BETA

14.12.2017

16:26

עודכן:

כתב ההגנה של שרה נתניהו: "תביעה הזויה, מדובר בתרגיל תקשורתי"

אשת רה"מ הגישה תגובה לתביעת שירה רבן ובה הכחישה הטענות נגדה. "העובדת פגשה בגברת נתניהו פעמים בודדת, מתי היא התעמרה בה? האם חזתה בחזיונות?"

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגישה היום (חמישי) באמצעות עורך דינה יוסי כהן תגובה לתביעת העובדה לשעבר במעון רה"מ, שירה רבן, ובה הכחישה את כלל הטענות נגדה. "בא כוחה של התובעת הינו איש תקשרות ותיק, מה שמסביר אולי את העובדה שבמקום כתב תביעה משפטי, נכתבו סיפורי בדים היאים לעיתונות הצהובה", נכתב.

 

לטענת עורכי דינה של שרה נתניהו, כתב התביעה שהגישה שירה רבן "אינו ראוי" וכי יש למחוקו. לדבריהם, לאחר שבית הדין הורה כי יש לשנותו עקב כך שהוא כולל "כינויים מעליבים כנגד עובדים אחרים ופרטים שאינם רלוונטיים לתהליך המשפטי", התובעת לא שינתה אותו ואף "הוסיפה ועיטרה את כתב התביעה המתוקן בציטוטים ופתגמים שספק אם היא מבינה את פשרם", נכתב.

 

"ניסיון הסחיטה המכוער והמוזר שהגתה התובעת כשל, וקלונה נחשף ברבים", נכתב בכתב ההגנה. "עוד עלה כי מי שיזם והגה את התביעה המוזרה וההזויה דנא, עדיין לא הבין כי ניתן להחזיר את הגלגל לאחור. עתה משברור לכל כי לא מדובר בתביעה במובנה המשפטי, אלא בתרגיל תקשורתי הזוי, אפילו אמצעי התקשורת המוטים ביותר כבר לא מאמינים לתובעת, והיא הפכה תוך זמן קצר למושא ללעג ולביקורת קשה, שהציבה גבול בין הליך משפטי לאבסורד".

 

 שרה נתניהו
 

שרה נתניהו(פייסבוק )

 

 

עוד כתב עו"ד כהן כי יועץ התקשורת של התובעת, מר אריק רוזנטל, "התפטר לאחר שניסה לשבש הליכי משפט ולשחד עדים באמצעות הצעת עבודה מפתה לעד פוטנציאלי", וכן נטען כי "נוכח האמור והראיות הרבות שבידינו, נדמה כי התובעת נוצלה בשל תמימותה והיעדר הבנתה". על כן, נטען כי "כתב התביעה הוא מסמך פגום, רשלני, מנוסח בלשון צהובה וקלוקלת החסרת כל בסיס משפטי".

 

עוד מוסיפים עורכי הדין כי למרות שבית המשפט הורה להסיר מכתב התביעה את המילה "שפחה", התובעת, "תוך זלזול בהחלטה ובאינטליגנציה של הקורא, החליפה את המונח במילה 'אמה'".

 

כתב ההגנה מציין בנוסף כי רבן טענה והעידה על עצמה בכתה התביעה כי מצבה הנפשי רעוע וכי "עליה לעבור אבחון פסיכולוגי בכדי לאמוד את חומרת הנזק שנגרם לה בעקבות התעללות קשה". על כן, עו"ד כהן כי לא ברור מדוע "אצה רצה דרכה להגיש את כתב התביעה כמה שבועות לאחר שהתפטרה".

 

כמו כן, הצביע עו"ד כהן על כך שבמספר מקרים בכתב התביעה התובעת "מכזבת במצח נחושה". כך למשל, נכתב כי רבן טענה שהחלה את עבודתה במעון ראש הממשלה בתאריך 28.07.17 וסיימה ביום 01.10.17. אך בפועל, כותב עו"ד כהן, "התובעת החלה עבודתה במעון ביום 03.09.17, כאשר באותו היום עבדה רק 5 שעות". עוד מותח כתב ההגנה ביקורת על שעות העבודה בפועל של רבן, לעומת אלו שהתחייבה להן. "בפירוט תנאי עבודתה היא התחייבה לעבוד כ-8 שעות מדי יום ובפועל עבדה בממוצע 5 שעות ביום". לבסוף נטען כי בפועל "במהלך כל ימי עבודתה נפגשה התובעת עם הנתבעת (שרה נתניהו) פעמים בודדות, תמיד בנוכחות עובדים ולמשך זמן קצר מאוד".

 

 שרה ובנימין נתניהו
 

שרה ובנימין נתניהו(רויטרס )

 

 

בכתב ההגנה הזכירו את הודעת ה-SMS ששלחה רבן לאחותה, בה נכתב: "אני גמורה, העבודה שם מוחקת את הגוף והבריאות. אני ממש מקווה שהשם ייתן לי בריאות". לטענת עו"ד כהן, הודעה זו "אינה מותירה מקום לספק: או שהתובעת באמת במצב נפשי רעוע, כנטען בתביעה, או ששירותיה נשכרו מראש על מנת לייצר את התביעה, מסקנה הנתמכת ע"י ראיות רבות". עורך הדין אף מוסיף כי בליבו "מכונן הספק כי הודעת ה-SMS שצורפו לכתב התביעה כלל נשלחו לייעדן".

 

עורך הדין יוסי כהן מעמיד בסימן שאלה את כשירותה המשפטית של רבן וטוען כי אין זה ייתכן שנטלה ידיים בכמות שאמרה, שהחליפה מערכות בגדים בכמות שהצהירה ושהחליפה נעליים פעמים רבות, מאחר ורק פעולות אלו היו לוקחות לה על פי החישובים שעשו כ-8 שעות, כאשר בפועל עבדה רק כ-5, כאמור. 

 

לבסוף מועמדת בספק זהותה הדתית של רבן ונטען כי "לחרדי אסור להשתמש אלא ב"טלפון כשר" ולבטח אסור לו לשגר הודעות באמצעות יחצ"ן ולהתראיין ב'פריים-טיים' בריאיון חושפני, כפי שעשתה התובעת". לדבריו, "כל הראיות מצביעות על כך שלא מדובר בחרדית אלא במתחזה, שמלכתחילה עבדה במעון כדי לייצר יש מאין כותרות מזיקות". 

 

 עו"ד יוסי כהן, פרקליטם של משפחת נתניהו
 

עו"ד יוסי כהן, פרקליטם של משפחת נתניהו חדשות 10

 

 

עורכי דינה של רבן הגיבו לכתב ההגנה וטענו כי הוא "מזלזל ומתנשא, ההופך גם את התובעת הנוכחית קורבן להשמצות, גידופים כמו רבים לפניה שהוכו נפשית על ידי שרה נתניהו". לדבריהם, "התובעת עברה בדיקת פוליגרף המעידה שאמרה אמת בכל סעיפי התביעה המהותיים. די לקרוא את הטון המזלזל והמתנשא של נוסח כתב ההגנה של שרה נתניהו כדי להבין יותר מכל את  האווירה השוררת בבית ראש הממשלה, והיחס הניתן לצוות העובדות והעובדים, חלקם הגדול אנשים קשי יום, אשר בהדרגה חושפים תמונה מבהילה של אימה ופחד, ודרישות בלתי נתפסות מצד מעסיקיה".

 

עוד הוסיפו כי "מגדילה ועושה הנתבעת כאשר במסגרת המסמך שנראה יותר ככתב נקמה ולא ככתב הגנה, היא מעזה להמליץ לתובעת לגשת לאבחון פסיכולוגי היות והיא חוזה חזיונות שווא. הואיל והנתבעת רואה באבחון שכזה כלי הכרחי לבחינת כשירותם הנפשית של המעורבים הרי שאין מנוס מלהיעתר להצעתה ובלבד שבדיקה פסיכולוגית ואף פסיכיאטרית תיעשה הן לתובעת והן לנתבעת, ונשמח לקבל את הסכמת שרה נתניהו בדחיפות לביצוע הבדיקה המקצועית כבר בימים הקרובים, ורשימת רופאים תישלח אליכם כדי לתאם זאת".

 

בחודש שעבר קבע בית הדין לעבודה כי כתב התביעה שהגישו עורכי דינה של שירה רבן, נגד שרה נתניהו, יתוקן. נשיא בית הדין לעבודה בירושלים, אייל אברהמי, החליט כי התובעים יכולים בינתיים להשאיר את שמה של נתניהו בכתב התביעה, זאת לאחר שביקשה למחקו בשבוע שעבר, באמצעות עורך דינה, יוסי כהן. על פי ההחלטה, רק לאחר שיוגש כתב הגנה יתקיים דיון מחודש אם למחוק את שמה.

 

עוד מתח אברהמי ביקורת על כתב התביעה וכתב שהוא כולל בתוכו תיאורים ארוכים ומפורטים שאינם נדרשים להליך המשפטי, ובנוסף כתב כי "נכון שלא לכנות עובדות אחרות בכינויים מעליבים". נשיא בית הדין לעבודה קבע עוד כי פרקליטיה של רבן ישמיטו את החלקים שאינם רלוונטיים, וכי התובעים יצטרכו להסביר בכתב התביעה אם אשת רה"מ אכן היתה המעסיקה של רבן. מדובר במפלה לעורכי דינה של התובעת, עורכי הדין נעמי לנדאו ואורן גרוס.

 

 הודעת טקסט ששלחה שירה רבן, העובדת של שרה נתניהו
 

הודעת טקסט ששלחה שירה רבן, העובדת של שרה נתניהו ללא קרדיט

 

 

בשבוע שעבר, במהלך דיון נוסף בנושא, נשיא בית הדין, אייל אברהמי, מתח ביקורת על כתב התביעה וטען כי נעשה בו שימוש במונחים שאינם רלוונטיים, וכן נכללו גורמים שלא אמורים היו להיכלל בו. עוד אמר, כי הוא נוטה למחיקתו. בנוסף, אמר כי "גובה סכום הפיצויים שייפסק, אם ייפסק, לא ייגזר מכך ששרה נתניהו תהיה הנתבעת".

"למה כינתם עובדים אחרים בכינויים כמו 'שפחה'?", שאל אברהמי, "הרי לעובדים יש בחירה". בתגובה ענה לו עורך הדין של ש"ר אורן גרוס: "זוהי עבדות כמו בשנות ה-30 של המאה הקודמת, כינוי למישהי שהיא נמוכה מידי". אברהמי התעקש: "צריך לתקן את כתב התביעה - למחוק את ראשי התיבות של העובדים שמוזכרים בכתב התביעה ואת המילה שפחה".

 

בעדות שמסרה רבן במשטרה בסוף חודש אוקטובר, גוללה העובדת את שעבר עליה במעון לטענותיה. בין השאר העידה כי מאז פרסום דבר התביעה היא הייתה נתונה למסכת לחצים ואיומים עליה ועל בני משפחתה. עוד סיפרה כי הגיעו אליה אנשים הביתה שסירבו להזדהות ועל טלפונים מאיימים שקיבלו היא ובני משפחתה.


על אשת רה"מ סיפרה כי היא רצתה להכותה ואף היכתה עובדת אחרת שעבדה גם היא במעון. לדבריה, שרה נתניהו הורתה לה ולעובדת הנוספת למלא מזוודה מלאה בחפצים ממעון רה"מ והעבירה אותם לקיסריה. היא אף סיפרה לחוקרים שיש בידה ראיות על כל הדברים, שכמה מהם הראתה כבר היום לחוקרי המשטרה.