BETA

05.12.2017

17:41

עודכן:

ביטן עתר נגד המשטרה: אפשרו לי לדבר עם התקשורת, הארגון מדליף

יו"ר הקואליציה עתר לבית המשפט השלום בירושלים. לדבריו, חתם על מסמך שלפיו אסור לו לדבר עם התקשורת, אך המשטרה מדליפה פרטים מחקירותיו ומחקירות אשתו המכפישים לטענתו את שמם

תיק ביטן: יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, עתר היום (שלישי) לבית המשפט השלום בירושלים. ביטן טוען כי חתם על מסמך שאסר עליו לדבר עם כלי התקשורת, אך המשטרה מדליפה מידע מחקירותיו ומחקירות אשתו.

 

לדברי ביטן, ההדלפות מהמשטרה מכפישות אותו ואת אשתו ונועדו לפגוע בהם ולהפעיל עליהם לחצים פסולים. בעתירה, טוען ח"כ ביטן כי למרות שלא היה חייב לחתום על מסמך כזה, לאור החסינות המוענקת לו כח"כ, הסכים. לדבריו, התבקש לעשות זאת על מנת למנוע מסירת פרטים לתקשורת שיהוו "שיבוש חקירה".

 

עו"ד צדוק חוגי, עורך דינה של חגית ביטן, אמר: "אין לה מה להסתיר. ידיה נקיות. היא לא מבינה את מחול השדים הזה". עו"ד חוגי התייחס גם ליום החקירות הראשון של מרשתו: "היא היתה בהלם. לא אמרו לה למה היא מעוכבת. לקחו אותה ללהב 433 וגם אז לא אמרו לה למה היא מעוכבת. כשלקחו לה טביעות אצבע היא הצליחה לקרוא שמדובר בהלבנת הון. ככה לא צריך להתנהג". עוד אמר עו"ד חוגי בהתייחס לכך שמרשתו התבקשה להגיב על סכומי הכסף שהופקדו בחשבונה: "אצל כל הזוגות הבעל הוא שר החוץ ושר הכלכלה".

 

לכתבות נוספות בנושא >>

רעייתו של ח"כ ביטן נחקרה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות

חקירת ביטן: "הוא לא מושחת, הוא עשה כל טעות אפשרית"
אחרי החקירה - ביטן הגיע לכנסת: "לא מתכוון להתפטר"

 

בתוך כך, הוארך בשמונה ימים מעצרו של הקבלן בני עוזיאל, אחד החשודים המרכזיים בפרשה. מעצרו של איש הליכוד אלברט ביטון, שחשוד במתן שוחד, הוארך בשבעה ימים. מעצרו של שאול הכנעני, נהגו של ח"כ ביטן ועוזרו הפרלמנטרי שחשוד בקבלת שוחד ובסיוע בקבלת השוחד, הוארך בשלושה ימים. בחקירתו נשאל הכנעני לגבי תפקידו והשיב: "אני לא מתעסק בפוליטיקה, אני בסך הכול נהג". מעצרו של עדנאן ג'רושי, חשוד נוסף בפרשה, הוארך בשלושה ימים. עורך דינו אורי בר-עוז אמר לבית המשפט: "זהו אדם, אחד מהמכובדים במגזר הערבי. כולם נעזרים בו, חברי כנסת, אנשי העדה, אפילו המפכ"ל. לא יכול להיות שכל התמלילים של החקירות מופיעות במהדורות החדשות. כשממשלת ישראל רוצה להרגיע את הלהבות במגזר הערבי, שלא יהיו מהומות, למי פונים? לעדנאן ג׳רושי!". במקביל הותר לפרסום כי גם המשנה לראש העיר תל אביב, ארנון גלעדי, נעצר בפרשה.

 

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי חגית ביטן, רעייתו של ח"כ ביטן, נחקרה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בראשון לציון. לפי החשדות, החזיקה ביטן ברשותה מיליוני שקלים בזמן שחשבונות הבנק של בעלה היו מעוקלים. היא שוהה במעצר בית אצל אחותה ונאסר עליה לדבר עם בעלה. עורך דינה צדוק חגי חזר על גרסתה לפיה "לא ידעה על הכספים הללו".

 

 

ח
 

ח"כ דוד ביטן לאחר חקירתו במשרדי להב 433(חדשות עשר)

 

במסגרת הפרשה נחקר ח"כ ביטן, שכיהן בעבר כסגן ראש עיריית ראשל"צ בחשד לשוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן הוא צפוי להיחקר פעם נוספת מחר. החקירה נגד ביטן נפתחה, בין היתר, בעקבות תחקיר חדשות עשר שעסק בחוב של מיליוני שקלים של עיריית ראשון לציון וכוסה באופן מסתורי.

 

על פי החשד, חוסאם ג'רושי, ממשפחת הפשע המוכרת, זכה במכרז לכריית חול שביטן הטה לטובתו. כמו כן, אמר גורם בכיר במשטרה שתיבחן העברת הבעלות על קבוצת הכדורגל העירונית לידי אייל ברקוביץ'.

עוד עוכבו אתמול לחקירה בפרשה בכיר בעיריית תל אביב, אדם שמהווה יעד מודיעיני של המשטרה ושני אנשים נוספים. ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, נעצר גם הוא בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. משנהו בתפקיד, אייל מושייב, חשוד בעבירות דומות ומעצרו הוארך בחמישה ימים.

עצור נוסף בפרשה הוא שפי ששון, חבר מרכז הליכוד ואיש עסקים מוכר בראשון לציון. לששון ישנן כמה תחנות דלק בראשון, ועל פי החשד ביטן עזר לו לקדם את הקמתן. כמו כן נעצר סגן ראש העיר יוסי חממי. בתוך כך, נחקר היזם ארז מוסצ'ו, בעלי מסעדת "סוהו", בנוגע להיתרי בניה שניתנו על ידי עיריית ראשון לציון. איש העסקים משה יוסף נעצר גם הוא. מדובר באיש עסקים מוכר בראשון לציון, המקורב מאוד לדוד ביטן, ועל פי החשד הוא ומקורביו היו מעורבים בהעברות כספים בין ג'רושי לביטן.