BETA

ביי לקניונים: הישראלים שמאחורי מהפכת הקניות ברשת

מקהילות מקוונות, דרך "פרסונל שופר" ועד אפליקציות לזיהוי בגדים, ישראל מובילה את טרנד המעבר מקניונים לאתרים ברשת. האם אנחנו באמת חכמים יותר משאר העולם?

נעים להכיר, זו הדס. לא בדיוק העיפרון הכי מחודד בזירת השופינג ברשת. אם יש מבצע קטלני באסוס, תהיו בטוחים שהיא תצליח לפספס אותו. אם היא בטעות מצליחה לדלות פריט מוזל מאתר נידח במקאו, הוא יגיע אליה כנראה הביתה במידה של דוגמנית אנורקטית. כי הדס היא יותר טיפוס של מדידות בחנות וקניית מציאות של סוף עונה - במחיר מופקע.

 

כן, לא נעים להודות, אבל הדס הזאת היא אני, ובדיוק בשביל טיפוסים כמוני המציאו את עודד אמיר, קניין אישי ברשת שנותן שירות עד בית הלקוחה. כי כל בית צריך מרפסת, וכל ארון צריך פרסונל שופר.


>> לכתבות נוספות בנושא

הבלאק פריידיי כאן: השגעון בעיצומו | הכירו את המכורים לשופינג

המדריך המלא והנחות האלקטרוניקה והגאדג'טים

אספנו עבורכם את הנחות האופנה והטיפוח


אז שילפו מקלדות ועכברים, כי מי שלא ישלוט במדיום ימצא את עצמו בקרוב בקניון - לבד.

 

 

אפליקציית Syte,
 

אפליקציית Syte, "שאזאם" של בגדים(חדשות עשר)

 

נובמבר 2017 ייזכר כחודש שבו הקניון כנראה מת. יום הרווקים הסיני שבר את כל שיאי המכירות ברשת והניב הכנסות של 25 מיליארד דולר. מכירות בלאק פריידי, שהiגיעו לשיאן אתמול, ויימשכו עד יום שני הקרוב, הוא הסייבר מאנדי, כבר רשמו עלייה של כ-20 אחוז לעומת השנה שעברה.

 

בחזית המהפכה הזאת עומדת אומה קטנה, שותתת מזומנים, שנושאת בגאון את מגש הכסף: הישראלים. בשנה שעברה כבר הוכרזנו מעצמת קניות, שמובילה את הרכישות המקוונות בין המדינות המפותחות בעולם, ובתוך חמש שנים, 30 אחוז מהקניות שלנו יהיו ברשת.

 

ואלו הנשים שעומדות מאחורי הסטטיסטיקה הזאת: קהילת רעות תקני לי. הנשים שנפרדו סופית מאופנת ליאון שברחוב סוקולוב, לטובת אלי אקספרס ואמזון.


רעות לונברג היא גורו לענייני שופינג ברשת - אשת תקשורת ושיווק לשעבר, שהפכה את האובססיה שלה למיזם מצליח - אתר אינטרנט וקבוצת פייסבוק - המונה עשרת אלפים חברות וחברים שלומדים ממנה איך עושים זאת נכון.

 

 

רעות לונברג. הפכה לגורו שופינג ברשת
 

רעות לונברג. הפכה לגורו שופינג ברשת(פייסבוק)

 

שופינג אובססיבי? התמכרות לקניות? ממש לא. חלי בילו מראשון לציון פתחה את האתר שלה לאמהות, "טרנדי מאם", כשנולדו לה תאומות. חלי הבינה שזה לא רק קל יותר ברשת, זה פשוט הרבה הרבה יותר זול.

 

מתברר שמהפכת הקניות המקוונת מאיימת כעת אפילו על חובבי קניונים כמונו - וההכרה הזאת מחלחלת לאט לאט גם אל בעלי העסקים. כשהכל מתחיל ונגמר בקליק אחד על אתר אופנה בסמטרפון, דרוש רק מישהו שסוף סוף יספר לנו איפה הבחורה ההיא שעמדה לפניכם בתור לקולנוע קנתה את מעיל הטרנצ׳ שלה. ולשם כך המציאו את סייט - אם תרצו, השאזאם של הבגדים.

 

אבל אפילו הדור שמחובר לסמארטפון מסביב לשעון, והפך את הרשת למרכז חייו, לא יתנגד לכמה עצות בסיסיות כדי לשרוד בג׳ונגל הקניות של נובמבר.


עכשיו, כשאני מצוידת בכל הכלים המתקדמים לשופינג במאה ה-21, ועם מעט עזרה - טוב, הרבה - מהמקצוענים, הגיע הזמן ליישם. כל מה שנותר לעשות זה רק סוויץ' קטן בראש, ולקפוץ לברכה של הגדולים. הישראלים, מסתבר, כבר עשו את הסוויץ' הזה מזמן.