות והעובדים לשלב ידיים במאבק הזה למען עתיד טבע והבטחת מעמדה של התעשייה בישראל". כמו כן, כחלק מצעדי המחאה למען עובדי טבע ולהצלת התעשייה המקומית, ניסנקורן הנחה להשבית מחר באופן מלא את הפעילות בכל אתרי טבע בישראל.

 

עובדי מפעל "טבע מדיקל" באשדוד חסמו מוקדם יותר את הכניסה הצפונית לעיר. מאות עובדי טבע חסמו את הכניסה למשרד האוצר ואת כביש הגישה למקום. העובדים הניפו שלטים וקראו להצלת מקום עבודתם ומקור פרנסתם. בתוך כך, עובדי "טבע טבליות" בירושלים המשיכו במאבק והתבצרו במפעל, לאחר שישנו בו במהלך הלילה. בסרטון בו תיעדו עצמם העובדים אפשר לראות אותם מתכסים בשקי התרופות כשקי שינה.

 

עובדי "טבע טבליות ירושלים" ישנים במפעל( ללא קרדיט)

"כל הכבוד לכם שנשארתם להתבצר פה בלילה ושמרתם על המפעל ועל העקרונות של המפעל אנחנו ממשיכים במאבק", אמרה אחת העובדות לחבריה למפעל. עוד הצהירה כי היום "רק התחיל. אנחנו פה ואנחנו נאבקים וקמים לבוקר חדש. היום אנחנו נצא, נחסום צמתים ונראה איך אי אפשר לסגור מפעל בירושלים. לא יסגרו את המפעל".

 

במסגרת הצעדים של עובדי טבע, היום נמשכה השבתה מלאה של הפעילות באתרי החברה הבאים: מטה החברה הגלובלי בפתח תקווה, מפעל טבע מדיקל באשדוד, מפעל טבע פלנטקס בנתניה, מפעלי החברה בירושלים שהעובדים מתבצרים בהם החל מאתמול. השבתה חלקית של הפעילות הייתה באתר טבע כפר סבא - כ-250 עובדי המפעל בעיר הפסיקו את כל העבודה בין השעות 12:00-16:00. עוד במהלך כונסו ישיבות של ועדי העובדים והעובדות במפעלים השונים ברחבי הארץ.

 

 כחלון וניסנקורן עם נציגות עובדי טבע
 

כחלון וניסנקורן עם נציגות עובדי טבע דוברות ההסתדרות

 

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי התייחס למשבר האחרון בישיבת הסיעה של מפלגתו ואמר כי "הכישלון בטבע הוא כישלון של הנהלה שעשתה עסקאות מסוכנות ודירקטוריונים שהתנהגו כבית לורדים. ממשלת ישראל יודעת כבר חמישה חודשים שזה הולך להגיע. אבל איפה היא הייתה? איפה היה רה"מ? איפה היה שר האוצר? מדוע הם לא ישבו לפני כן עם הנהלת טבע? ".


עוד הוסיף גבאי כי "כשדברים כאלה נעשים לאחר מעשה קשה יותר לתקן. מחר רה"מ פוגש את מנכ"ל טבע. הוא יכול לבוא ולתת נאום יפה על איזו מדינת סטרטאפ אנחנו, להצטלם ולצאת משם עם הצהרה יפה לתקשורת. ויש עוד אפשרות,  הנכונה, שרה"מ ירכון קדימה יסתכל למנכ"ל טבע בעיניים, ויאמר בשפה של השכונה "לא יהיה". לא תפטרו 1,700 איש ועוד אלפים נוספים. לממשלה יש המון סמכויות והגיע הזמן להפעיל אותן. טבע יכולה לפטר במדינות אחרת ולא בישראל".