BETA

03.12.2017

17:08

ראש עיריית ראשל"צ דב צור הוא הבכיר שנעצר בפרשת השחיתות

הותר לפרסום כי ראש העיר הוא אחד מהחשודים המרכזיים בפרשה שבמסגרתה עוכבו הבוקר רבים לחקירה, בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. לפי החשד הוא קידם פרויקטים של בניה בעיר יחד עם קבלנים. בית המשפט האריך את מעצרו ב-5 ימים: "מצטיירת תמונה מדאיגה. החשוד ניסה להסתיר את מעשיו לאורך שנים"

הותר לפרסום היום (ראשון) כי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הוא אחד מהחשודים המרכזיים שנעצרו בפרשת השחיתות בעיר, בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

על פי החשד הוא קידם פרויקטים של בניה בעיר יחד עם יזמים וקבלנים תמורת שוחד. לדברי נציג המשטרה שנכח בדיון להארכת מעצרו, "צור מסר גרסה שאינה מתיישבת עם חומרי החקירה". מעצרו הוארך ב-5 ימים.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

פרסום ראשון: ביטן חשוד בשוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים

"לדחות את ההצבעה בשבוע": חוק ההמלצות עולה על שרטון?

ח"כ ביטן נחקר במשטרה בחשד לעבירות בתחום טוהר המידות

 

השופט במשפטו של צור אמר כי לאחר שעיין בתיק החקירה, "יש חשד סביר הקושר את החשוד למיוחס לו. עיינתי בחומרי החקירה, בחלקים רבים תשובותיו של החשוד אינם עולים בקנה אחד עם חומרי החקירה. נגד החשוד קמה עילת מעצר וחשש משיבוש החקירה".

 

 

אחד החשודים המרכזיים שנעצרו בפרשה. ראש עיריית ראשון לציון דב צור
 

אחד החשודים המרכזיים שנעצרו בפרשה. ראש עיריית ראשון לציון דב צור(חדשות עשר)

 

עוד הוסיף השופט כי "לא ניתן להתעלם מהעובדה שישנו חשד שהחשוד ניסה להסתיר את מעשיו לאורך שנים. חומר החקירה מלמד שנעשו פעולות שיבוש בפועל בין מהחשוד, או מטעמו. חלקו של החשוד עולה בבירור מתיק החקירה. התמונה המצטיירת היא תמונה מדאיגה. אם זאת חשוב לזכור שבשלב זה מדובר בחשדות בלבד".

 

עורכי דינו של צור, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי, מסרו כי ראש העיר דוחה בתוקף את החשדות המיוחסים לו. "כל פעילותו של דב צור לאורך השנים הייתה כשרק טובת העיר לנגד עיניו. נושא ניגוד העניינים המיוחס לראש העיר נבחן בזמן אמת על ידי היועצת המשפטית הראשית של העירייה אשר קבעה בצורה מפורשת בכתב כי לא נפל כל דופי בהתנהלות ראש העיר, וכי לא היה במצב של ניגוד עניינים. אנו בטוחים כי הדברים יתבהרו בהמשך הדרך", טענו.

 

חשוד נוסף ששמו הותר בפרסום הוא אייל מושייב, משנה לראש העיר. מושייב נעצר בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. בדומה לראש העיר, הוא קידם על פי החשד אינטרסים של קבלנים בעיר בתמורה לשוחד. השופט אמר כי "גרסתו של החשוד אינה מתיישבת עם חומר הראיות כפי שהובא בפני בית המשפט" והאריך את מעצרו ב-5 ימים.

 

עוד חשוד בפרשה הוא אחד הקבלנים הגדולים בעיר, המקורב לח"כ דוד ביטן. על פי החשד, ניתנה לו העדפה על פני אחרים בפרויטקים שקידם. השופט אמר כי גם פה "קיים חשד סביר הקושר אותו לחשדות המיוחסים לו. חלקו בפרשה וחלקם של מעורבים שאינם עצורים הוא לא מבוטל. החשוד ביצע מעשים הקשורים לחשדות נגדו ואף ניסה לשבש את החקירה. בחקירתו חלק מהתשובות שמסר אינן עולות בקנה אחד עם חומר החקירה". לאור האמור, הוארך מעצרו ב-5 ימים.

 

 

חשוד מרכזי נוסף. יו
 

חשוד מרכזי נוסף. יו"ר הקואליציה דוד ביטן(חדשות 10)

 

חשוד מרכזי נוסף בפרשה הוא יושב ראש הקואליציה, דוד ביטן, שהיום נודע לחדשות עשר נודע כי החשדות העומדות נגדו הן שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. עבירות אלו מיוחסות לו לכאורה בנוגע לתקופתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון וגם לזמן שכבר היה חבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד.

 

עוד נודע לחדשות עשר כי אחד החשדות המרכזיים נגד ביטן הוא שבהיותו חבר כנסת, הוא קידם אינטרסים של משפחת פשע, שזכתה במכרז של כריית חול במערב ראשון לציון. חשד נוסף העומד נגד ביטן הוא הטיית מכרז עבור בן של מקורב לביטן, זאת בתמורה לכיסוי חובות של חבר הכנסת.

 

חקירתו של ביטן, מתמקדת בחדירה של ארגון פשע לשלטון המקומי ולכנסת. יו"ר הקואליציה הגיע הבוקר לחקירה ביחידת להב 433 של המשטרה ונחקר כבר 7 שעות. הוא חשוד שקידם אינטרסים של בכיר בארגון פשע, ושניים ממקורביו נעצרו הבוקר במסגרת הפרשה. החקירה נפתחה, בין היתר, בעקבות תחקיר חדשות עשר שעסק בחוב של מיליוני שקלים של עיריית ראשון לציון וכוסה באופן מסתורי.

 

במשטרה מעריכים כי הקשר בין משפחת הפשע לדוד ביטן החל כשהיה סגן ראש העירייה ויו"ר עמותת קבוצת הכדורגל הפועל ראשון לציון. על פי החשד, פרט ביטן צ'קים של העמותה אצל חלפני כספים של משפחת פשע מאזור השפלה. כעת נבדק האם אותה משפחה סייעה לו בסגירת החובות לעמותה, שעומדים עד היום על למעלה משבעה מיליון שקלים. בעבר עיריית ראשון לציון העבירה סכום כסף זהה לסגירת החובות, אך עד היום לא יודעים מה נעשה עם הכסף הזה.

 

 

 

"מועד החקירה נקבע מזמן". דוברת המשטרה, מרב לפידות(חדשות 10)

 

דוברת המשטרה, ניצב משנה מרב לפידות, התראיינה הערב לתוכנית "חמש עם רפי רשף" והתייחסה לעיתוי חקירתו של יושב ראש הקואליציה, דוד ביטן: "אין לתזמון קשר לשום התרחשויות פוליטיות או אחרות שקורות במקביל לחקירה", אמרה.

 

"המועד נקבע זמן רב מראש. ברגע שאנחנו פועלים לדחות או להקדים בעקבות התרשחויות פוליטיות, אנחנו בעצם מזהמים את החקירה. הדבר הנכון הוא לדבוק בחקירה, לדבוק באמת ובחתירה שלנו לצדק, ללא שום קשר למה שקורה בחוץ", הוסיפה לפידות. "על כן אני נמצאת כאן כדי להסביר את זה. אנחנו פועלים אך ורק משיקולים מקצועיים טהורים".

 

מלבד ביטן וראש העיר, 16 חשודים נוספים בפרשה עוכבו הבוקר לחקירה, בהם מקורבת מאוד לביטן, שני מקורבים נוספים, בכירים בעיריית ראשל"צ וראש ארגון פשיעה. החקירה עוסקת בקשרים לכאורה בין גורמים פליליים לבעלי תפקידים שונים בעירייה ובשלטון הארצי, כך לפי הודעת המשטרה.

 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הבכיר בעירייה ב-8 ימים, החשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים, כך פורסם לראשונה בחדשות עשר. הבכיר חשוד שקיבל שוחד במהלך השנה האחרונה וניצל את מעמדו לרעה כדי לקדם אינטרסים של אנשים אחרים תמורת טובות הנאה. כמו כן, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של חבר מרכז ליכוד ידוע ב-8 ימים, בחשד למתן שוחד במשך שנים לאישי ציבור. ראש ארגון הפשע שנחקר חשוד גם הוא שנתן שוחד לאישי ציבור. עוד הוארך מעצרו של קבלן החשוד בפרשה ב-4 ימים.