BETA

04.12.2017

00:17

אחרי 14 שעות: הסתיימה חקירתו של ח"כ דוד ביטן

לאחר שעות רבות שבהן ישב מול חוקרי המשטרה, יו"ר הקואליציה יצא ממשרדי להב 433. הוא שוחרר לביתו ללא תנאים. עורך דינו: "הוא שיתף פעולה לאורך כל החקירה. אתם תראו שלא קרה כלום כי אין כלום" • גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו כי קיימות נגדו ראיות חזקות, ביטן צפוי להיחקר בפעם הבאה ביום רביעי

לאחר כ-14 שעות, הסתיימה הלילה (ראשון) חקירתו של יושב ראש הקואליציה דוד ביטן במשרדי להב 433. בעת שיצא מהמשרדים. הוא שוחרר לביתו ללא תנאים מגבילים.

 

בעת יציאתו מהחקירה פנה ביטן לעורך דינו ואמר לו: "שיצלמו אותי, מה אני מסתתר ממישהו?". עו"ד אפרים דימרי, אמר כי חבר ההכנסת שיתף פעולה לאורך כל החקירה: "מטבע הדברים הוא לא יכול לומר כלום על החקירה. הוא ימשיך לשתף פעולה ואתם תראו שלא קרה כלום כי אין כלום".

 

>> כתבות נוספות בנושא:

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק: ראיות חזקות נגד ח"כ ביטן

ראש עיריית ראשל"צ דב צור הוא הבכיר שנעצר בפרשת השחיתות

פרסום ראשון: ביטן חשוד בשוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים

 

כפי שפורסם בחדשות עשר, גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו כי קיימות נגד ביטן ראיות חזקות, הכוללות הקלטות בהן שומעים בין השאר את שמו עולה, מיילים, חשבונות בנק והודעות.

 

יו"ר הקואליציה צפוי להיחקר שוב ביום רביעי. כפי שנודע לחדשות עשר, החשדות העומדות נגד ביטן הן שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. עבירות אלו מיוחסות לו לכאורה בנוגע לתקופתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון וגם לזמן שכבר היה חבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד.

 

 

נחקר כ-14 שעות. ח
 

נחקר כ-14 שעות. ח"כ דוד ביטן לאחר חקירתו במשרדי להב 433(חדשות עשר)

 

בתוך כך, לפני מספר ימים, טרם פרוץ החקירה הגלויה, התקיים דיון בין גורמים במשטרה, בפרקליטות ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה בשאלת התזמון - כיצד תתקבל העובדה שיממה לפני שהחוק עולה לכנסת הם יפתחו בחקירה גלויה. בדיון הוחלט כי שום טיעון שזר לחקירה לא יפריע לשיקוליהם, ועל לכן החליטו לבצע את החקירה היום.

 

החקירה נגד ביטן נפתחה, בין היתר, בעקבות תחקיר חדשות עשר שעסק בחוב של מיליוני שקלים של עיריית ראשון לציון וכוסה באופן מסתורי. על פי החשד, כשדוד ביטן היה סגן ראש העירייה ויו"ר עמותת קבוצת הכדורגל הפועל ראשון לציון הוא פרט צ'קים של העמותה אצל חלפני כספים של משפחת פשע מאזור השפלה. כעת נבדק האם אותה משפחה סייעה לו בסגירת החובות לעמותה, שעומדים עד היום על למעלה משבעה מיליון שקלים. בעבר עיריית ראשון לציון העבירה סכום כסף זהה לסגירת החובות, אך עד היום לא יודעים מה נעשה עם הכסף הזה.


הערב מתפרסם כי לאחר ששקע באותם חובות, נפגש ביטן עם כמה גורמים במשרדי העירייה ואמר להם: "מבחינתי זה הסוף. אני לא יכול יותר". הגורמים בעירייה הבינו שביטן נמצא במצוקה ופחדו שהוא יעשה לעצמו משהו. לכן הם התקשרו לבכיר בעירייה וביקשו ממנו להעביר את 7 מיליון השקלים לכיסוי החובות.

 

פרשה נוספת שנחקרת במשטרה היא קידום פרויקטים של יזמים וקבלנים על ידי העירייה תמורת שוחד. היום הותר לפרסום כי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הוא אחד מהחשודים המרכזיים שנעצרו בפרשת השחיתות בעיר, בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. מעצרו הוארך ב-5 ימים.

 

 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בדיון בהארכת מעצרו
 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בדיון בהארכת מעצרו(חדשות עשר)

 

חשוד נוסף ששמו הותר בפרסום הוא אייל מושייב, משנה לראש העיר. מושייב נעצר בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. בדומה לראש העיר, הוא קידם על פי החשד אינטרסים של קבלנים בעיר בתמורה לשוחד. השופט אמר כי "גרסתו של החשוד אינה מתיישבת עם חומר הראיות כפי שהובא בפני בית המשפט" והאריך את מעצרו ב-5 ימים.


עוד חשוד בפרשה הוא אחד הקבלנים הגדולים בעיר, המקורב לח"כ דוד ביטן. על פי החשד, ניתנה לו העדפה על פני אחרים בפרויטקים שקידם. מלבד ביטן, ראש העיר והמשנה, 15 חשודים נוספים בפרשה עוכבו הבוקר לחקירה, בהם מקורבת מאוד לביטן, שני מקורבים נוספים וראש ארגון פשיעה. החקירה עוסקת בקשרים לכאורה בין גורמים פליליים לבעלי תפקידים שונים בעירייה ובשלטון הארצי, כך לפי הודעת המשטרה.

 

השאלה שמעניינת את כלל הנחקרים שמסרו היום עדויות היא אם המשטרה הצליחה לגייס עד מדינה נגד ביטן או נגד צור. התשובה, נכון לעכשיו, היא שאין עד מדינה. זה מלמד על כך שהמשטרה ניהלה את החקירה בשנה האחרונה באמצעות שימוש בהרבה אמצעים טכנולוגיים והאזנות.