BETA

17.12.2017

13:22

עודכן:

לאחר השביתה וההפגנות: עובדי טבע מתבצרים במפעל בירושלים

העובדים שעומדים בסכנת פיטורים ממשיכים במאבק מול ההנהלה ונערכים להקמת אוהל מחאה מחוץ למפעל הנמצא בסכנת סגירה: "לא ננוח ולא נשקוט"

הפגנת עובדי טבע בכפר סבא( חדשות עשר)

 

"כרגע אין הידברות. ממחר נקים אוהל מחאה מחוץ למפעל, שיגיעו חברי כנסת ושרים. עד שלא מקבלים החלטה סופית שהמפעל הזה לא נסגר, אנחנו לא ננוח ולא נשקוט", אמר בתדרוך לעובדים והוסיף "אנחנו כל יום נשב בחמ"ל שלנו עם ההסתדרות הלאומית, נקבל החלטות ונעדכן".  

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מתאם הפעולות בשטחים החדש: דרוזי תושב עוספיה

השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב החל לרצות 15 חודשי מאסר

המשבר בטבע: הפגנות וחסימות כבישים ברחבי הארץ, השביתה הסתיימה

 

 הפגנת עובדי טבע בכפר סבא
 

עובדי טבע מפגינים בכפר סבא ללא קרדיט

 

 

עוד תדרך העובד את חבריו למפעל וביקש מהם שלא ליצור קשר עם ההנהלה: "מרגע זה, אף אחד לא מדבר עם ההנהלה. לא להיפגש איתם, לא שלום ושלא ייתנו הסברים. הסברים – שייתנו לנו בכתוב שהמפעל נשאר", אמר.

 

מההסתדרות נמסר כי "זעקת העובדים תמשיך להדהד עד שיישברו חומות האטימות. העובדים אינם שקופים וההסתדרות תמשיך להיאבק למענם ולצידם עד שיגובש פתרון הולם למשבר". מחר בבוקר, יפגשו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן עם העובדים ועם ראשי הוועדים בחברת טבע.

 

 

 

כאמור, מוקדם יותר היום מאות עובדי טבע הפגינו במחאה על הפיטורים הצפויים בחברה, זאת בהמשך לשביתה הכללית במשק שעליה הכריזה ההסתדרות, בשל המשבר. העובדים מחו מול מפעלי החברה בנתניה, אשדוד וירושלים, וחסמו כבישים לסירוגין. בירושלים צעדו כמה מאות מוחים למשרד ראש הממשלה, וחסמו את הכניסה למתחם. "אנחנו מחכים לישיבת ממשלה, לא נצא מפה עד שנקבל פתרון למפעל שלנו", אמר יו"ר ועד העובדים במפעל בירושלים, איציק בן סימון. קבוצה נוספת של מפגינים חסמה לזמן קצר את הכניסה לירושלים מתחת לגשר המיתרים, כשמשפחות העובדים וילדיהם משתתפים גם הם בחסימות.

 

המפגינים ברחבי הארץ נשאו שלטים שונים, בהם: "אין לי טבע אחרת", "ביבי וכחלון אל תשכחו את טבע", "אין תרופה לחוסר רגישות", "חורבן התעשיה הישראלית", "לא טבע אלא טבח", "נילחם על הבית".

 

 עובדי חברת טבע מפגינים בכפר סבא
עובדי חברת טבע מפגינים בכפר סבא(ללא קרדיט )
 
 הפגנת עובדי טבע בכפר סבא
הפגנת עובדי טבע בכפר סבא( חדשות עשר)
 
 שלט להפגנה של עובדי טבע
שלט להפגנה של עובדי טבע(ללא קרדיט)
 
 שביתה בטבע
שביתה בטבע( חדשות עשר)
 
 

 

הפעולות מגיעות כמחאה על תכנית ההתייעלות הנרחבת של חברת "טבע", שלפיה לפחות 1,700 עובדים יפוטרו כחלק ממהלך כלל עולמי של החברה לצמצום רבע מכוח האדם שלה - 14 אלף עובדים. בחברה הבהירו כי העובדים שיפוטרו יגיעו בעיקר מתחומי המטה, המחקר והפיתוח וההנהלה. עוד הודיעו כי יסגרו באופן מדורג את שני מפעלי החברה בירושלים - עד סוף 2019.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למשבר בפתח ישיבת הממשלה, ואמר כי יפגש השבוע עם מנכ"ל טבע, קאר שולף, ביחד עם כחלון ושר הכלכלה. "היעד הראשון שלנו הוא למזער פגיעה בעובדים, השני הוא לעשות ככל שניתן כדי למנוע סגירה בירושלים, והשלישי להבטיח שטבע תישאר בישראל", אמר, "נשתמש באמצעים השונים כדי להשיג את היעדים הללו".

 

"ההתנהלות של כחלון ונתניהו במשבר טבע היא כמו של אדם שמתחיל להתכונן לרעידת אדמה רק אחרי שהתרחשה. מעט מדי, מאוחר מדי. ככה לא מנהלים מדינה", תקף יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בטוויטר, "ממשלה בראשותי תגבש - מראש, כך צריך - תוכנית לכל תרחיש בו פירמות שנהנו מהטבות מס בהיקפים של מיליארדים יעדיפו את הפתרון הקל של פיטורים המוניים. ככה מנהלים מדינה".