BETA

10.12.2017

19:16

האזרח שסייע להשתלט על המחבל: "קפצתי על המפגע והפלתי אותו"

יוסף בן אמו הגיע ללשכת ראש העיר ירושלים יחד עם השוטרים שהשתלטו עמו על המפגע ומפקד מחוז ירושלים במשטרה. "המשטרה הגיעה תוך שניות", סיפר. ברקת: "זה המקום להגיד לכם 'שאפו'. להיות ערני - זה המפתח". עדיין נשקפת סכנה לחייו המאבטח שנפצע קשה מאוד באירוע

 

 

יוסף בן אמו, האזרח שסייע להשתלט על המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים ופצע קשה מאוד את המאבטח אשר אלמליח, נפגש היום (ראשון) עם ראש העיר ניר ברקת וסיפר על שאירע.

 

"בשלב ראשון חשבתי שמדובר בקטטה", אמר בן אמו, שהגיע ללשכת ראש העיר יחד עם מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי והשוטרים שהשתלטו על המחבל יחד עמו. "כשהבנתי שזה מחבל ישר קפצתי והפלתי אותו. אני רוצה לומר כל הכבוד לשוטרים, עשה לי אישית ממש טוב בלב שהשוטרים הגיעו תוך שניות. יש בירושלים שוטרים לתפארת".

 

>> פיגוע הדקירה בירושלים - כתבות נוספות:

פיגוע דקירה בירושלים: מאבטח נפצע אנוש בתחנה המרכזית

המחבל בסטטוס בפייסבוק לפני הפיגוע: "אתם תשמעו על זה בחדשות"

תיעוד מהפיגוע בי-ם: המחבל ניגש למאבטח, דוקר - ונמלט

 

 

רגע הדקירה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים
 

רגע הדקירה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים(ללא קרדיט)

 

אחד השוטרים שהשתלט על המחבל - יאסין אבו אל-קרעה בן ה-24 משכם, אמר: "בלי לחשוב פעמיים, תוך דקה הגענו לתחנה המרכזית והבחנו בפצוע ובמחבל, ומיד רצנו כדי להפסיק את העבירה, וידאנו שאין עליו כלי תקיפה ועצרנו אותו".

 

ברקת אמר לבן אמו ולשוטרים: " זה המקום להגיד לכם 'שאפו', החתירה למגע, זה המפתח, להיות עירני. ראית משהו ורצת, ערנות אזרחית שקיימת בירושלים וכל הזמן העיניים פתוחות." ניצב יורם הלוי הוסיף: "יש פה מנגנון מדהים של אוכלוסייה, של ציבור, של אזרחים, וזה מתחיל במאבטח, גיבור אמיתי, הראשון שרץ ומיד אחריו האזרח והשוטרים.

 

כאן זה המקום היחידי בעולם, שכאשר יש אירוע אנשים לא בורחים, אלא רצים ומגיבים. והמאבטח הגיב תוך שניה, רץ ותפס המחבל, אחריו מגיע אזרח, ושניה אחרי זה מגיעים השוטרים. בסה"כ יש פה סוג של מנגנון שכל מרכיב בו הנו חלק ממערך הביטחון, כל אחד נותן את החלק שלו לביטחון הציבור, ויש לנו במה להתגאות בעיר הזאת בכל המובנים שלה".

 

 

פיגוע דקירה בתחנה המרכזית בירושלים
 

פיגוע דקירה בתחנה המרכזית בירושלים(רוטר)

 

אלמליח בן ה-46, פונה לבית החולים שערי צדק עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון. מבית החולים דווח כי מצבו קשה מאוד אך יציב לאחר שעבר ניתוח לניקוז נוזלים מליבו. עוד מספר נפגעי חרדה טופלו במקום על ידי צוותי מד"א.

המחבל הוא יאסין אבו אל קרעה, בן 24 משכם, בעל היתר עבודה במרחב שסמוך לקו הירוק, ללא עבר ביטחוני קודם וללא שיוך ארגוני. המחבל לא נפגע כשנתפס והוא הועבר לחקירת שב"כ והמשטרה עורכת סריקות כדי לאתר סייענים בזירה. אתמול בלילה העלה אל קרעה פוסטים לרשתות החברתיות בהם התייחס לירושלים וכתב "דמנו לא זול" ו"לא נרשה שיפגעו בירושלים". כאשר נשאל למה כוונתו, הוא ענה לשואל "אתה עוד תשמע את זה בחדשות".

 

בווידאו: תיעוד מזירת הפיגוע


עופר מרין, סגן מנהל בית החולים שערי צדק, אמר כי מצבו של אלמליח התייצב אך הוא עדיין בסכנה: "הגיע אלינו מאבטח שנדקר בחזה. הוא הגדיע במצב קשה מאוד. ביצענו בו ניתוח מיידי. הסכין פגעה בלב. מקווה שנוכל לראות שיפור במצבו בשעות הקרובות. יש עוד מרחק רב מלהגיד שהדברים בסדר. מצבו יציב".

 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, התייחס לאירוע: "הפיגוע הוא תוצאה ישירה של ההסתה ברשות הפלשתינית שפועלת יחד עם החמאס להבעיר את השטח. אבו מאזן מוכיח שוב ושוב שהוא אינו פרטנר לשלום וכיום הוא גם נושא באחריות להסתה הרצחנית של החמאס איתו הוא יושב בממשלת האחדות".

 

 

המחבל: יאסין אבו אל-קרעה בן 24 משכם
 

המחבל: יאסין אבו אל-קרעה בן 24 משכם(ללא קרדיט)