BETA

16.11.2017

15:17

עודכן:

פיצוץ הרכב באיילון: "ראיתי כדור אש, נהג האוטובוס הציל את החיים שלנו"

נוסעי אוטובוס שנסע בצמוד לרכב שעלה באש, בו נהרג עבד אלחאפד עראר מג'לג'וליה, סיפרו לחדשות עשר על רגעי הפיצוץ: "זה היה ממש מפחיד, הרגשתי שאנחנו עוד רגע עולים באש"

 

 

עדויות מהזירה בגשר קק"ל: נגני תזמורת "הקאמרטה הישראלית ירושלים" עשו אמש (רביעי) את דרכם חזרה לבירה מקונצרט שהתקיים בחיפה. האוטובוס שהוביל את נגני התזמורת נסע בנתיבי איילון לכיוון דרום כשהרכב שנסע לפניהם בנתיב, בו היו אלחאפד עראר ועלי עאמר, התפוצץ ועלה באש.


מנכ"ל התזמורת, בנצי שירה, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו דקות לאחר האירוע כי "אוטובוס של הקאמרטה הישראלית ירושלים, בדרכו הלילה חזרה מקונצרט בטכניון, נקלע לפיצוץ המכונית בנתיבי איילון. הרכב שהתפוצץ עף לכיוון קידמת האוטובוס. תודה גדולה לנהג שבזכותו כולם שלמים ובריאים".

 

לסיפורים נוספים בחדשות עשר >>

החשד לחיסול בת"א: כך נראו רגעי פיצוץ הרכב בנתיבי איילון

החל מהשבוע הבא - שטרות 20 ו-100 ש"ח חדשים

בריטניה: תרופות פורצות דרך לטיפול בסרטן השד אושרו לשימוש

 

 

הנגנים המבוהלים, שחלקם ישנו בעת הפיצוץ, מתארים בשיחה עם חדשות עשר את רגעי האימה והפחד, את ההתנגשות עם הרכב הבוער, וכן את גבורתו של נהג האוטובוס שהסיע אותם. מרינה כץ, נגנית צ'לו בתזמורת, סיפרה: "נימנמתי באוטובוס. שמעתי פיצוץ וברגע שפתחתי את העיניים שמעתי צרחות של הנגנים האחרים באוטובוס וראיתי לפנינו כדור אש שיוצאת ממנו להבה ענקית. המכונית עפה והתנגשה בחזית האוטובוס".

 

כץ תיארה בהתרגשות את תגובת נהג האוטובוס ותיארה אותו "גיבור". לדבריה, "הוא לקח אחריות והצליח להסיט את האוטובוס ולהעיף את המכונית הבוערת. הוא הציל את החיים שלנו". לאחר שעצרו בשוליים יצאו הנגנים מהאוטובוס כשהרכב ממשיך להתפוצץ עד שהוא נשרף כליל. "לא נפגענו באופן רציני" הוסיפה כץ, "רק מכות יבשות, אבל כולנו היינו בהלם". כץ סיפרה כי נהג האוטובוס התקשר הבוקר לוודא שלכל הנגנים שלום: "אמרתי לו שהוא גיבור. הוא אמר 'עשיתי את העבודה שלי, לא שום דבר מיוחד'. פלא שאנחנו בחיים, הכל בזכות הנהג".

 

עומרי צח, אחד מנגני התזמורת סיפר אף הוא את שחווה: "ישנתי באוטובוס אחרי הקונצרט. פתאום נשמעו צעקות שיש פיצוץ. אני לא זוכר כלום, אני בשוק עדין. קיבלתי מכה חזקה ברגל וממש כואב לי הראש". צח סיפר אף הוא על גבורתו של הנהג: "הוא הציל אותנו - בלי פאניקה הוא סטה הצידה, אחרת האוטובוס היה עולה באש"

 

 

 

"הנהג העיף את המכונית הבוערת" - אוטובוס התזמורת(מיכאל פלשקוב - תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים)

 

 

"הייתי ערה. הרכב נסע לפנינו, שמעתי בום וראיתי אש. זה היה ממש מפחיד, הרגשתי שאנחנו עוד רגע עולים באש " אמרה דניס ג'רסי, אף היא נגנית בתזמורת ומהבודדים שלא ישנו ברגע הפיצוץ, "התכופפתי כמו שעושים במטוס במצב חרום. הנהג - מדהים, לא ראו כלום דרך החלון הקדמי - אני לא יודעת איך הוא הצליח להביא את האוטובוס לעצירה בטוחה". ג'רסי סיפרה על התחושות הקשות בקרב הנגנים: "אנחנו מתאוששים, זה עובר שוב ושוב בראש. כל התזמורת בטראומה."

 

לנגנים ביקורת קשה על השוטרים שהגיעו לזירה: "אחרי עשר דקות הגיעו הרבה רכבי משטרה ואנחנו היינו על השוליים של איילון, משהו כמו עשרים אנשים" אמרה מרינה כץ, "ציפינו מהם שיעזרו לנו להתפנות מהכביש למדרכה, למקום בטוח. היינו תקועים על הכביש, אבל אף אחד לא נתן לנו תשומת לב". לטענתה אחד השוטרים אף צעק עליהם ואמר שהם "מסכנים את המצב". "לפי המשטרה אנחנו היינו הסכנה" סיכמה כץ, "אף אחד לא דאג לנו".

 

תגובת מרחב ירקון של המשטרה: "בזמן המקרה התרחש במקום אירוע חריג של רכב שהתפוצץ על רקע פלילי, ובשל כך הגיעו למקום כוחות גדולים של משטרה ויתר גורמי ההצלה. נוסעי האוטובוס התבקשו להישאר בו או בקרבתו, זאת עד לסיום עבודת החבלנים והשוטרים שזיכו באותה העת את זירת האירוע על מנת לוודא כי לא קיימים איומים נוספים, הכל לשם שמירה על ביטחונם. בשל מיקום האירוע על ציר תנועה ראשי, תנועתם של האזרחים מהמקום בטרם סיום פעולות כוחות ההצלה - הייתה חושפת אותם לסכנות מיותרות. נדגיש כי האזרחים קיבלו מהשוטרים יחס ראוי ואנושי, זאת לצד ביצוע תפקידם באופן מקצועי, הכל במטרה לשמור על ביטחונם ובטיחותם של הנוסעים עד לסיום הטיפול באירוע החריג".