BETA

06.12.2017

07:12

"לא מתחמק משאלות": דוד ביטן נחקר בשעה זו בפעם השנייה

יו"ר הקואליציה, החשוד בקבלת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, הגיע למשרדי להב 433 ומתוחקר ע"י חוקרי המשטרה. פרקילטו של ביטן: "הוא שמח להגיע לחקירה ולסיים חרושת השמועות". הותר לפרסום: גל יוסף, הבעלים של הכח עמידר רמת גן, נחקר בפרשה

יושב ראש הקואליציה, דוד ביטן, נחקר בשעה זו (רביעי) בפעם השנייה על ידי חוקרי יחידת להב 433 , זאת לאחר חקירתו הראשונה ביום שני. ביטן חשוד בקבלת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. כמו כן, בקרוב יובאו להארכת מעצר שנייה שני חשודים שנעצרו ביום ראשון ומעצרם הוארך עד היום על ידי בית המשפט.

 

פרקליטו של ביטן, עו"ד אפרים דימרי, אמר כי בחקירתו מוסר יו"ר הקואליציה, "גירסה מניחה את הדעת והגיונית". עוד אמר דימרי כי ביטן אינו מתחמק משאלות וכי הוא "שמח להגיע לחקירה בכדי לפזר את העננה שמעל ראשו ולסיים את חרושת השמועות".

 

>> חקירת ביטן - כתבות נוספות:

אחרי 14 שעות: הסתיימה חקירתו של ח"כ דוד ביטן

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק: ראיות חזקות נגד ח"כ ביטן
ראש עיריית ראשל"צ דב צור הוא הבכיר שנעצר בפרשת השחיתות

 

בנוסף, ניתן לפרסום כי גל יוסף, דמות מוכרת בעולם הפשע והבעלים של קבוצת הכח עמידר רמת גן נחקר בפרשה. על פי החשד, יוסף קיבל בעבר צ׳קים של ביטן בגין הלוואות שיו"ר הקואליציה לקח ממנו. עורכי דינו של יוסף, דורון נוי ותמיר סננס, מסרו כי "אין בסיס לחשד כי התבצעה עבירה פלילית כלשהי".

 

 

נחקר בפעם השנייה. ח
 

נחקר בפעם השנייה. ח"כ ביטן בכניסתו למשרדי להב 433(חדשות עשר)

 

אתמול אמר גורם אכיפה בכיר כי הפרשה בגינה ביטן נחקר היא "רק טיפה בים". עוד סבר הגורם כי ההתנהלות סביב מכרז הבנייה בראשון לציון הייתה לדבריו "כמו שמתנהל ארגון פשיעה".

 

על פי החשד, ביטן נקלע לחובות ובעקבות כך פנה לעזרתם של בני משפחת ג'רושי. בתמורה לעזרתם, ניסה לסייע להם בדרכים שונות, בין היתר, בקידום האינטרסים שלהם במכרז בראשון לציון והפעלת קבלנים כאנשי קש.

 

בתוך כך, ח"כ ביטן עתר אתמול לבית המשפט השלום בירושלים. הוא טוען כי חתם על מסמך שאסר עליו לדבר עם כלי התקשורת, אך המשטרה מדליפה מידע מחקירותיו ומחקירות אשתו. לדברי ביטן, ההדלפות מהמשטרה מכפישות אותו ואת אשתו, שנחקרה אף היא בפרשה, ונועדו לפגוע בהם ולהפעיל עליהם לחצים פסולים.

 

בעתירה, טוען ח"כ ביטן כי למרות שלא היה חייב לחתום על מסמך כזה, לאור החסינות המוענקת לו כח"כ, הסכים. לדבריו, התבקש לעשות זאת על מנת למנוע מסירת פרטים לתקשורת שיהוו "שיבוש חקירה".

 

 

החקירה נגד ביטן נפתחה, בין היתר, בעקבות תחקיר חדשות עשר שעסק בחוב של מיליוני שקלים של עיריית ראשון לציון וכוסה באופן מסתורי. על פי החשד, כשדוד ביטן היה סגן ראש העירייה ויו"ר עמותת קבוצת הכדורגל הפועל ראשון לציון הוא פרט צ'קים של העמותה אצל חלפני כספים של משפחת פשע מאזור השפלה. כעת נבדק האם אותה משפחה סייעה לו בסגירת החובות לעמותה, שעומדים עד היום על למעלה משבעה מיליון שקלים. בעבר עיריית ראשון לציון העבירה סכום כסף זהה לסגירת החובות, אך עד היום לא יודעים מה נעשה עם הכסף הזה.

 

חשוד נוסף בפרשה הוא אחד הקבלנים הגדולים בעיר, המקורב לח"כ דוד ביטן. על פי החשד, ניתנה לו העדפה על פני אחרים בפרויטקים שקידם. מלבד ביטן, ראש העיר והמשנה, 15 חשודים נוספים בפרשה עוכבו לחקירה, בהם אשתו של יו"ר הקואליציה. החקירה עוסקת בקשרים לכאורה בין גורמים פליליים לבעלי תפקידים שונים בעירייה ובשלטון הארצי, כך לפי הודעת המשטרה.

 

 

ביטן נחקר בפעם השנייה. בתמונה - בפגישה עם חוסאם ג'רושי בעיריית רמלה
 

ביטן נחקר בפעם השנייה. בתמונה - בפגישה עם חוסאם ג'רושי בעיריית רמלה(פנאט)

 

 

החקירה בעיצומה. דוד ביטן וחוסאם ג'רושי
 

החקירה בעיצומה. דוד ביטן וחוסאם ג'רושי(ללא קרדיט)