BETA

04.12.2017

19:23

עורך דינו של ביטן: "קשה לשבור אותו - די בטוח שהתיק ייסגר"

עו"ד אפרים דימרי, המייצג את יו"ר הקואליציה, סיפר על השעות הארוכות שבהן נחקר חבר הכנסת: "הוא איש חזק מאוד מנטלית". ראש העיר ראשל"צ לשעבר: "כשביטן ממצמץ הוא לא מדייק" • פרסום ראשון: המקורבת לביטן עומתה בחקירתה עם תדפיסי חשבון בנק החושפים העברות של מאות אלפי שקלים לחשבונה

אפרים דימרי, עורך דינו של יושב ראש הקואליציה דוד ביטן, סיפר הערב (שני) בראיון ל"חמש עם רפי רשף" על השעות הארוכות בהן נחקר חבר הכנסת ועל מצב רוחו לאחריהן: "הוא איש חזק מאוד מנטלית, קשה לשבור אותו", אמר.

 

חקירת הפרשה נמשכה היום, ומספר המעורבים שעוכבו מוקדם יותר לחקירה - בכיר בעיריית תל אביב, אדם המהווה יעד מודיעיני של המשטרה, קבלן בכיר ומקורבת מאוד לביטן, שוחררו. במקביל נודע לחדשות עשר כי אותה האישה המקורבת מאוד לביטן עומתה בחקירתה עם תדפיסי חשבון בנק החושפים העברות של מאות אלפי שקלים לחשבונה.

 

>> תיק ביטן - כתבות נוספות:

אחרי החקירה - ביטן הגיע לכנסת: "לא מתכוון להתפטר"

בכיר בעיריית ת"א ויעד מודיעיני של המשטרה עוכבו

בכירים במערכת אכיפת החוק: ראיות חזקות נגד ח"כ ביטן

 

"אני די משוכנע שהתיק יסתיים בקול ענות חלושה", אמר עו"ד דימרי. עוד הוא הוסיף כי במהלך 14 שעות החקירה ביטן שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו ומסר את גרסתו. לדבריו, "אפילו להפסקה הוא לא רצה לצאת. גם כשהוא סיים את החקירה הוא אמר להם שאם הם רוצים להמשיך, הוא ימשיך. לפי מה שהבנתי ממנו הוא לא אכל, אלא רק שתה".

 

 

 

"אפילו לצאת להפסקה הוא לא רצה". דוד ביטן בכנסת, היום(חדשות 10)

 

"הייתי שמח מאוד לספר לך מה היה בחקירה כי יש לנו הרבה מה לספר", אמר וציין כי מצב רוחו של ביטן טוב: "כשהוא יצא מהחקירה הוא יצא עם מצב רוח מרומם, חייך, הוא לא נראה כאחד שנפלה רוחו".

 

מאיר ניצן, ראש העיר ראשון לציון לשעבר, התייחס גם הוא ב"חמש עם רפי רשף" לפרשה. "הנחתי שדברים כאלה קורים", אמר. "20 שנה היו לי עם ביטן, חלק בארבע עיניים. הבחור אומר בעצמו שעשור הוא לא קרא ספר אז אין לי הרבה מה לדבר. אני יודע בדיוק מתי הוא לא מדייק. שימו לב - הוא ממצמץ כשהוא לא מדייק", כך לדבריו.


עוד הוא סיפר כי "שבועיים-שלושה הוא נעלם, לא ענה לי לטלפונים. הגיעו לחפש אותו מהשוק האפור. הוא אמר שאלה חובות אישיים שלו, אבל הוא הכניס את קבוצת הכדורגל לחובות". על המעצר של דוב צור הוא אמר כי הוא לא הופתע. "נעשים דברים תמוהים בעיניי. כשראש עיר אומר 'לא ראיתי שבונים בניין לא חוקי' ואני יודע מה רואים מלשכת ראש העיר, איך אפשר להגיד שהוא לא ידע? כי זה קרוב אישי שלו? הערכה שלי - יסתיים במשפט".

 

מוקדם יותר, ח"כ ביטן הגיע למליאת הכנסת על מנת להשתתף בדיונים, זאת לראשונה מאז חקירתו בחשדות לשחיתות בעיריית ראשון לציון. בכניסה לדיון אמר ביטן, כי הוא לא מתכוון להתפטר. "העסקים ממשיכים כרגיל", הודיע. בנוסף נפגש ביטן עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במשרדו. אתמול נחקר ביטן במשך כמעט 14 שעות במשרדי יחידת להב "433". ביטן, שחשוד בעבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, צפוי להיחקר שוב בימים הקרובים.

 

 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בדיון בהארכת מעצרו
 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בדיון בהארכת מעצרו(חדשות עשר)

 

על פי החשד, חוסאם ג'רושי, בן למשפחת הפשע ג'רושי המוכרת שגם שמו הותר היום לפרסום זכה במכרז לכריית חול שביטן הטה לטובתו. הבוקר אמר גורם בכיר במשטרה בהקשר לחקירה נגד ביטן כי "תיבחן העברת הבעלות על קבוצת הכדורגל העירונית לידי איל ברקוביץ'".

 

אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרו של ראש העיר, דב צור, שנעצר גם הוא בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. גם משנהו בתפקיד, אייל מושייב, חשוד בעבירות דומות ומעצרו הוארך בחמישה ימים. בנוסף להם נעצרו עוד למעלה מעשרה. אחד העצורים בפרשה הוא שפי ששון, חבר מרכז הליכוד ואיש עסקים מוכר בראשון לציון. לששון ישנן כמה תחנות דלק בראשון, ועל פי החשד ביטן עזר לו לקדם את הקמתן. כמו כן נעצר סגן ראש העיר יוסי חממי.

 

עורך דינה, צדוק חגי, חזר הבוקר בתכנית "אורלי וגיא" על גרסתה לפיה "לא ידעה על הכספים הללו". "לא הציגו לה שום מסמך", אמר, "מעצר הבית שלה מיותר כמו שהעיכוב שלה היה מיותר. היא שיתפה פעולה ולא שתקה. בעלה עבד בנדל"ן, ולכן יכול להיות שהכספים הללו היא מעסקה שהיא עשתה. המשטרה ידעה שאין לה יד ורגל ולכן שחררו אותה בסופו של יום".